بهترین انواع کفش مخصوص دویدن در سال 2022 – مجله کادای

نتیجه این تحقیقات به آنها نشان داد که مثل همهی فعالیت های ورزشی هنگام دویدن هم احتمال مصدومیت وجود دارد. زمان مناسب: توجه داشته باشید برای خرید کفش مخصوص دویدن باید بعدازظهر اقدام به خرید نمایید به دلیل این که صبح پاها ورم دارند و اندازه واقعی را نشان نمی دهند. پس هر زمان که خواستید کفش جدیدی بخرید سایز را مجددا ارزیابی کنید. پس همینطور بی هدف سراغ خرید یک جفت کفش مخصوص دویدن نروید فقط چون ظاهرش رو دوست دارید یا دوستتون توصیه اش کرده. همچنین باعث میشن یک حس متفاوت رو هنگام دویدن و راه رفتن تجربه کنید. سایز پای شما ممکن است با گذشت زمان تغییر کند، از این رو باید دو بار در سال پای خود را اندازه بگیرید.

بهترین زمان خرید کفش در ساعات عصر است؛ چرا که در این زمان پاها بر اثر فعالیت روزانه معمولا تا نیم شماره بزرگتر از ساعات دیگر روز هستند. در طول زمان این مساله می تواند به ایجاد مصدومیت در ناحیه مفصل و موارد مشابه آن منجر شود. استفاده از مواد باکیفیت باعث افزایش طول عمر کفش خواهد شد. به عنوان مثال استفاده از کفش های دویدن هنگام انجام تمرینات پلیومتریک از چرخش سریع روی پاشنه جلوگیری می کند و انعطاف پذیری کفش های ترینینگ برای انجام تمرینات را نخواهد داشت. دویدن ساده، ارزان و بدون چالش است و به شما کمک می کند کالری های اضافی را سوزانده در جهت کاهش چربی بدن تلاش کنید. شاید از دست چربی های شکمتان خسته شده باشید یا شاید هم می خواهید وزنتان را کاهش دهید!

وقتی بند کفشهایتان تا بالا بسته شدهاند، بایستی بتوانید پایتان را از کفش بیرون آورید. معمولا وقتی سراغ خرید کفش ورزشی مناسب دویدن میروید، اشتباهاتی را انجام میدهید که بیشتر ورزشکاران ممکن است گرفتار آنها شوند، اما شما باید متفاوت انتخاب کنید و اسیر این اشتباهات رایج نشوید. وقتی که کفش می خرید آن ها را با جوراب ورزشی و در بعد ازظهر، وقتی که پاهای شما کمی بزرگتراست، امتحان کنید. قانون کلی این است که بعد از هر ۶۴۰ -۵۶۰ کیلومتر استفاده، باید کفشهایتان را تعویض کنید. دویدن یک فعالیت طبیعی ورزشی است که تقریباً برای همه مناسب است. اغلب کفشهای رانینگ در قسمت میانی پا منعطفتر هستند در حالی که کفشهای پیادهروی معمولا در قسمت جلوی پا منعطفتر هستند. در واقع بهتر است به دنبال پاسخ به این سؤال باشید که بهترین کفش رانینگ برای شما چه کفشی است؟ البته اگر شما به دنبال خرید یک کفش مخصوص دویدن هستید که دارای ویژگی قابل قبولی از حفاظت از پای شما برخوردار باشد و هم ثبات کافی داشته باشد تا با استفاده از آن بتوانید در دوی استقامت شرکت کنید، پیشنهاد من به شما Asics Gel-Kayano ۲۵ است.

اگر از کفی طبی استفاده میکنید، آنها را نیز همراه داشته باشید. بنابراین، متریال مورد استفاده در این قسمت باید کاملاً جاذب فشار و شوک باشد. بنابراین، قسمت میانه کفش وظیفه جذب نیروها و فشار وارده از کف زمین به زانوها را بر عهده دارد. این فوم از پلاستیکی مصنوعی ایجاد شده که تیم مهندسی نایک آن را طراحی کرده که بتواند سبک، مقاوم و راحت باشد. این کفش مخصوص دویدن به گونهای ساخته شده تا ایمنی را برای پاهای شما ایجاد کند. جنس کفش باید به گونهای باشد که سبک وزن، با دوام و انعطاف پذیری لازم را داشته باشد به طوری که انگشتان پا در حین دویدن بتوانند به راحتی خم شوند و نیازی به فعالیت و کار بیش از حد عضلات ساق پا نباشد. اگر هنگام راه رفتن و دویدن پاهایتان بیش از اندازه به داخل یا به بیرون انحراف دارند میتوانید با انتخاب کفش رانینگ مخصوص این موضوع، مشکلتان را تا حد زیادی مرتفع سازید.