بهترین کفش مخصوص دویدن (رانینگ) چه ویژگی های دارد؟

اگر شما نیز جزو کسانی هستید که بخشی از ساعات روز را به تمرینات، پیاده روی های منظم و طولانی مدت یا دویدن اختصاص می دهید لازم است با ویژگی های کفش های ورزشی آشنا شده و درباره انواع کفش های پیاده روی، کفش دویدن (رانینگ) و کفش تمرین (ترینینگ) بیشتر بدانید تا بتوانید با انتخاب کفش مناسب از مزایای فعالیت های ورزشی بهره مند شوید. پاهای شما در صبح شروع به ورم کردن میکنند و این تورم تا ۴ بعد از ظهر ادامه دارد. اگر ساختار پاهای خود را می دانید، انتخاب کفش مناسب برای دویدن آسان می شود. جورابهایتان را با خود همراه داشته باشید.

پایتان را اندازه بگیرید. وقتی پایتان را در کفش بردهاید، باید بتوانید همهی انگشتهای پایتان را به راحتی به بالا و پایین حرکت دهید. هرگاه که میخواهید کفش بخرید، سایزهای مختلفی را امتحان کنید. قانون کلی این است که بعد از هر ۶۴۰ -۵۶۰ کیلومتر استفاده، باید کفشهایتان را تعویض کنید. در حالی که کفش های پیاده روی اغلب از تکنولوژی عقب مانده و در طراحی آن ها راحتی افراد به کارایی بیشتر پیاده روی ترجیح داده می شود. بنابراین ، آنها بیشتر برای دونده هایی مناسب هستند که روی پاشنه پا فرود می آیند. گذشته از ارتفاع زیاد پشته، پاشنه دارای خاصیت ضربه گیری است که باعث ایجاد کمترین آسیب به پا میشود.

سایز پای شما ممکن است با گذشت زمان تغییر کند، از این رو باید دو بار در سال پای خود را اندازه بگیرید. عوامل مختلفی ممکن است در متناسب بودن یک کفش برای پاهای شما تأثیرگذار باشند، مانند فرم قسمت فوقانی و نوع دوخت کفش. برای برخی افراد پیاده روی یا تمرینات ورزشی همانند یک فعالیت تفریحی است که گاهی در اوقات فراغت به آن می پردازند در حالی که بسیاری افراد به دلایل مختلف از جمله تناسب اندام، سلامت عمومی بدن و یا توصیه پزشک و شرایط خاص فیزیکی به صورت منظم و روزانه به ورزش هایی همچون پیاده روی، دویدن و سایر فعالیت های ورزشی می پردازند.

آیا می توان از کفش دویدن برای پیاده روی استفاده کرد و بالعکس؟ آیا به این قابلیتها نیاز دارید؟ از آنجا که تفاوت بنیادین بین کفش دویدن مردانه ارزان (رانینگ) با مدل های زنانه نیست پیشنهاد می شود حداقل ابتدای این مقاله که به طور کامل در مورد کفش دویدن است بخوانید. این کتونی آدیداس با رویه کوتاه و پاشنه یکسره یکی از مناسب ترین کفش های پیاده روی به حساب میاد. یکی از مهمترین ویژگی ها در کفش های ورزشی، مخصوصا پیاده روی وزن آنهاست. اگر از کفی طبی استفاده میکنید، آنها را نیز همراه داشته باشید. یک کفش مخصوص پیاده روی تقویت شده با گرافن است که پا را از خطر محافظت می کند.