بهترین کفش پیاده روی و دویدن 2022 برای خرید

این کفش ها معمولا در قسمت و پنجه و پاشنه پا آزادی حرکتی بیشتری دارند. این کفشها بعد از طی کردن ۶۰۰ مایل نیاز به تعویض دارند. افرادی که پاهای آنها زود عرق میکند هم از قابلیت تهویه این کفشها بهرهمند میشوند. با این حال این مدل کفش جز بهترین کفشها برای دوندگان سریع است. حال اگر این پیاده روی در پارک جنگلی یا ساحل باشد که چه بهتر. همچنین به یاد داشته باشید که اگر پاهای ناهمواری دارید ، کفشی بخرید که مناسب اندازه بزرگتر پاها باشد. کافیست یک جفت کفش پیاده روی بخرید. اگر در تمرین دو شرکت کنید و هدف شما شرکت در مسابقات دو نیست، بنابراین خرید یک جفت کفشNike Vaporfly منطقی به نظر نمیرسد. شما از به نکاتی که در بالا به شما توضیح داده شد توجه کنید می توانید یک کفش مخصوص دویدن خوب و باکیفیت با قیمت بسیار مناسب برای خود تهیه نمایید.

انتخاب کتونی رانینگ مناسب، نیاز به توجه بیشتری دارد تا به مچ پا، زانو، کمر و چشم هایتان آسیب نرسد. زیره پلی اورتانی این کتونی کاملا ضد سایش با قابلیت ارتجاعی بوده که فشار های وارده را به خوبی دفع می کند. کفی نرم این کفش باعث می شود تا در هنگام دو پرش فوق العادهای را تجربه کنید. آیا دوست دارید هنگام دویدن احساس دویدن روی ابرها را داشته باشید یا اینکه ترجیح میدهید زمین زیر پایتان را احساس کنید؟ در قسمت بند ها مهم این است که کفش به پای شما بچسبد یا به قول معروف قالب پای شما باشد. مدل بدون بند این کفش هم خیلی خوب است و دیگر نگرانی از بابت بند کفش ندارید. شاید بزرگترین مسئله مربوط به این کفش ظاهر آن باشد، زیرا تمایل ندارید خیلی زود گرد و غبار بر روی آن بنشیند و یا در گودال خیس شود.

زیرا کفش های پیاده روی به نوعی خاص طراحی شده اند. این نوع کفشهای رانینگ برای استفاده روی سطوح سخت اما تقریبا صاف، مانند پیادهرو، طراحی شدهاند. اول از همه چیزی که برای یک دونده نتیجه میده قرار نیست برای یک دونده دیگر هم نتیجه بده. مسترنکست برای این مطلب تحقیقات زیادی کرده تا توانسته به یک راهنمای مناسب برای انتخاب کفش برسد و آن را در اختیار شما قرار بدهد. این کفش به خصوص برای مبتدیان که با آسیبهای جدی روبرو هستند مناسب است. از ویژگیهای این کفش میتوان به کفی نرم و همچنین سبکی آن اشاره کرد. کفی میانی این کفش نرم بوده و فیبر کربن به کار رفته در آن شتاب کافی به کفش میدهد، به طوری که مسافتهای طولانی مدت را بدون صرف انرژی زیاد میپیمایید. این کفش مخصوص دویدن از تکنولوژی اسموت راید (smoothride) برخوردار است؛ به این معنا که انتقال نیرو از قسمت پاشنه به پنجه در این کفش بسیار آرام انجام شده و باعث میشود تا انرژی هدر رفته دوباره بازگردد و از ایجاد صدمات جلوگیری شود.

و در آخر تکنولوژی Sensfit که باعث میشود کفش کاملا با پای شما فیت شود. تکنولوژی Flywire در کفش نایکی که باعث چسبیدن کفش به پا میشود. هرچقدر کفش شما همراه پای شما راحت تر خم بشود ( همانند زمانی که کفش به پا ندارید ) فشار کمتری به پای شما وارد خواهد کرد. برای شروع ورزش پیاده روی، نیاز به تجهیزات زیادی ندارید. هرچه وزن کفش سبک تر باشد دویدن و قدم زدن برای شما راحت تر خواهد بود. پاشنه پا باید راحت باشد. در صورت پروناسیون بیش از حد ، پس از برخورد پاشنه پا با زمین ، پاها بیش از حد به سمت داخل می چرخند. این ویژگی ها امکان گردش هوا، سبک و راحت بودن کفش را فراهم می کنند. دوندههای زیادی میتوانند از این نوع کفش استفاده کنند. این نکته نشان میدهد که اهمیت انعطاف پذیری حتی از قابلیت تنفس نیز بیشتر است. در حین فعالیت ها ورزشی سوخت و ساز و گردش خون بالا میرود و این باعث میشود دما در پا نیز بالا برود.