بهترین انواع کفش مخصوص دویدن در سال 2022 – مجله کادای

حال میرویم سراغ چرخش بیش از حد و این رو میتونید با سایش بیشتر لبه های داخلی کفش شناسایی کنید و اگر شما هم این طور هستید نگران نباشید چون این مورد خیلی رایج هست و اغلب دلیلش جهش رو به داخل کمان پا و در برخی موارد کف پای صاف هست که به مرور این منجر به چرخش در حرکت میشود. حال که نکات خرید کفش مخصوص دویدن را بیان کردیم، به سراغ انواع کفش دویدن به ترتیب ارجحیت برویم. البته، افت پاشنه کم، تاندون آشیل را بیشتر بهکار میگیرد. بهترین کفش مخصوص دویدن و یا بهترین کفشترینر و هر اسمی که بر آن بگذارید همیشه تقاضای زیادی داشته، اما امروزه این تقاضا بیشتر از هر زمان دیگری شده است.

این مورد زیاد رایج نیست و به طور معمول دلیلش زیاد بودن کمان پا هست که یعنی پا سفت و سختی دارید و باعث میشه روی لبه بیرونی کفشتون گام بگذارید و بردارید. بدیهی است که برای سطوح مختلف مانند آسفالت و یا جاده خاکی به کفش متفاوتی نیاز دارید. برای مسافتهای متوسط مانند دوی ماراتون ۱۰ کیلومتر به کفشی نیاز دارید که از پای شما حمایت بیشتری به عمل آورد و قسمتهای فوقانی پا را محکمتر نگه دارد. اگر قصد خرید کفش مخصوص دویدن دارید همیشه کارکرد و هدف از خرید آن را در ذهن داشته باشید. در نهایت، یک جفت کفش دویدن مردانه یا زنانه مناسب از همان ابتدا تفاوت را نشان خواهد دارد و سبک دویدن شما را تکمیل می کند. همینطور کفش مخصوص دویدن بانوان میتواند نسبت به کفش مردانه باریکتر و سبکتر باشد. بله ، شما می توانید کفش های مخصوص زنانه را بصورت آنلاین خریداری کنید ، زیرا کفش های زنانه و مردانه تقریباً یکسان هستند فقط ساختار متفاوت است.

برای مسافتهای طولانی باید کفشی انتخاب کنید که در عین حال سبک و واکنش گرا بوده و بیشترین بازده انرژی را داشته باشد. این کفش به علت عریض بودن قسمت جلوی پا پشتیبانی و حمایت کافی از آن را به عمل میآورد، به طوری که مانع از لغزیدن پا در کفش میشود و در عین حال وجود توری مشبک روی کفش تنفس پا را فراهم میسازد. اما برای موارد سبک تر ، کفش های پایدار کافی است. کفش نایک مدل ZoomX Vaporfly NEXT% بی شک در رده بالای لیست انواع کفش مخصوص دویدن ما قرار دارد اما موجودی آن بسیار کم است. اما توصیه ما این است که برای هر موقعیت از کفش مناسب همان موقعیت استفاده کنید. خوب بیایید نگاهی به انواع مختلف کفش مخصوص دویدن داشته باشیم که برای هر نوع از چرخش مناسب هستند. شما باید کفشهای مخصوص دویدن خود را با تجزیه و تحلیل دفعات جلسات دویدن، شدت جلسه دویدن، ساختار پاها (پهن یا باریک) و نوع سطح تمرین خود انتخاب کنید.

طراحی این نوع کفش به طور معمول شامل یک ناحیه فوم دور کمان هستند و برای حمایت , ارائه استحکام بالا و برای کنترل کردن حرکت پا وقتی شروع به چرخش بیش از حد میکند چیزی می خواهید که کنترل خوبی برای جلوگیری از فروپاشی کمان پا به شما بدهد , چیزی مثل کفش مخصوص کنترل حرکت که اساسا یک نسخه قوی تر از کفش مقاومتی هست و حمایت بیشتری در ناحیه کمان پا ارائه میدهد. این قدم های زیادی برای حمل کردن آن بار اضافه است. یک دونده حرفه ای با قد 180 سانتی متر ده کیلومتر را در 30 دقیقه میدود که میشود 5400 قدم در کل مسابقه.