بهترین کفش مخصوص دویدن (رانینگ) چه ویژگی های دارد؟

یقه کفش در بالا باید به خوبی پاها را نگه داشته و با داشتن بالتشکهای نرم از پاها محافظت کند. نکته عمومی در مورد خرید هر کفشی اینکه موقع امتحان کفش جوراب به پا داشته باشید و عصر یا شب برای خرید اقدام کنید. اکنون به خوبی میدانید که کفش مردانه مناسب برای دویدن چیست، بنابراین وقت آن است به فکر خرید یکی از این کفشها باشید. تنوع بینظیر محصولات این برند باعث شده تا سهم بزرگی از بازار کفش های ورزشی مردانه در اختیار شرکت نایکی قرار بگیرد. بنابراین، کفش ورزشی باید براساس شکل پای فرد انتخاب شود، برای مثال، اگر گودی پایتان بیش از اندازه است، کفش مناسب برای دویدن باید به طور کامل گودی پای شما را پُر کرده و کفی نرمی داشته باشد، یا اگر کف پایتان صاف است، کفی کفش باید سفت باشد تا از چرخش پا به داخل جلوگیری کند.

زیرا ساختار این نوع کفش به گونه ای است که از چرخش غیرمعمول پاها به داخل جلوگیری می کند. بله ، شما می توانید کفش های مخصوص زنانه را بصورت آنلاین خریداری کنید ، زیرا کفش های زنانه و مردانه تقریباً یکسان هستند فقط ساختار متفاوت است. به عنوان مثال اگر به دنبال کتانی مردانه برای دانشگاه و یا حتی محل کار هستید، کفش های ورزشی مردانه اسکچرز skechers انتخابی ایدهآل است. یقیناً زمانی که با پوشیدن کتانی مردانه احساس راحتی کردید، باید بدانید کفش به خوبی از پاهایتان محافظت خواهد کرد. هر قسمت از کفش مردانه مناسب برای دویدن باید چگونه باشد؟

در زمان راه رفتن، نخست پاشنه پا بر روی زمین قرار میگیرد، ولی در زمان دویدن، قسمت میانه پا اولین جایی است که با زمین برخورد میکند. این امر بر نیروی ضربه پا تأثیر منفی می گذارد و فشار نامناسبی به پا وارد می کند. زیره آن ها مقاومت زیادی در برابر سایش، از خود نشان می دهد همچنین از لیز خوردن و وارد شدن ضربه به پا جلوی گیری می کند. این قسمت از کفش باید حداکثر مقاومت را در برابر سایش، ضربه، فرورفتگی و مشکلات دیگر داشته باشد. بنابراین، قسمت میانه کفش وظیفه جذب نیروها و فشار وارده از کف زمین به زانوها را بر عهده دارد. همچنین زیره کفش برای دوندگان استقامتی و یا افرادی که در خیابان و بر روی آسفالت ورزش میکنند، به غیر از سفت بودن باید ضخامت بیشتری نیز داشته باشد. این مورد که به پرونیشن معروف است، در بلندمدت باعث مشکلات متعدد و تغییر در فرم راه رفتن میشود.

در این مورد انعطاف پذیری کفش در سطح کناری، باید کم باشد. کفش ورزشی مردانه نایک طی سالهای اخیر نقش مهمی در استایل کژوال آقایان ایفا میکند. بهطورکلی، سَبک بودن کفش در عین حال که بسیار لذتبخش است، به پیشرفت برنامه تمرینی فرد نیز کمک میکند. هیچ کدام از دو مورد قبل نباید در طراحی کفش لحاظ شود. این مکانیسمها بر نوع متریال و شکل طراحی زیره کفش پایهریزی شده است. در زمان پریدن از پنجه پا استفاده میکنید، همچنین در هنگام بازگشت از پرش نیز بر روی پنجه پا فرود میآیید. بنابراین، قسمت تکیهگاه پنجه در عین حال که باید به شما در پریدن سریع و راحت کمک کند، باید در زمان فرود آمدن نیز فشار وارده از کفش به پنجه پا را نیز جذب کند.