بهترین انواع کفش مخصوص دویدن در سال 2022 – مجله کادای

کفشهای مخصوص دویدن را برای بیشتر از ۶ ماه یا ۸۰۰ کیلومتر نگه ندارید؛ حتی اگر ظاهر خوبی دارند. پاشنهی آن ۱۰ میلیمتر کوتاهتر شده تا ظاهر شیکتری به آن بدهد. این کفش از پوششهای سبکتری استفاده میکند تا پاها بهراحتی نفس بکشند و گرمای زیادی را تحمل نکنند. کفش را بهخاطر ظاهرش نخرید. پس همینطور بی هدف سراغ خرید یک جفت کفش مخصوص دویدن نروید فقط چون ظاهرش رو دوست دارید یا دوستتون توصیه اش کرده. کفش مخصوص دویدن Nike Air Zoom Pegasus 37 برای دویدن و نه تمرینات روزانه طراحی شده است، زیرا در صورت استفاده مداوم در مسابقات کفی آن به سرعت فرسوده میشود. اگر میخواهید در هوای بارانی یا سرد شروع به دویدن کنید استفاده از این کفشها چندان مناسب نیست. در ادامهی این مطلب چند مدل از بهترین کفشهایی که مناسب دویدن هستند، معرفی میشود. پنل بهکاررفته در قسمت بالایی این کفش برای پاهایی که به سمت داخل تمایل دارند بسیار مناسب است.

ژل بهکاررفته در لایههای میانی کفش نیز باعث راحتی خیلی بیشتری میشود. همچنین میزان ذخیرهی انرژی در آنها نسبت به سایر کفشهای نایک ۱۳ درصد بیشتر است و فوم بهکاررفته در آن نیز ۳۰ درصد سبکتر است. این کفش با اینکه برای دوندههای تازهوارد مناسب است، اما استفاده شرکت نایک از فناوری Zoom Air باعث شده تا برای دوندههای حرفهای هم مناسب باشد. این برند ژاپنی به استفاده از کفیهای نرم و انعطافپذیر برای بهبود ثبات پا شهرت دارد. با اینکه روند توسعهی کفش ورزشی Pegasus در طول این سالها کند بوده است، اما وقتی کیفیت کالایی خوب است چه نیازی به توسعه آن وجود دارد؟ این مدل کفش از شرکت ASICS، بیست و چهارمین از نسل خودش است که فناوری ساخت آن در طول این سالها خیلی پیشرفت کرده است.

بهطور میانگین مدت زمانی که طول میکشد تا یک فرد از کفش ورزشی خوشش بیاید و آن را انتخاب کند، بین ۱۰-۱۵ ثانیه است. کمتر کسی پیدا می شوند که اسم این برند را نشنیده باشد. وقتی سنمان بالاتر میرود کمتر پای خود را دوباره اندازه میگیریم و تصور میکنیم که اندازهی آنها را میدانیم. پاشنه محکم آن، پایداری زیادی را ایجاد میکند. این بدان معنی است که آنها در پاشنه نرم تر هستند. راحتی و در عین حال پرش خوب این کفش به این معنی است که دیگر نباید نگران آمار عملکرد و بازگشت انرژی باشید. این کفش پیاده روی اسکچرز یکی از کفش ها خوب از لحاظ سبکی است.

کفش Cloudboom یکی از انواع دیگر کفش مخصوص دویدن است که بهترین گزینه برای مسافتهای طولانی مدت به شمار میرود. بههمیندلیل این کفش همیشه یکی از کفشهای محبوب بازار بوده است. مطمئنا اگر سری به بازار زده باشید با تنوع زیاد این نوع کفش ها رو برو شده اید، شاید این موضوع انتخاب را برای شما بسیار مشکل کرده باشد. فوم دارای حافظه به کار رفته در پاشنه این کفش فضایی شخصیسازیشده را برای پاشنهی پاها فراهم میکند و جلوی لغزش آنها را نیز میگیرد. این مقالا دارای راهنمای انتخاب خرید کفش نیز می باشد. وقتی گزینههای مناسب برای خریدن را مشخص کردید، همهی آنها را امتحان کنید و برای خرید عجله نکنید. وقتی میخواهید کفش جدید را امتحان کنید، حتما جوراب به پا داشته باشید.