بهترین کفش مخصوص دویدن (رانینگ) چه ویژگی های دارد؟

کفش رانینگ مدل رُد (road-running shoe): این نوع کفشهای رانینگ برای استفاده روی سطوح سخت اما تقریبا صاف، مانند پیادهرو، طراحی شدهاند. کفش اِستِیبیلیتی (Stability): این نوع کفشها بهطور خاص برای افزایش ثبات پا طراحی شدهاند. این نوع کفش را کارشناسان بیشتر مناسب کسانی میدانند که قوس کف پای نرمالی دارند و پاها را در هر گام تنها اندکی به داخل میچرخانند. افت پاشنه در عمده کفشهای رانینگ معمولا حدود ۱۰ میلیمتر به بالاست. این شاخصه به میلیمتر بیان میشود. این مورد خیلی به سبک دویدن و راحتی شما بستگی دارد. نکته عمومی در مورد خرید هر کفشی اینکه موقع امتحان کفش جوراب به پا داشته باشید و عصر یا شب برای خرید اقدام کنید. هرچه افت پاشنه کمتر باشد، بیشتر مناسب دوندههایی است که با قسمت میانی پا به زمین ضربه میزنند.

همانطور که نمیتوان با توپ بسکتبال فوتبال بازی کرد، با کفش معمولی هم نمیتوان در کوهستان دوید. در انتها هم ۱۱ نکته برای خرید این نوع کفش برایتان داریم. زیرا ساختار این نوع کفشها بهگونهای است که از چرخش غیرطبیعی پاها به داخل جلوگیری میکند. برند های مختلفی در بازار وجود دارد که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید اما قبل از هر چیز باید اطلاعات لازم در مورد آنها را به دست بیاورید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پس امروز با خودم فکر کردم چند نکته در مورد انتخاب کفش دویدن باهاتون به اشتراک بگذارم.

در ادامه 10 مدل از بهترین کفش های پیاده روی از برند های معتبر را که مورد بررسی دقیق مسترنکست قرار گرفته است، تقدیم شما کرده ایم تا در هنگام خرید بهترین کفش را انتخاب کرده و تا سالها از آن لذت ببرید. New Balance برای چندین دهه تجهیزات ورزشی نمادی را تولید کرده است و کفش های مخصوص دویدن New Balance نیز از این قاعده مستثنی نیستند. خوشبختانه علاوه بر برندهایی خارجی عالی (مثل آدیداس ، ریباک ، پوما) ، برند های ایرانی با کیفیت در داخل کشور اقدام به تولید این سری کتانی ها کرده اند. حالا که با نکات و راهنمای خرید کفش رانینگ آشنا شده و دانستید که این کفشها در چند مدل هستند، هنگام خرید باید به چه چیزهایی از شرایط جسمی خود بپردازی و اینکه بسته به محیطی که قرار است از آن استفاده کنیم؛ در ادامه به معرفی چند مدل از بهترینهای موجود در بازار بر اساس قیمت و شرایط ذکر شده میپردازیم.

موقع پوشیدن کفش از جورابی استفاده کنید که به هنگام دویدن نیز از آن بهره می برید. 2. اگر مکانی که برای دو انتخاب می کنید، بسیار طولانی است باید کفش های مناسبی را برای این موضوع در نظر بگیرید. اجزای مختلف کفش تریل رانینگ، ویژگیهای آن با توجه به نوع فعالیت و نوع مسیرتان در انتخاب یک کفش مناسب تأثیر زیادی دارد. این نوع کفشها معمولا قالب قوسیشکلی دارند و برای کسانی مناسبترند که قوس کف پای بلندی دارند و پاها را در هر گام زیادی به بیرون متمایل میکنند. سوپیناسیون (supination) یعنی پاها پس از برخورد با زمین بیش از حد بهسمت بیرون متمایل میشوند. قسمتی از کتانی که با سطح زمین برخورد میکند و اغلب از انواع ترکیبات لاستیکی یا فومی ساخته میشود زیره نام دارد.