تفاوت کفش دویدن با کفش پیاده روی در چه مواردی است ؟

یک کفش رانینگ اسپرت اورجینال میتواند ریسک آسیب زدن به بدنتان را تا حد بسیار زیادی پایین بیاورد، همین مورد به تنهایی موجب میشود تا شما انگیزهی بسیار بالاتری برای ادامه دادن به فعالیت خودتان داشته باشید. کفش مخصوص دویدن شما میتواند نقش بسیار مهمی را در کاهش دردهای عضلانی و مصدومیت های جزیی داشته باشد. علت این نکته نیز در واقع کم شدن مواد زیره کفش است که موجب کاهش قدرت جذب فشار در هنگام دویدن می شود و بازگشت انرژی را کاهش می دهد. پس همیشه به یاد داشته باشید که خرید یک کتانی اصلی برای ورزش و دویدن میتواند به مانند یک سرمایه گذاری خوب روی سلامتی شما باشد، چرا که خطر مصدومیت های مختلف و عارضه هایی مثل خار پاشنه را به شدت کاهش میدهد. طراحان با نام تجاری مستقر در بوستون سال به سال مدل های سازگارتری را ایجاد می کنند و رویای جدید فناوری جسورانه را برای پیشبرد صنعت به جلو می اندازند.

در این تمرینات می توانید حالت های مختلف قدم زدن، قدم زدن سریع و دویدن را با وقفه و پشت سر هم انجام دهید. چگونه باید شروع به دویدن کرد؟ اگر میخواهید در هوای بارانی یا سرد شروع به دویدن کنید استفاده از این کفشها چندان مناسب نیست. اگر به این شدت و سرعت شروع کنید ممکن است انرژی تان را زود از دست بدهید. دیده میشه پای شخصی از قسمت پاشنه به داخل و از قسمت پنجه به سمت خارج چرخیده که این امر بیشتر به علت عدم تعادل عضلات در قسمت پاها است. معمولا خانمها یا دختران سراغ خرید کفش دخترانه یا یک کفش زنانه کوچکتر از سایز واقعی پایشان میروند چراکه مدام درباره ظاهر پای خودشان احساس ناراحتی و نگرانی میکنند.

کفش های تریل رانینگ (دویدن در طبیعت، کوهستان و مکان های غیر از جاده و زمین مسطح) نیز معمولا پاشنه های پهن دارند. کفه کفش معمولا ضخیم تر است تا پاها از ناهمواری های زمین حفظ شوند. لایه های در سطح متوسط: این نوع کفش ها یک تعادل بین نرمی و حس زمین ایجاد کرده اند و مناسب فعالیت های مختلف هستند. این ویژگی ها به لذت بخش تر شدن دویدن و انگیزهی مضاعف شما برای فعالیت های ورزشی کمک بسیاری میکنند. همان طور که قبلاً نیز به آن اشاره کردیم داشتن یک کفش اسپرت خوب برای دویدن الزامی است. کفش مخصوص دویدن Nike Air Zoom Pegasus 37 برای دویدن و نه تمرینات روزانه طراحی شده است، زیرا در صورت استفاده مداوم در مسابقات کفی آن به سرعت فرسوده میشود. است. ولی ویژگی ها و امتیازهای کفشتان متناسب با اینکه هدفتان از خرید تهیه بهترین کفش برای دویدن روی آسفالت است یا اینکه به بهترین کفش برای دویدن روی تردمیل نیاز دارید، دارای تفاوتهایی چشمگیری است.

برای مبتدی ها شاید بهتر باشد ابتدا فقط دور ساختمان منزل یا مسیری کوتاه را بدوند و بعد از چند هفته، کم کم مسافت دو را افزایش دهید. کدام کفش مناسب دویدن برای مردان است؟ زیرهی یک کفش اسپرت دویدن و رانینگ مناسب ضرباتی که زمین به کف پای شما وارد میکند را خنثی میکند تا شما هنگام دویدن در کف پاهای خودتان احساس درد و کوفتگی نکنید. پاشنه سفت برای دوندگان استقامتی و پاشنه نرم برای ورزشکارانی است که معمولاً ترکیبی از تمرینهای جهشی، پرش و دویدن را دارند، مناسب است. شما باید از کفشی استفاده کنید که لایه زیرین مستحکمتری داشته باشد تا ثبات بیشتری برای شما به همراه بیاورد. گرچه کمی از لحاظ وزن سنگین است، اما از آنجا که برای فعالیتهای پرفشار استفاده نمیشود، اهمیت چندانی ندارد. نباید برنامه شما برای سلامتی و کالری سوزاندن تنها دویدن باشد.