خرید کفش پیاده روی، کفش کوهنوردی و کفش ورزشی مخصوص دویدن مردانه

این نوع کفش ها معمولاً شکل قوسی دارند و بیشتر مناسب کسانی است که قوس پا بلند دارند و در هر مرحله پاهای خود را به سمت بیرون کج می کنند. سوپیناسیون به این معنی است که پاها پس از برخورد با زمین بیش از حد به سمت بیرون متمایل می شوند. چراکه میخواهند زمین زیر پایشان را بیشتر حس کنند. امروزه برندهای مختلف داخلی و خارجی برای پایین آوردن وزن کفش های ورزشی خود از مواد شیمیایی EVA استفاده می کنند. این بدان معنی است که آنها از حرکات غیر معمول پاها جلوگیری می کنند. نخستین نکته در خصوص خرید کفش دویدن مردانه توجه به نوع و استایل دویدن شما ورزشکاران عزیز است.

در ادامه این مظلب ما این مشکل را بررسی می کنیم و به شما که قصد خرید بهترین کفش مخصوص دویدن را دارید کمک می کنیم ، هنگام خرید کفش برای این منظور باید به چه نکاتی توجه داشته باشید. در ادامه این مطلب با آریافیت همراه شوید تا نکاتی مهم در خصوص انتخاب کفش دویدن برای شما ورزشکاران و ورزش دوستان مرد را ارائه نماییم. ناگفته نماند که میزان دوندگی شما در طول هفته و همچنین سطحی که بر روی آن می دوید (چمن، زمین خاکی، آسفالت و یا تردمیل) نیز بسیار مهم و حائز اهمیت است. به همین دلیل است که انتخاب بهترین کفش های کتانی ، که یکی از مهمترین موارد است تا بدن ما در طولانی مدت آسیب نبیند ، بسیار مهم است. در واقع شما باید در وهله اول مشخص کنید که آیا یک دونده حرفه ای هستید و یا تنها بصورت تفریحی و صرفا برای سلامت جسمانی خودتان است که در طول هفته اقدام به دویدن می کنید!

یادتان باشد در طول دویدن و حتی پیاده روی های طولانی مدت نیز پای شما تا حد بخصوصی ورم خواهد کرد. ازجمله میتوان به کفش دویدن مردانه نایکی اشاره کرد. پس میتوان کفشهایی هم پیدا کرد که کوشنینگ حداکثری با افت پاشنه صفر یا کم دارند. این معمولاً در مورد کسانی که کف پای صاف یا پایشان قوس کمتری دارند صادق است. کفشهای کنترل حرکتی برای کسانی که کف پای صاف یا پروناسیون زیاد دارند توسط متخصصان توصیه می شود. کارشناسان معتقدند این نوع کفش بیشتر برای کسانی مناسب است که قوس پا معمولی دارند و پا را در هر مرحله فقط کمی می چرخانند. کفشهای رانینگ جنس انعطافپذیری دارند و همین موضوع از پا درد، کمر درد و بسیاری از دردهای عضلانی جلوگیری میکند. نایکی همیشه یک برند معروف برای خرید انواع کفشهای زنانه و مردانه بوده و هست.

فراموش نکنید که پاشنه پایتان باید بطور دقیق در داخل کفش قرار داشته باشد و بلندترین انگشت پایتان نیز که لزوما شست پا نمی باشد، حتما باید تا قسمت نوک کفش به اندازه یک انگشت فضای خالی داشته باشد. در گذشته همه ما برای هر نوع ورزش سالنی و خیابانی از یک جفت کفش کتانی معمولی استفاده می کردیم اما اینک وقت آن رسیده است تا برای هر رشته ورزشی مورد نظرمان از یک جفت کفش ورزشی بخصوص استفاده نماییم که برای اهالی دو و دونده های معمولی و حرفه ای عزیزمان پیشنهاد خرید کفش دویدن مردانه را می دهیم. افت پاشنه کفش چقدر است؟ درضمن، این را هم بدانید که افت پاشنه و میزان کوشنینگ مستقل از یکدیگرند.