بهترین کفش مخصوص دویدن (رانینگ) چه ویژگی های دارد؟

نکته مهم: وقتی برای خرید میروید، جوراب ضخیمتری بپوشید. این کفش بیشترین لایهگذاری را دارد و کاملا برای تریل رانینگ مناسب است. این کفشها را بیرفوت (Barefoot) هم مینامند، زیرا کمترین لایهگذاری و نازکترین لایه میانی را دارند. بااینحال، کفش ضدآب کاملا هم بیفایده نیست و میتواند برای قلههای صخرهای یا عبور از آبهای کمعمق مناسب باشد. همچنین باید از دوام زیادی برخوردار باشد تا موقع دویدن در پاره نشوند و از پیچ خوردگی پا جلوگیری نمایند. کفش های پیاده روی و دویدن همیشه از جایگاه خاصی در بین دوست داران ورزش برخوردار بوده اند این کفش ها با توجه به ماهیتشان که دویدن یا پیاده روی است طراحی شده اند و ویژگی های خاصی دارند که از این ویژگی ها می توان به تکنولوژی های به کار رفته در آن ها یاد کرد. در هنگام دویدن در کوهستان باید کفشتان از استحکام کافی برخوردار باشد تا مچ پایتان برنگردد.

معمولا کفشهای تریل رانینگِ نو، راحت و محکم هستند و بهاندازه کافی از پاهایتان حمایت میکنند. رویه کفش نیز از جنس تور مشبک است که دارای خاصیت ارتجاعی بالا است و از پا حمایت بینظیری انجام میدهد. کفش های تریل دویدن به طور خاص برای استفاده روی خاک، سنگ و شن طراحی شده اند. در حالی که برای پیاده روی نیازی به زیرسازی اضافی در بخش جلویی کفش نبوده و اغلب در ناحیه پاشنه کفش نیز زیرسازی کمتر از کفش های دوندگان انجام می شود. کفش پیاده روی و روزمره در زمره پر فروش ترین کفشهای ورزشی مردانه قرار میگیرند. سفتی زیره کفش با دو عامل اصلی ارتباط دارد: یکی محافظت پاها از چیزهایی که در مسیرتان روی آنها پا میگذارید و دیگری ویژگی فنری بودن آن. دیگه نمیدونم منظور شما از چرخش پاشنه کدوم یکی از این موارد است. به همین دلیل است که انتخاب بهترین کفش های کتانی ، که یکی از مهمترین موارد است تا بدن ما در طولانی مدت آسیب نبیند ، بسیار مهم است.

کفش مخصوص دویدن Asics Novablast قطعاً یکی از هیجان انگیزترین کفش مخصوص دویدن است که در ژاپن تولید شده است. جنس رویه کفش های تولیدی این کمپانی مش می باشد که باعث گردش هوا درون کفش می شود و از ایجاد عرق و بوی نامطبوع جلوگیری می کند. کفش دویدن باید دارای رویه ای تنفس پذیر و منعطف باشد تا پاهای شما در حین ورزش کردن و دویدن در مسافت های طولانی خسته نشوند و بو نگیرند. کفش های نایک با مدل های طراحی شده برای روز مسابقه از بهترین کفش های جهان است. ۶.کجا می توانم کفش های خوب دویدن را برای پیاده روی پیدا کنم؟

فاصله ای که با یک کفش می دوید و راه می روید تأثیر مستقیمی روی کیفیت آن و کیفیت گام های شما دارد. اما نقطهی مقابل آن این است که یک کفش مناسب علاوه بر حفظ سلامت پاهایتان، موجب ایجاد انگیزه در پیاده روی و دویدن باشد. هرچه کفش لایه بیشتری داشته باشد، راحتتر است و فشار کمتری روی بدن شما وارد خواهد شد. اگر آب وارد کفش ضدآب شود، درون غشای مخصوص آن گیر میکند. یک جفت کفش راحت که برای مسافتهای طولانی مناسب است. کفش تریل رانینگ باید در اطراف پاشنه و قوس کف پا راحت باشد و جلوی کفش هم باید به اندازه یک انگشت از پنجه پا فاصله داشته باشد (اندازه کفشهایی که هر روز میپوشید با اندازه کفش تریل رانینگ متفاوت است). به عنوان مثال ASICS GEL-Nimbus را در نظر بگیرید. یقه کفش در بالا باید به خوبی پاها را نگه داشته و با داشتن بالتشکهای نرم از پاها محافظت کند.