بهترین انواع کفش مخصوص دویدن در سال 2022 – مجله کادای

به طور کلی یک کفش ورزشی از 480 تا 640 کیلومتر توانایی و عمر دارند و هر چی کفش سبکتر باشه اغلب این مقدار کمتر میشه. با کفش های خنثی شروع میکنیم که به طور حتم برای دونده های خنثی درست شدن که ضربه گیر داره و دارای یک مقدار حمایت میانی هست. پس به طور کلی برای دویدن با حرکت های خوب و خنثی طراحی شدن و اگر فوق چرخنده هستید این نوع کفش دویدن استحکام و کنترل لازم را برایتان فراهم نمیکند. پیشنهاد میکنم مقاله ” در انتخاب کفش دویدن به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ با توجه به این معیار کفشها به ترتیب به چهار درجه (Maximum cushion، Moderate cushion، Minimal، و Barefoot shoes) تقسیم میشوند. برخی از کفشها در همه نوع سطوح عملکرد خوبی دارند. با استفاده از کفش مخصوص دویدن که در این مقاله معرفی میشود میتوانید بهترین مدل کفش را انتخاب کرده و کمترین آسیب را به خود وارد سازید.

اگر ساختار پاهای خود را می دانید، انتخاب کفش مناسب برای دویدن آسان می شود. این نوع کفش ها معمولاً شکل قوسی دارند و بیشتر مناسب کسانی است که قوس پا بلند دارند و در هر مرحله پاهای خود را به سمت بیرون کج می کنند. اگر یک دونده مبتدی هستید که خواهان سرعت بیشتری است میتوانید سرعت بیشتر را با کفشSaucony Kinvara 12 احساس کنید. کفش مخصوص دویدن Nike Air Zoom Pegasus 37 برای دویدن و نه تمرینات روزانه طراحی شده است، زیرا در صورت استفاده مداوم در مسابقات کفی آن به سرعت فرسوده میشود. از ویژگیهای آن میتوان به سبک وزنی، تناسب عالی وکفی ضخیم و همینطور فیبر کربن در ساخت آن اشاره کرد که همگی آنها باعث برتری این کفش نسبت به انواع دیگر کفش مخصوص دویدن میشود. این مورد زیاد رایج نیست و به طور معمول دلیلش زیاد بودن کمان پا هست که یعنی پا سفت و سختی دارید و باعث میشه روی لبه بیرونی کفشتون گام بگذارید و بردارید.

این ورزش هم مانند سایر ورزش های هوازی باعث سوختن مقدار زیادی کالری می شود. زیره مقاوم و ارتجاعی: موقع خرید کفش مقداری زیره آن را خم و راست کنید می بایست به راحتی خم و راست شود به عبارت بهتر ارتجایی باشد. استفاده از شیارهای انعطاف پذیر در این مدل کفش مخصوص دویدن موجب تنفس بهتر کفش شده و از طرفی موجب هماهنگی کفش با حرکات پا میشود. امروزه ده ها مارک کفش مخصوص دویدن در بازار وجود دارد. همان طور که ممکنه برای مسابقه روی دوچرخه تون مسیر های خروج هوا ایجاد کنید ممکنه بخواهید از کفش های سبک مخصوص دویدن استفاده کنید که در روزهای مسابقه آن امتیاز را به شما بدهند. یکی دیگر از انواع کفش مخصوص دویدن Salomon S/LAB Phantasm است. به عنوان مثال کفش New Balance در حدود نیم سایز کوچکتر است. شاید این کفش از نظر فوق العاده سبک بودن برای دو مناسب باشد اما در ابتدا به عنوان کفش مربی طراحی شد.

کفش دویدن برای از بین بردن چربی شکم و تقویت متابولیسم و همینطور بهبود خلق و خو و تناسب اندام مفید است. چه کفشی برای دویدن مناسب است؟ بهترین کفش مخصوص دویدن و یا بهترین کفشترینر و هر اسمی که بر آن بگذارید همیشه تقاضای زیادی داشته، اما امروزه این تقاضا بیشتر از هر زمان دیگری شده است. با این حال، این موضوع دلیل بر آن نمیشود که تکنیکهای صحیح دویدن را کاملاً فراموش کنید. من چند باری امتحان کردم و در نهایت با صورت رفتم تو گل ! یک گروه از آنها این کفش را در جعبه نگهداری میکنند و تنها در زمانی که هوا خشک بوده و یا صرف نظر از نوع هوا قصد دویدن دارند آن را بیرون میآورند.