بهترین کفش مخصوص دویدن (رانینگ) چه ویژگی های دارد؟

افت پاشنه (heel drop) به معنی تفاوت نرم شدن بین پاشنه و پنجه است. از ویژگیهای این کفش میتوان به کفی نرم و همچنین سبکی آن اشاره کرد. لازم به ذکر است تمامی این محصولات امتحان خود را پس داده اند و بنابراین تنها کافی است جهت دسترسی به اطلاعات بیشتر از محصول انتخابی خود بر روی هر آیتم و یا تصویر آن کلیک نمایید. فراموش نکنید نکته مربوط به انعطاف پذیری را بایستی پیش از خرید هر نوع کفش با هر مدل و برندی که هست، اجرا نمایید. افزایش محافظت : سنگها و ریشهها می توانند در پاهای شما فرو بروند و کفشهای شما را خراب کنند، بنابراین کفشهای طبیعت گردی دارای پوششهای محافظتی در قسمت بالایی هستند تا از ایجاد حفره جلوگیری کرده و احتمال پارگی را کاهش دهد. کفش پیادهروی در قسمت پاشنه انحنای بیشتری دارد. کفش پیادهروی نیازی به انجام چنین کاری ندارد. یا بدترین انتخاب ممکن را داشته باشید، فقط به این دلیل که کفشی زیباست !

۱۱ – وجود آی لت : در برخی مدل ها دو سوراخ اضافی در بالای کفش به اسم آی لت موجود است که شخص حق انتخاب بیشتری در بستن کفش می دهد. در مقاله بالا سعی شد همه نکات لازم گفته شود در لیست زیر سعی کردیم بهترین مدل های کفش موجود در ایران با کیفیت بالا ، قیمت معقول و ضمانت اصالت کالا به شما معرفی کنیم. ماندگاری طولانی: کفش های مخصوص دویدن جادهای طوری ساخته شدهاند تا مدتها دوام داشته باشند، اما ساییدگی و پارگی بیش از حد در برخورد با مسیرهای موجود در کفش های جادهای ، طول عمر آنها را به شدت کاهش میدهد. جوراب، کفیهای طبی یا هر پوشش دیگری که معمولا استفاده میکنید را حتما در هنگام امتحان کردن کفش مخصوص دویدن به پا کنید. به هر حال میتوانید رنگ مشکی آن را انتخاب کنید، اما گرادیان بکار رفته در آن شما را از این کار منصرف میکند.

در انتخاب کفش مناسب باید به نوع مسافتی که میخواهید طی کنید، فکر کنید. در گذشته همه ما برای هر نوع ورزش سالنی و خیابانی از یک جفت کفش کتانی معمولی استفاده می کردیم اما اینک وقت آن رسیده است تا برای هر رشته ورزشی مورد نظرمان از یک جفت کفش ورزشی بخصوص استفاده نماییم که برای اهالی دو و دونده های معمولی و حرفه ای عزیزمان پیشنهاد خرید کفش دویدن مردانه را می دهیم. اما میزان ضربهگیری میتواند بسته به نوع کفش متفاوت باشد. با این حال، دویدن با کفشهای نامناسب میتواند احساس ناخوشایند و یا حتی بدتر از آن آسیب دیدگی شود. همینطور کفش مخصوص دویدن بانوان میتواند نسبت به کفش مردانه باریکتر و سبکتر باشد. همینطور اگر از یک کفش عملکرد بالا انتظار دارید، بنابراین به سراغ کفشBrooks Glycerin نروید.

از ویژگیهای آن میتوان به سبک وزنی، تناسب عالی وکفی ضخیم و همینطور فیبر کربن در ساخت آن اشاره کرد که همگی آنها باعث برتری این کفش نسبت به انواع دیگر کفش مخصوص دویدن میشود. از طرفی هم جنس لایه میانی به کار رفته در ساختار کفش باید بصورتی باشد که ضمن تقسیم درست وزن ورزشکار بر روی قسمت های مختلف کفش، همچون ضربه گیری قدرتمند نیز عمل کرده و باعث جلوگیری از وارد شدن فشار بیش از اندازه به مچ و ساق پای شما دوندگان عزیز گردد. فراموش نکنید که پاشنه پایتان باید بطور دقیق در داخل کفش قرار داشته باشد و بلندترین انگشت پایتان نیز که لزوما شست پا نمی باشد، حتما باید تا قسمت نوک کفش به اندازه یک انگشت فضای خالی داشته باشد.