خرید کفش پیاده روی، کفش کوهنوردی و کفش ورزشی مخصوص دویدن مردانه

به همین دلیل باید توجه داشته باشیم که برای انتخاب بهترین کفش پیادهروی زنانه یا مردانه از میان سایر کفشها باید به این ویژگیها توجه زیادی داشته باشیم. سه نوع گلمیخ برای این کفشها وجود دارد، گلمیخ مخروطی که استقامت و استحکام بیشتر را برای ورزشکار فراهم میکنند، گلمیخهای تیغهای که میتوانند کشش و سرعت بیشتری را فراهم کنند و گلمیخهای ته سخت برای سطوح محکمتر. از آن جا که یک دونده حین دویدن به زیرسازی بیشتری در ناحیه پاشنه پا و کف جلوی پا نیاز دارد به همین دلیل در کفش های مخصوص دویدن از سیستم زیرسازی هوا برای این منظور استفاده می شود. هنگامی که از یک کفش فقط برای دویدن استفاده می کنید، کفش دوام بیشتری خواهد داشت. چرا دویدن یک گزینه عالی برای کاهش وزن است؟ اگر به دنبال کفش ورزشی مردانه ارزان، ولی با کیفیت مقبول هستید کفش ورزشی مردانه ایرانی بهترین گزینه است.

باید بدانید که پس از دویدن و پیاده روی، انگشت شست شما کمی بزرگ می شود و اگر فضای کافی نداشته باشد آسیب می بیند. کف کفشهای بسکتبال سالنی اغلب از لاستیک نازک ساخته میشوند تا برای حرکات سریع، سبکتر باشند، در حالی که کفی کفشهای بسکتبال در فضای باز برای دوام بیشتر، ضخیمتر هستند. وجود فضای مناسب در اطراف میانه پا برای نگه داشتن کفشهای شما در زمینهای ناهموار ضروری است. تمایز اساسی دیگر بین کفشهای مسابقهای و تمرینی است. پاهای شما در حین ورزش متورم و طویلتر میشوند، بنابراین باید به عرض یک انگشت شست فضا بین بلندترین انگشت پا و نوک کفشتان وجود داشته باشد.

همچنین سایزها بین برندهای مختلف کفش با هم متفاوت هستند. همچنین در قسمت کفی دارای پد و بالشتک های نرم باشد. همچنین اگر کفشهای ورزشتان دیگر راحتی و حفاظت قبل را نداشته باشند و پشت کفشتان به نظر کهنه و پوسیده میآید، میتوانید آن را تعویض کنید. اگر احساس میکنید که قوس کف پایتان میگیرد، پس باید کفشی را انتخاب کنید که تکیه گاه کمتری در قوس پا داشته باشد. اگر به کف کفش نگاه کنید ، کاملاً مشخص می شود. اگر از کفی طبی استفاده میکنید، آنها را نیز همراه داشته باشید. کفش مخصوص دویدن Nike Air Zoom Pegasus 37 برای دویدن و نه تمرینات روزانه طراحی شده است، زیرا در صورت استفاده مداوم در مسابقات کفی آن به سرعت فرسوده میشود. کفی کفشهای گلف، در مقایسه با کفشهای بسکتبال یا کفشهای باشگاهی معمولی، دارای کمترین خاصیت جذب ضربه و انعطافپذیری هستند. کفشهای بسکتبال معمولاً بالاترین جذب ضربه را دارند و در مقایسه با انواع دیگر کفشهای ورزشی، نسبتاً انعطافپذیر میباشند.

به دلایلی زیادی، بیشتر کفش های پیاده روی برای فعالیت هایی مانند دویدن و یا انواع خاص پیاده روی(پیاده روی سریع، پیاده روی در مسیر های جنگلی و …) مناسب نیستند. بهتر است قبل از هر کاری برای دویدن کمی بیشتر اطلاعات جمع آوری کنیم. چطور میتوانیم با دویدن کالری بسوزانیم و وزن کم کنیم؟ دویدن ساده، ارزان و بدون چالش است و به شما کمک می کند کالری های اضافی را سوزانده در جهت کاهش چربی بدن تلاش کنید. در این حالت ضربه ای که به بدن وارد میشود کمتر بوده و بدن ضربهای معادل یک ونیم برابر وزن را دریافت میکند. این کفش برای دویدن در مسافتهای طولانی، افرادی که پاهای آنها به سمت داخل تمایل دارد و دوندههای حرفهای مناسب است. با این حال، داشتن چندین جفت کفش دویدن مزایای زیادی دارد که در زیر به پنج مورد از آنها اشاره خواهیم کرد.