انتخاب کفش مناسب دویدن – کلینیک نگین آزادی

بله ، شما می توانید کفش های مخصوص زنانه را بصورت آنلاین خریداری کنید ، زیرا کفش های زنانه و مردانه تقریباً یکسان هستند فقط ساختار متفاوت است. 4. می توانید از دو جفت کفش مخصوص فوتبال استفاده کنید، مخصوصا اگر خواهان سرعت بالا هستید. مخصوصا اگر قوس پای شما کم و یا کف پای صافی دارید، از این کفش استفاده کنید. برای افرادی که از مشکلات صافی کف پا و گودی بیش از حد رنج میبرند، استفاده از متریال سفتتر در قسمت میانه کفش دویدن مردانه است. در کفش مخصوص دویدن نیوبالانس رویه کفش از پوشش مشبک و تنفس پذیر ساخته شده و اجازه می دهد تا محیط داخلی کفش تنظیم شود. در دویدن فشار و ضربات وارد شده به پا بیشتر است و هر بار که پای شما پایین می آید، بدن ضربهای حدود سه برابر وزن شما را جذب میکند. این قسمت از کفش باید حداکثر مقاومت را در برابر سایش، ضربه، فرورفتگی و مشکلات دیگر داشته باشد.

بنابراین، قسمت تکیهگاه پنجه در عین حال که باید به شما در پریدن سریع و راحت کمک کند، باید در زمان فرود آمدن نیز فشار وارده از کفش به پنجه پا را نیز جذب کند. اگر تا به حال برای مسابقه های دو به باشگاه و یا کلاس نرفته اید و اکنون قصد دارید که این کار را انجام دهید، باید در وهله اول یک کفش مناسب انتخاب کنید که فشار زیادی به پا وارد نکند. از آنجا که زمانی زیادی برای تهیه یک جفت کفش صرف می کنید، پس مهم است، تلاش کنید تا روش انتخاب کفش مناسب دویدن را بیابید. پس سعی کنید قبل از اقدام به خرید یک کفش استاندارد حتما به نکات مطرح شده در این مطلب دقت داشته باشید. یک گروه از آنها این کفش را در جعبه نگهداری میکنند و تنها در زمانی که هوا خشک بوده و یا صرف نظر از نوع هوا قصد دویدن دارند آن را بیرون میآورند.

اغلب مردم در طول روز مسافت زیادی را طی می کنند و برای اینکه به پاهایشان آسیب نرسد و سریع خسته نشوند از کفش های راحتی و مخصوص راه رفتن و یا پیاده روی استفاده میکنند. کفش تنگ منجر به ایجاد تاول و تورم در قسمتهای مختلف پا میشود. اگر شما کف پای صافی دارید به طور طبیعی کف پای شما حمایت کمتری از عضلات و مفاصل شما میکند که میتواند منجر به درد در این نواحی شود. کفش مخصوص طبیعت گردی یا همان کفش مخصوص دویدن Trail، نوعی کفش مخصوص دویدن است که برای کمک به شما برای دویدن و راه رفتن بی خطر در زمینها و سطوح ناهموار طراحی شده است. پس همینطور بی هدف سراغ خرید یک جفت کفش مخصوص دویدن نروید فقط چون ظاهرش رو دوست دارید یا دوستتون توصیه اش کرده.

در پروناسیون خنثی ، پاها فقط پس از برخورد با زمین کمی می چرخند. در انتخاب کفش مناسب باید به نوع مسافتی که میخواهید طی کنید، فکر کنید. 1. کفش هایی با ویژگی های استقامتی و قوس مناسب انتخاب کنید که بیش از حد بالا یا پایین نباشد. ویژگی های استقامتی شامل ساختار حمایتی کفش می باشد که باعث می شود پا در حالت معمولی قرار بگیرد. امروزه با وجود تکنولوژیهای جدید، کفشهای رانینگ مردانه در قسمت پاشنه و زیره خود از مکانیسمهای جذب فشار و شوک استفاده میکنند. این کفشها ترکیب خوبی ارائه می دهند، زیاد سنگین نیستند، اما سطح حمایت عالی فراهم میکنند. وقتی میدوید اگر دیدید لبه بیرونی کفش بیشتر دچار فرسایش شده به احتمال زیاد شما جزو فوق چرخنده ها هستید.