راهنمای خرید بهترین کفش پیادهروی و دویدن (رانینگ) 👟

هنگامی که از یک کفش فقط برای دویدن استفاده می کنید، کفش دوام بیشتری خواهد داشت. در حالی که برخی از مارک های کفش مخصوص دویدن کفش هایی را تولید می کنند که باریک تر از سمت انگشت شست شوند، کفش های دویدن Altra دارای یک نوک مربع تر هستند که اجازه می دهد پای دونده فرود آمده و به طور طبیعی فشار دهد. کفش های دویدن نایک خط را شلوغ می کنند در حالی که هم دوندگان نخبه و هم ورزشکاران آماتور نمرات خود را می گیرند و آنها اغلب در خط پایان برای شکستن نوار ظاهر می شوند. چه یک چوب کف مخصوص کف پوش باشد یا یک کفش در حال استفاده ; اهداف خود را به ثمر می رساند.

برای انتخاب کفش مناسب برای پیاده روی های طولانی و دویدن باید به نکات زیادی توجه کرده و اهمیت بدهیم. بسته بندی شده با فناوری و دقیقاً تنظیم شده برای ویژگی های مختلف، هر جفت کفش مخصوص دویدن ASICS تجربه فوق العاده تقاضای دوندگان را فراهم می کند. به عنوان مثال ASICS GEL-Nimbus را در نظر بگیرید. این محصول با استفاده از محتوای بازیافتی به عنوان بخشی از هدف adidas برای پایان دادن به زباله های پلاستیکی تولید می شود. حال اگر این پیاده روی در پارک جنگلی یا ساحل باشد که چه بهتر. کفش مخصوص دویدن HOKA یکی از بهترین کفش های دویدن است که آنها را برای مسافت های طولانی و مشاغلی که به ایستادن یا راه رفتن زیادی نیاز دارند، عالی می کند. کفش های مخصوص دویدن New Balance با داشتن سبک هایی که می توانند از دورهای مختلف به کارهای دیگر بپردازند، عملکرد عالی را در هر شرایطی ارائه می دهند.

کفش هایی مانند Wave Rider و Wave Inspire برای چندین دهه قدرت دوندگان را فراهم کرده اند، در حالی که فناوری جدید Mizuno را به سمت موارد بعدی سوق می دهد. هرچه وزن کفش سبک تر باشد دویدن و قدم زدن برای شما راحت تر خواهد بود. اگر هنگام آزمایش آنها راحت نباشید، با شروع به دویدن ناگهان ناراحتی بیشتری حس خواهید کرد. در هنگام خرید کفش مناسب دویدن این سوالات برای شما پیش می آید که کفش ارزان بخرم یا قیمت بالا؟ دوندگان نباید از کفش های پیاده روی استفاده کنند زیرا اکثر این کفش ها سفت و سخت و غیر قابل انعطاف هستند در حالی که یک دونده به کفشی منعطف و نه چندان سفت نیاز دارد.

Saucony سابقه غنی در ایجاد کفش دارد و آنها این تاریخچه را در هر جفت کفش مخصوص دویدن تولید می کنند. این مسئله باعث میشود کارایی دونده کمتر باشد. تقریباً هر دونده ای می تواند یک جفت کفش مخصوص دویدن Brooks پیدا کند که متناسب با پاهای او باشد. پس میتوان کفشهایی هم پیدا کرد که کوشنینگ حداکثری با افت پاشنه صفر یا کم دارند. استفاده از این قابلیتها باعث شده تا عمر این کفشها ۲۰ درصد افزایش پیدا کند. افت کمتر کفش به شما کمک می کند تا روی قسمت میانی پا گام بزنید. یعنی ، پرونیشن پا را حدس بزنید ، به این معنی که چگونه پا در لحظه برخورد با زمین می چرخد. 6. اگر می خواهید که پای تان نفس بکشد، از کفش هایی استفاده کنید که پنجه پهنی دارد. هر چه میزان افتادگی پنجه به پاشنه کفش کمتر باشد، میزان بار وارد شده به تاندون آشیل بیشتر خواهد بود.