با تیم وبلاگ کفش نیازکو همراه باشید

جنس زیره کفش های دویدن بایستی به گونه ای باشد که مانع از انتقال فشار ضربات ناشی از گام برداشتن ورزشکاران بر روی زمین شود. این کفش به علت عریض بودن قسمت جلوی پا پشتیبانی و حمایت کافی از آن را به عمل میآورد، به طوری که مانع از لغزیدن پا در کفش میشود و در عین حال وجود توری مشبک روی کفش تنفس پا را فراهم میسازد. وقتی میخواهید کفش جدید را امتحان کنید، حتما جوراب به پا داشته باشید. این فوم از پلاستیکی مصنوعی ایجاد شده که تیم مهندسی نایک آن را طراحی کرده که بتواند سبک، مقاوم و راحت باشد. بهترین کفش مخصوص دویدن و یا بهترین کفشترینر و هر اسمی که بر آن بگذارید همیشه تقاضای زیادی داشته، اما امروزه این تقاضا بیشتر از هر زمان دیگری شده است. احتمال آسیبدیدگی ناشی از پوشیدن کفشهای قدیمی همیشه وجود دارد.

این کفش با اینکه برای دوندههای تازهوارد مناسب است، اما استفاده شرکت نایک از فناوری Zoom Air باعث شده تا برای دوندههای حرفهای هم مناسب باشد. با اینکه روند توسعهی کفش ورزشی Pegasus در طول این سالها کند بوده است، اما وقتی کیفیت کالایی خوب است چه نیازی به توسعه آن وجود دارد؟ 2. اگر قوس پای شما زیاد است، از کفش هایی با ویژگی های خنثی استفاده کنید. البته اگر شما به دنبال خرید یک کفش مخصوص دویدن هستید که دارای ویژگی قابل قبولی از حفاظت از پای شما برخوردار باشد و هم ثبات کافی داشته باشد تا با استفاده از آن بتوانید در دوی استقامت شرکت کنید، پیشنهاد من به شما Asics Gel-Kayano ۲۵ است. این کفش بخاطر بکارگیری از فوم ZoomX جادویی از بازگشت انرژی فوقالعادهای برخوردار است. از ویژگیهای دیگر این کفش مقرون به صرفه بودن آن است.

این قابلیت بهمنظور ایجاد راحتی و پایداری بیشتر ایجاد شده است. افرادی که پاهای آنها زود عرق میکند هم از قابلیت تهویه این کفشها بهرهمند میشوند. این قابلیت باعث شده چنین کفشهایی بیشتر شبیه به دمپایی باشند. در این کفش فناوری SpeedFit این شرکت بهکار رفته است که باعث میشود جایگاه قرارگیری پاشنه خیلی راحتتر شود. این نوع کفش ورزشی برای مکان های به اصطلاح خارج از جاده و جاده های ناهموار است. در مقابل، کفشهای مخصوص دویدن در کوهستان ساخته شدهاند تا در برابر موانعی که هنگام خارج شدن از جاده وجود دارند، مقاومت کنند. دوندههای زیادی میتوانند از این نوع کفش استفاده کنند. این کفش برای پیاده روی، قدم زدن سرعتی و هر چیزی مابین این دو مناسب است. این مدل فوقالعاده سبک و راحت برای پیاده روی و دویدنهای طولانیمدت مناسب است. کفش Challenger ATR 6 از هوکا یک کفش هیبریدی مناسب برای مسیرهای پیاده روی و جاده است.

وزن این کفش ۲۳۹ گرم است که ۵ درصد از نسل قبلی سبکتر است. با این حال، ممکن است به عنوان کفش کتانی خیلی شیک نباشد. در این کفش مخصوص دویدن با جدیدترین و بیشترین فناوریهای خلاقانه در آن تجربه لذت بخشی از دویدن به دست می آورید. برخی از کفشها در همه نوع سطوح عملکرد خوبی دارند. عملکرد این کفش با طی کردن مسافتهای کوتاه و یا طولانی تغییری نمیکند. متناسب با فعالیت خود اقدم به خرید کفش رانینگ کنید مثلا اگر فعالیت شما دو سرعتی است یک کتانی معمولی بر عملکرد شما تاثیر منفی می گذارد. در هنگام دویدن، فشار وارده از برخورد پاشنه پا با سطح سختی به مانند آسفالت، در بلند مدت باعث ایجاد انواع ناراحتی در زانو میشود. در ضمن فضای خوبی نیز در قسمت انگشتان پا ایجاد میکند. در زمان راه رفتن، نخست پاشنه پا بر روی زمین قرار میگیرد، ولی در زمان دویدن، قسمت میانه پا اولین جایی است که با زمین برخورد میکند.