بهترین کفش مخصوص دویدن (رانینگ) چه ویژگی های دارد؟

متناسب با فعالیت خود اقدم به خرید کفش رانینگ کنید مثلا اگر فعالیت شما دو سرعتی است یک کتانی معمولی بر عملکرد شما تاثیر منفی می گذارد. شاید نسبت به دیگر انواع کفش رانینگ ترینر مانند Adidas SL20 ارزان قیمت نباشد، اما گران بودن آن دیوانه کننده نیز نیست. با این حال نسبت به انواع کفشهای دیگری مانند Nike ZoomX Vaporfly NEXT% برتری دارد. کفش مخصوص دویدن Adidas SL2 در سال ۲۰۲۰ معرفی شد که همزمان با معرفی فوم سبک بود که گسترش فراوان یافت و در انواع مدلهای کفش آدیداس مانند Adidas Adizero Adios PRO, نیز به کار رفت. مورد بعدی در فرآیند انتخاب و خرید کفش دویدن مردانه توجه به وزن این قبیل از محصولات ورزشی است. برای امتحان کردن کفش های ورزشی حتما به سراغ مدل های بند دار رفته و در روز خرید، مدل مد نظر خود را پا کرده و بند آن را همانطور که همیشه می بستید، ببندید.

سفید) که این در مجموع میشه 348 گرم برای کفش جفت که تقریبا دو برابر سنگینتر هست. بهترین کاری که میتونید انجام بدید این هست که اگر یک جفت کفش مخصوص دویدن دارید که ازش راضی هستید میتونید الگوی ساییدگی کفی رو بررسی کنید تا ببنید چطور راه میروید و چه کفشی براتون مناسبه. این کفش مخصوص دویدن راحت است و دارای یک قسمت سبک وزن و گردش هوا برای خنک نگه داشتن پا و ایجاد پشتیبانی می باشد. افزایش محافظت : سنگها و ریشهها می توانند در پاهای شما فرو بروند و کفشهای شما را خراب کنند، بنابراین کفشهای طبیعت گردی دارای پوششهای محافظتی در قسمت بالایی هستند تا از ایجاد حفره جلوگیری کرده و احتمال پارگی را کاهش دهد. ضمن اینکه وجود این قابلیت چه بصورت طراحی توری شکل و یا رویه ای مجهز به این تنفس پذیری بر روی کفشتان مانع از عرق کردن پاهایتان به هنگام دویدن می شود و سطح پوستتان را نیز خشک نگه داشته و امکان ایجاد بوهای نامطبوع را نیز به هنگام انجام ورزش از پاهایتان سلب می نماید.

همچنین بد نیست بدانید که امروزه اغلب کفش های جدید تنها از نظر شکل و ظاهر با مدل های پیشین خود متفاوت هستند و مطابق همان ساختارها و فناوری های استاندارد گذشته طراحی می شوند. این مدل کفش برای مسافتهای طولانی طراحی شده و از این رو از پای شما در هنگام جلسات تمرین پشتیبانی کافی به عمل میآورد و در عین حال از اثرات منفی دویدن طولانی مدت میکاهد. برای مسافتهای طولانی باید کفشی انتخاب کنید که در عین حال سبک و واکنش گرا بوده و بیشترین بازده انرژی را داشته باشد. در آخرین به روز رسانیOn Cloudflow از فناوری کفیHelion در ساخت این کفش استفاده کرده که باعث تجربه نرمی و واکنش گرا بودن کفش میشود و صرف نظر از دما در تمام طول سال پویایی یکسانی را به پاهای شما هدیه میدهد. این فناوری همچنین باعث بازگشت سریع انرژی شده و به کف کفش حالت ارتجاعی میدهد.

همچنین باید از دوام زیادی برخوردار باشد تا موقع دویدن در پاره نشوند و از پیچ خوردگی پا جلوگیری نمایند. همچنین در قسمت کفی دارای پد و بالشتک های نرم باشد. این کفش دارای میانه ضخیم تری است اما همچنان برای دویدن در جاده به اندازه کافی سبک می باشد. چنانچه دارای کف پای صاف هستید، حتما باید با مشورت پزشک خود از کفش هایی با زیره های ضخیم و ثابت استفاده کنید. موقع پوشیدن کفش از جورابی استفاده کنید که به هنگام دویدن نیز از آن بهره می برید. گاهی اوقات به محض پوشیدن کفش مخصوص دویدن میگویید که چقدر دویدن با آن راحت است. قرار است به چه میزان هزینه کنید. اول از همه چیزی که برای یک دونده نتیجه میده قرار نیست برای یک دونده دیگر هم نتیجه بده. در واقع شما باید در وهله اول مشخص کنید که آیا یک دونده حرفه ای هستید و یا تنها بصورت تفریحی و صرفا برای سلامت جسمانی خودتان است که در طول هفته اقدام به دویدن می کنید!