بهترین کفش مخصوص دویدن (رانینگ) چه ویژگی های دارد؟

برای تعیین بهترین نوع کفش مخصوص دویدن بر اساس سه نکته فوق، با ما همراه باشید. بهترین کفش مخصوص دویدن چه کفشی است؟ همچنین به یاد داشته باشید که اگر پاهای ناهمواری دارید ، کفشی بخرید که مناسب اندازه بزرگتر پاها باشد. در انتخاب کفش شما به هیچ وجه نباید راحتی را فدای زیبایی کنید زیرا پا قلب دوم بدن ماست و در نتیجه مراقبت از آن به منزله تپیدن نبض زندگی خواهد بود پس حتما کفشی انتخاب کنید که به شما حس راحتی را القا کند. پا قلب دوم انسان ها به حساب می آید که حساسیت مراقبت از آن به همان اندازه ی قلب حائز اهمیت می باشد به همین دلیل باید انتخاب کفش باید با دقت انجام شود و حتما کفش باید متناسب با ورزش مورد نظر انتخاب شود. همچنین کفش های سبک با توجه به جنسی که دارند گردش هوا در آن ها بهتر انجام می شود و پاهای شما داغ نمی کند.

از نظر انعطاف پذیری خیلی مهم است که کف کفش مناسب قوس پاهای شما باشد، زیرا اگر اینگونه نباشد به تدریج دردهایی در ناحیه تاندون آشیل یا عضلات پشت ساقتان احساس می کنید. وزن کفش استاندارد بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ گرم می باشد، همچنین باید ۲ سانتیمتر بین انگشتان پا تا نوک کفش فاصله باشد. پا هنگام فعالیت متورم می شود به اصطلاح باد می کند پس منطقی است که کفش کیپ نخرید بهترین حالت این است که کفش از طرفین حدود ۶ تا ۱۰ میلی متر آزاد باشد ، از جلوی کفش تا شست پا نیم سانت فاصله داشته باشد. این فناوری برای ایجاد حداکثر حفاظت از ضربه در هنگام فرود های تکراری طراحی شده است.

فناوری نایک ایر دارای کیسه های منسجم هوا است که باعث انعطاف پزیری و ضربه گیری می شود بنابراین هنگام برخود پا به زمین از ماهیچه ها، مفاصل و تاندون ها محافظت می کند و همچنین نیروی ضربه را جذب می کند . چراکه میخواهند زمین زیر پایشان را بیشتر حس کنند. در پروناسیون خنثی ، پاها فقط پس از برخورد با زمین کمی می چرخند. کوشنینگ در حد متوسط: کوشنینگ این نوع کفشها در حد متعادلی است. این نوع کفش ورزشی برای مکان های به اصطلاح خارج از جاده و جاده های ناهموار است. افتادگی پاشنه در اکثر کفش های کتانی معمولاً حدود 10 میلی متر به بالا است. نرمی: این کفش ها به دلیل انعطاف بالا و داشتن بالشتک موجود در استر کفش و زبانه ی بالشتک مانند، باعث شده که مصرف کننده در هنگام پیاده روی هیچ فشاری احساس نکند به طوری که انگار چیزی در پایش نیست.

از دیگر ویژگی های این نوع کفش می توان به زیره محکم آن اشاره کرد. نکاتی که باید برای خرید یک کفش نایک ورزشی مناسب باید دقت کنیم میزان حمایت کفش از پا، جنس رویه و قابلیت تنفس آن و زیره و گریب هایی که از لغزندگی جلوگیری می کند، بالشتک ها یا همان کوشن های کفی کفش، اندازه ی کفش و راحتی پا در آن باید مناسب باشد. لایه ی میانی زد شوک: لایه ی میانی به کار رفته شده در سری کفش های زنانه و مردانه نایک به گونه ای طراحی شده است که شوک حاصل از پیاده روی را مهار می کند.