بهترین انواع کفش مخصوص دویدن در سال 2022 – مجله کادای

گذشته از ارتفاع زیاد پشته، پاشنه دارای خاصیت ضربه گیری است که باعث ایجاد کمترین آسیب به پا میشود. با افزایش بیسابقه در هزینه برندهای سرشناس کفش ورزشی و همچنین ظهور برندهای جدید، حساسیت در انتخاب این کالا بالا رفته است و بسیاری از افراد دوست دارند با کمترین میزان آزمون و خطا، بهترین کفش رانینگ مناسب خود را انتخاب نمایند. همیشه با افزایش تحرکات جسمانی دمای بدن افراد افزایش پیدا می کند و چنانچه شما در چنین حالتی دارای کفش باشید نیز دمای داخل کفشتان به شدت بالا می رود. این کفش سبک است و دارای گردش هوا در کفش می باشد . این کفشها برای افرادی دارای پای نرمال که وزن آنها کمتر از 82 کیلوگرم است و افرادی که دارای ارتز هستند مناسب می باشند. برای مسابقات سریعتر، کفشهای بسیار سبک وزن محافظت در برابر ضربه و دوام کمی دارند تا پاسخگویی و عملکرد بهتری را ارائه دهند.

یقیناً زمانی که با پوشیدن کتانی مردانه احساس راحتی کردید، باید بدانید کفش به خوبی از پاهایتان محافظت خواهد کرد. البته اگر ورزشکار حرفهای هستید و هر روز تمرین می کنید، پوشیدن کفشهای سبکتر خود را با یک روز در هفته آغاز کنید و کم کم کفش خود را به طور کامل عوض کنید،چرا که این امکان وجود دارد، عضلات و تاندونهای شما به دلیل عادت نداشتن به کفش سبک آسیب ببینند. اگر کفش رانینگ سبک وزن تا بحال شما را آسیب پذیر می کردند با محصول تریل نیوبالانس در امان خواهید بود.این کفش لژ قدرتمندی دارد که باعث می شود پای شما با ثبات خارق العاده ای درون آن قرار گیرد. مهمترین مساله ای که باید دانید این است که اساسا دو نوع کفش برای دویدن وجود دارد.کفش های رانینگ و کفش های مسابقه ،که هر کدام از آنها هدف وطراحی خودشان را دنبال می نمایند.اولین کفش ورزشی مناسب دویدن در قرن 18 در انگلستان طراحی و ساخته شد.این کفش ها کاملا از چرم طبیعی ساخته می شدند.زمانی این کفش های ورزشی مورد استقبال قرار گرفتند که کف آن ها را مجهز به میخ های بلندی کردند که حس کشش و انعطاف خوبی به مسابقه دهنده ها می داد.اما به کار بردن چرم برای استفاده طولانی مدت از کفش عملی نبود.به این دلیل که چرم بعد ازمدتی کش می آمد و در شرایط و محیط های مرطوب نیز شکل و قالب اولیه خود را ازدست می داد.

با رونق گرفتن کفش های دو در سال 1975 بیل بوورمن مالک و موسس کمپانی نایکی برای اولین بار مواد اولیه لاستیکی را درون دستگاه وافل پزی (وافل نوعی شیرینی ) همسرش قالب ریزی کرده و کفش های مسابقه ای را با کفی صاف (فلت : FLATE) و لاستیکی با اشکالی آج دار به وجود آورد.به دنبال این نوآوری نایکی و به دنبال آن آدیداس بلافاصله وارد بازار کفش های مناسب دویدن شدند که کف آنها از فوم های بالشتکی و ضربه پذیر و لاستیک های آج دار ساخته می شد. مسلما در این انتخاب با انبوهی از مدل و نمونه ای متنوع مواجه گردیده و حتما پیشنهاداتی نیز از طرف دوستانتان خواهید داشت. به عنوان مثال، یک کفش نرم و با پاشنه بالا ممکن است برای دویدن های آهسته یا ریکاوری بهترین باشد، در حالی که یک کفش سبک تر و انعطاف پذیرتر برای دویدن های با سرعت بالا، جایی که می خواهید سریع از زمین کنده شوید، بهترین است.

وزن: کفشهای دویدن سبک تر هستند تا به حرکت راحتتر شما کمک کنند. این مدل فوقالعاده سبک و راحت برای پیاده روی و دویدنهای طولانیمدت مناسب است. در سال 1917اولین کفش ها با کفی لاستیک ساخته شده و وارد بازار گردیدند..این کفش ها را اسنیکر می نامیدند.(در حال حاضر در کشور های غربی کفش های پیاده روی و ورزشی را اسنیکر SNEAKER می نامند).اسنیکر به این دلیل که صاحب آنها این توانایی را داشت که بدون ایجاد سروصدا و یا در اصطلاح عوام دزدکی رفت و آمد نماید.این نوع کفش ها توسط برند KEDS طراحی و سریعا محبوبیت خود را در بین دوندگان و ورزشکاران بدست آورد.