تفاوت بین کفش های دویدن و کفش های پیاده روی – دویدن عشق است

از طرف دیگر، اگر احساس میکنید یک ورزشکار حرفه ای هستید، ممکن است کفشی سریع و سبک را انتخاب کنید. البته اگر ورزشکار حرفهای هستید و هر روز تمرین می کنید، پوشیدن کفشهای سبکتر خود را با یک روز در هفته آغاز کنید و کم کم کفش خود را به طور کامل عوض کنید،چرا که این امکان وجود دارد، عضلات و تاندونهای شما به دلیل عادت نداشتن به کفش سبک آسیب ببینند. البته کاهش وزن کفش به طور خودکار به معنی افزایش سرعت دویدن و حرکت نیست؛ بررسیها نشان میدهد هنگامی که مواد به کار رفته و وزن در یک کفش بیش از مقدار معینی کاهش یابد، موجب افت سرعت و کیفیت حرکت دونده می شود.

علت این نکته نیز در واقع کم شدن مواد زیره کفش است که موجب کاهش قدرت جذب فشار در هنگام دویدن می شود و بازگشت انرژی را کاهش می دهد. در واقع هنگام خرید، نکاتی زیادی از ویژگیهای کیفی نظیر مواد اولیهی استفاده شده در ساخت کفش تا طراحی و رنگبندی، میتوانند در انتخاب ما نقش بسیار زیاد و مهمی داشته باشند. هر کفش بسته به نوع کاربردی که دارد، در هر یک از قسمتهای نامبرده شده، ویژگیهای خاصی خواهد داشت. و یا اینکه اصلا یک کفش مناسب برای دویدن طولانی مدت باید چه ویژگی هایی داشته باشد. کفش پیاده روی و رانینگ دویدن باید ضربهگیر، کشش و استحکام مناسبی داشته باشند. برای این منظور در وهله اول پیشنهاد می کنیم خرید کفش خود را در ساعات پایانی روز که پا در متورم ترین حالت خود قرار گرفته است، انجام دهید.

کفی کفش دارای دوام طولانی بوده و لایه Boost به کار رفته در آن باعث ایجاد حالت ارتجاعی و نرمی در کفش شده است. برای مثال اگر کمتر از چهار بار در هفته با سرعت یکسان می دوید، یک جفت کفش دویدن روزانه با کیفیت باید داشته باشید. استفاده از الیاف ارگانیک در کفش مخصوص دویدن Asics Gel-Nimbus 23باعث حفظ شکل و فرم کفش بعد از هر بار دویدن میشود. مهمترین مساله ای که باید دانید این است که اساسا دو نوع کفش برای دویدن وجود دارد.کفش های رانینگ و کفش های مسابقه ،که هر کدام از آنها هدف وطراحی خودشان را دنبال می نمایند.اولین کفش ورزشی مناسب دویدن در قرن 18 در انگلستان طراحی و ساخته شد.این کفش ها کاملا از چرم طبیعی ساخته می شدند.زمانی این کفش های ورزشی مورد استقبال قرار گرفتند که کف آن ها را مجهز به میخ های بلندی کردند که حس کشش و انعطاف خوبی به مسابقه دهنده ها می داد.اما به کار بردن چرم برای استفاده طولانی مدت از کفش عملی نبود.به این دلیل که چرم بعد ازمدتی کش می آمد و در شرایط و محیط های مرطوب نیز شکل و قالب اولیه خود را ازدست می داد.

آنها معمولاً به صورت نیمه کمانی شکل هستند. کفش مخصوص دویدن مردانه آدیداس: این نوع برند هم مربوط به کمپانی آلمانی است که محصولات آن را بیشتر کشور ویتنام تولید می کند. به همین خاطر تولیدکنندههای کفش سعی میکند از خصوصیات ظاهری برای فروش بیشتر محصول خود استفاده کند. چنانچه دارای کف پای صاف هستید، حتما باید با مشورت پزشک خود از کفش هایی با زیره های ضخیم و ثابت استفاده کنید. یکی دیگر از راه هایی که چندین کفش باعث افزایش طول عمر هر کفش می شود، حفظ کف وسط زیره است. این تقسیمبندی ناشی از این است که ارتفاع و قابلیت ارتجاع قوس کف پای افراد با هم متفاوت است. پای شما شرایط مخصوص خودش را دارد و باید با توجه به پای خودتان، کفش مناسبی را انتخاب کنید. لایه میانی به همراه کفی نرم و راحت این محصول با جذب فشار وارده از سطح از نقاط حساس پای شما مانند پاشنه و پنجه محافظت خواهد کرد تا شما بتوانید با خیالی آسوده از این محصول استفاده کنید.