بهترین کفش مخصوص دویدن (رانینگ) چه ویژگی های دارد؟

بنابراین، کفش ورزشی باید براساس شکل پای فرد انتخاب شود، برای مثال، اگر گودی پایتان بیش از اندازه است، کفش مناسب برای دویدن باید به طور کامل گودی پای شما را پُر کرده و کفی نرمی داشته باشد، یا اگر کف پایتان صاف است، کفی کفش باید سفت باشد تا از چرخش پا به داخل جلوگیری کند. و آیا اصلاً کف پایتان صاف است؟ ضربهگیری کفش به دو عامل مهم وابسته است که اولی به سفتی فوم و دیگری ضخامت لایههای مورداستفاده در کفی بستگی دارد. این بدان معنی است که سطح بهینه کف پا ثبات را ترجیح میدهد، ولی اگر کفش پایداری لارم را نداشته باشد، مفصل قوزک پا به داخل و یا خارج تمایل به حرکت دارد. اگر بیشتر از طول عمرشون باهاشون بدوید ممکنه عملکردتان را محدود کند و یا حتی ریسک مصدومیت وجود داشته باشه. امروزه با وجود تکنولوژیهای جدید، کفشهای رانینگ مردانه در قسمت پاشنه و زیره خود از مکانیسمهای جذب فشار و شوک استفاده میکنند.

راحتی بیشتر نیز از جمله مزایای استفاده از کفش سَبک است، به این معنا که شما در زمان دویدن احساس میکنید که در حال پرواز هستید. بهطورکلی، سَبک بودن کفش در عین حال که بسیار لذتبخش است، به پیشرفت برنامه تمرینی فرد نیز کمک میکند. تحقیقات نشان میدهد که اندازه پاشنه در عین حال کنترل حرکت را در اختیار ورزشکار قرار میدهد، بلکه مسئول پشتیبانی و حفظ ثبات پاها در زمان دویدن است. هرچه افت پاشنه کمتر باشد، بیشتر مناسب دونده هایی است که با قسمت میانی پا به زمین ضربه میزنند. برای پای این مدل بهتر است به دنبال کفش های خنثی با ضربه تقویت شده باشید. و زمانی که برای خرید یک کفش مناسب دویدن به فروشگاه می روید مدل های متنوعی می بینید و گیج و سردرگم می شوید. فروشگاه دیجی استایل محصولات 100 درصد اورجینال را برای فعالیتهای ورزشی، باشگاه، رانینگ، ترینینگ ، پیاده روی و فیتنس در اختیار شما قرار میدهد تا شما با خیال آسوده بتوانید خرید کنید.

متناسب با فعالیت خود اقدم به خرید کفش رانینگ کنید مثلا اگر فعالیت شما دو سرعتی است یک کتانی معمولی بر عملکرد شما تاثیر منفی می گذارد. اما اگر تفاوت صفر باشد ، مقدار استهلاک زیر پاشنه و پنجه پا یکسان است. این را به این واقعیت اضافه کنید که اواخر روز زمان بهتری برای خرید کفش است. در حالی که ارتفاع قوزک اجازه میدهد تا مچ پا برای حرکت کردن آزاد باشد، احساس ایمنیِ بدون لغزش پا درون کفش را نیز فراهم میکند. از خرید کفش با سایز کوچک به بهانه جا باز کردن خودداری کنید. مدلهای جدید و بهترین مارکهای کتانی ورزشی، ترکیبی از پارچه مقاوم، نرم و مشدار (سوراخ های ریز جلوی کفش جهت تنفس و عدم عرق کردن پا) هستند. جعبه پنجه در جلوی کفش باید دارای متریالی نرم و منعطف باشد و تا در زمان دویدن باعث ناراحتی و درد در این ناحیه نشود. در هنگام دویدن، فشار وارده از برخورد پاشنه پا با سطح سختی به مانند آسفالت، در بلند مدت باعث ایجاد انواع ناراحتی در زانو میشود.

کفش مخصوص دویدن باید به گونه ای باشد که هنگام پوشیدن کوچکترین ناراحتی در آن حس نکنید. به این نکته توجه کنید که بالشتکهای تعبیه شده در قسمت یقه آیا با استخوانهای کناری مچ پا در تعامل هستند؟ قبل از هرچیزی باید بدانید که هر کفشی مناسب دویدن نیست و برای این منظور باید از کفش مخصوص استفاده کنید که آنها را با نام کفش رانینگ میشناسیم. قسمتی از کتانی که با سطح زمین برخورد میکند و اغلب از انواع ترکیبات لاستیکی یا فومی ساخته میشود زیره نام دارد. اول از همه چیزی که برای یک دونده نتیجه میده قرار نیست برای یک دونده دیگر هم نتیجه بده. جنس زیره انتهایی آن ها هم از فوم نرم می باشد که باعث نرمی و سبکی هر چه بیشتر این کفش ها می شود.