راهنمای خرید بهترین کفش پیادهروی و دویدن (رانینگ) 👟

دارای لایه پلیمری انعطاف پذیری EVA بوده و فناوری BOUNCE هم در آن به کار می رود که برای جلوگیری از فشارهای وارده از سطح استفاده می شود. اولترا بوست آل تایم همانطور که از نامش پیداست، هم برای هم فصول است و هم از فناوری اولترا بوست آدیداس بهره می برد که در مجموع، دویدن راحت و آسان با کم ترین میزان تنش های وارده عمودی به پاشنه را برای بانوان دونده به ارمغان می آورد. رویه مشبک این مدل همچون برخی از کتانی های آدیداس ، تسریع و تسهیل در تعرق پا که در دویدن های طولانی مدت ایجادمی شود را به ارمغان می آورد که فاکتور خیلی مهمی در خرید کفش های رانینگ است. جهت استفاده از کفش هایی برای پیاده روی های طولانی مدت با قیمت به نسبت ارزان در قیاس با کتانی های قبلی، از زد ایکس آدیداس استفاده کنید. از دیگر محصولات به نسبت گران و جدید آدیداس ، میتوان به کفش پیاده روی مدل AQ3335 اشاره کرد که به تازگی به فهرست محصولات کفش این برند آلمانی اضافه شده است و از UPPER MAERIAL با سیستم بند کشی LACE-UP و فناوری DMX و LINING MATERIAL سود می برد.

کفش آدیداس اوریجینال ایکس پیر، از جمله کتانی های ورزشی به نسبت گران آدبداس است که سایز های مختلف دارد و برای دویدن های طولانی مدت توصیه می شود.همچون اکثر محصولات آدیداس ، از فیبرهای مصنوعی در طراحی و ساخت رویه برخوردار بوده و وزن هر لنگه حدود ۳۰۰ گرم می باشد. کتانی مخصوص دویدن آدیداس کلود فوم هشت تی آی اس، از جمله مدل های به نسبت ارزان آدیداس در قیاس با محصولات بالا بوده و در رویه کفش، از فیبرهای مصنوعی برخوردار می باشد. کفش آدیداس زد ایکس ۷۵۰، از جمله مدل های راحتی مردانه این برند بوده که برای دویدن های کوتاه و نه طولانی قابل استفاده می باشد. کفش مخصوص دویدن زنانه «پوما» مدل «Evader XT» برای بانوانی که به دنبال کفشی راحت و بادوام هستند پیشنهاد میشود. زیرهی کتانی مردانه یا زنانه رانینگ باید دارای چسبندگی مناسبی نیز باشند تا شما هنگام ورزش و دویدن در سطوح خیس دچار مشکل نشوید.

همانطور که گفتیم از فناوری دی ام ایکس سود می برود که تنش های عمودی به پا در اثر دویدن های طولانی مدت را کاهش می دهدو سبب می شود تا پا دیرتر خسته شود. همانطور که درتصویر مشاهده میکنید، دارای ساختار مشبک است تا جریان هوا به خوبی در آن جریان داشته و بتوان محیط کفش خنک و خشک را در اختیار داشت. کنار بند کفش، عنوان FAST SHELL مشاهده می شود. این تفاوت را دونده هایی که کفش هایی با کفی بالشتک دار می پوشند، به خوبی احساس میکند. ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما ضخامت جوراب شما می تواند تفاوت زیادی در تناسب و احساس کفش شما ایجاد کند، به خصوص که پاهای شما در گرما بزرگ می شوند. زبانه این مدل درهنگام دویدن، بالا پایین نمیشود و در جای خود ثابت می ماند تا حس راحتی در رانینگ های طولانی مدت را احساس کنید.

هم چنین جذب ضربه این کتانی به دلیل فناوری های به کار رفته خیلی خوب است و منجر به افزایش عملکرد دونده به خصوص در دویدن های طولانی مدت می شود. این کفش مجهز به فناوری CLOUDFOAM بوده که راحتی بیشتر پا در کفش را که موضوعی مهم در رانینگ های طولانی مدت است را به ارمغان می اورد. دیگر آنکه کمتر عرق کردن پا و نیز بدبو نشدن آن از ویژگی های مهم کفش های دویدن است. همچنین باعث میشن یک حس متفاوت رو هنگام دویدن و راه رفتن تجربه کنید. کفش های مخصوص دویدن پاشنه های پهنی دارند تا ثبات مورد نیاز دوندگان هنگام ضربه زدن به زمین با پنجه یا بخش میانی کف پا تامین شود. چه ویژگیهایی را باید در هنگام خرید کفش در نظر داشت؟ برای خرید بهترین کفش مخصوص دویدن ابتدا باید تشخیص دهید که چه نوع دونده ای (جلوپا، مهاجم پاشنه، میانی) هستید و در حین دویدن به چه قسمتی از پا فشار وارد می سازید.