انتخاب کفش مناسب دویدن – کلینیک نگین آزادی

والکر هایی که انواع پیاده روی ها را امتحان می کنند می بایست کفشی با انعطاف پذیری در پنجه پا بپوشند در حالی که کسانی که پیاده روی عادی می کنند، می بایست کفشی بدون انعطاف پذیری در قسمت جلویی پایشان بپوشند. کفش مخصوص جاده برای مسیرهای ناهموار مناسب است، در حالی که کفش مخصوص تمرین در سالن به استقامت و ثبات نیاز دارد. جواب دادن به این سوال واقعا سخت است؛ چرا که هر دوندهای انتظار خاصی از کفش دارد با این وجود اگر قرار باشد یک کفش و فقط یک کفش مخصوص دویدن را به عنوان بهترین کفش دویدن انتخاب کنم، من کفش Nike Zoom Pegasus Turbo را انتخاب میکنم. اگر اندازه پای شما بین دو سایز کفش بود، سایز بزرگتر را انتخاب کنید. 2. اگر مکانی که برای دو انتخاب می کنید، بسیار طولانی است باید کفش های مناسبی را برای این موضوع در نظر بگیرید.

اگر تا به حال برای مسابقه های دو به باشگاه و یا کلاس نرفته اید و اکنون قصد دارید که این کار را انجام دهید، باید در وهله اول یک کفش مناسب انتخاب کنید که فشار زیادی به پا وارد نکند. وقتی تصمیم میگیرید در یک مسیر 10 کیلومتری یا بیشتر وزنی معادل 174 گرم اضافه تر برای هر پا را حمل کنید این با عقل جور در نمیاد. حال میرویم سراغ چرخش بیش از حد و این رو میتونید با سایش بیشتر لبه های داخلی کفش شناسایی کنید و اگر شما هم این طور هستید نگران نباشید چون این مورد خیلی رایج هست و اغلب دلیلش جهش رو به داخل کمان پا و در برخی موارد کف پای صاف هست که به مرور این منجر به چرخش در حرکت میشود. پیش از خرید یک کفش دویدن باید این را بدانید که پاها حین دویدن کمی ورم کرده و بلندتر میشوند، پس مطمئن شوید که که بین بلندترین انگشت پا (معمولا انگشت شست، بلندترین انگشت است) و بخش جلوی کفش به اندازه پهنای شست دستتان فاصله است.

از خصوصیات این کفش سطح تماس عالی با زمین، کاهش ضربات وارده و شتاب دینامیک است که آن را به یکی از بهترین انواع کفش مخصوص دویدن تبدیل کرده است. در مقابل، کفشهای مخصوص دویدن در کوهستان ساخته شدهاند تا در برابر موانعی که هنگام خارج شدن از جاده وجود دارند، مقاومت کنند. ضمنا به این مورد نیز توجه داشته باشید که با خرید یک کفی طبی متناسب با سایز پای خود این امکان را برای خود فراهم می کنید تا یک کفش با قیمت مناسب تر را خریداری کنید تا با مجهز شدن به کفی طبی مانند یک کفش برند و حرفه ای برای شما عمل کند. کفش دویدن زنانه حتما باید از یک رویه پارچه ای بهره مند باشد، برقرار شدن جریان هوا در داخل کفش یکی از ضروری ترین امتیاز های یک کفش دویدن زنانه است. کفش دویدن زنانه استاندارد کدام است؟

کفش دویدن زنانه را باید با دقت فراوان و با علم به ویژگی های برتر یک کفش درجه یک، انتخاب کرد. انتخاب یک کفش با محلی که قرار است در آنجا بدوید بسیار مرتبط است و کار را برای شما راحت تر می کند. بنابراین، کفش ورزشی باید براساس شکل پای فرد انتخاب شود، برای مثال، اگر گودی پایتان بیش از اندازه است، کفش مناسب برای دویدن باید به طور کامل گودی پای شما را پُر کرده و کفی نرمی داشته باشد، یا اگر کف پایتان صاف است، کفی کفش باید سفت باشد تا از چرخش پا به داخل جلوگیری کند. در زمان راه رفتن، نخست پاشنه پا بر روی زمین قرار میگیرد، ولی در زمان دویدن، قسمت میانه پا اولین جایی است که با زمین برخورد میکند. والکرها باید دنبال چه کفشی باشند: والکرها نباید دنبال کفشی با پاشنه فشرده باشند.