بهترین انواع کفش مخصوص دویدن در سال 2022 – مجله کادای

علاوه بر آن کفی میانی کفش از یک کفی راحت و ثابت ساخته شده که موجب بازگشت سریع انرژی میشود. علاوه بر آن فناوری Rapid Roll در ساختار کفش موجب چرخش سریع در هنگام حرکت می شود. ضربهگیری کفش به دو عامل مهم وابسته است که اولی به سفتی فوم و دیگری ضخامت لایههای مورداستفاده در کفی بستگی دارد. این مدل کفش مخصوص دویدن با فناوری پیشرفته مخصوص تمرین و دویدنهای گاه به گاه است و چندان مناسب دوندگان دوی ماراتون و دو سنگین نیست. کفش مخصوص دویدن Brooks Glycerin 18 به دلیل بازگشت نه چندان انرژی معروف نیست، اما به خاطر نرمی و سرعت بالا معروف است. در این مدل کفش ممکن است کفی کمی محکمتر از کفش رانینگ ترینر میباشد، با این حال راحتی آن در حد قابل قبول است. یکی از نکات جالبی که در مورد این مدل کفش نایک وجود دارد این است که سازندگان آن در هنگام طراحی همه چیز را پشت در گذاشتند و یک کفش با شکل و ظاهر متفاوت و کمی عجیب و غریب ایجاد کردند.

اما کوشنینگ سوپرنرم مناسب همه دوندهها نیست. قسمت جعبه پنجه به قدر کافی دارای فضای مناسب برای نگهداری انگشتان بوده و همینطور کانتر پاشنه آنرا کاملاً در جای خود محکم نگه میدارد. پس میتوان کفشهایی هم پیدا کرد که کوشنینگ حداکثری با افت پاشنه صفر یا کم دارند. این ورزش برای شروع نیاز به وسایل زیادی ندارد شما تنها به یک جفت کفش مخصوص دویدن مردانه هم می توانید این ورزش را شروع کنید. یکی از بهترین ورزش های دنیا دویدن می باشد. انواع مختلفی از کفش های مخصوص دویدن وجود دارد ، بنابراین می توانید از آنها در شرایط مختلف استفاده کنید ، مانند دویدن روی تردمیل ، دویدن روی آسفالت ، دویدن در طبیعت بکر و … شاید نسبت به دیگر انواع کفش رانینگ ترینر مانند Adidas SL20 ارزان قیمت نباشد، اما گران بودن آن دیوانه کننده نیز نیست. یکی دیگر از انواع کفش مخصوص دویدن کفش UA HOVR Phantom 2 است.

قسمت پاشنه کفش حالت ضربه گیری دارد و از طرفی سیستم انرژی خطی LEP به دوندگان امکان میدهد در هنگام تمرین گامهای خود را صاف و ثابت نگه دارند و از این رو کفش استحکام و مقاومت خود را در طول تمرین حفظ میکند. هرچه افت پاشنه کمتر باشد، بیشتر مناسب دونده هایی است که با قسمت میانی پا به زمین ضربه میزنند. کفش مخصوص دویدن Hoka One One Rocket X دارای ویژگیها و شایستگیهای مخصوص به خود است. استفاده از شیارهای انعطاف پذیر در این مدل کفش مخصوص دویدن موجب تنفس بهتر کفش شده و از طرفی موجب هماهنگی کفش با حرکات پا میشود. رویه کفش با قابلیت تنفس و تهویه هوا موجب خنک و خشک ماندن فضای داخلی کفش و پا میشود.

از ویژگیهای این کفش سبکی و واکنش گرا بودن آن است. از ویژگیهای دیگر این کفش قابلیت تهویه و واکنش گرا بودن آن است که آن را به یک گزینه خوب برای دویدن تبدیل کرده است. این کفش بسیار راحت و واکنش گرا بوده و تمام ویژگیهایی که از یک کفش ورزشی انتظار میرود را در خود دارد. بخشی از آن به دلیل قرنطینه شدن همگانی و بخشی از آن به دلیل این بود که نام این برند برای دوندگان سرسخت شناخته شده است. کفش مخصوص دویدن زنانه «پوما» مدل «Evader XT» برای بانوانی که به دنبال کفشی راحت و بادوام هستند پیشنهاد میشود.