راهنمای خرید کفش ورزشی مخصوص دویدن و معرفی مدلهای برتر – چطور

نوع طراحی: کفش دویدن مردانه نایکی در دو نوع طرح دار و ساده تولید میشود. اگر جدیدا قصد خرید کفش را دارید ، از کفش دویدن مردانه نایکی ساده و طرح دار استفاده کنید تا به اعتمادبهنفس لازم برای پوشیدن سایر کفش اسپرت طرح دار عادت کنید. جواب به این سوال بسیار ساده است. سه عنصر در طراحی این کفش به کار برده شده: اولین مورد فوم زومکس است که باعث فرود آمدن آرام بر روی زمین بدون اتلاف انرژی می شود. اگر بیشتر تمرینات شما روی پیاده روها است، کفش رد یا جاده برای شما مناسب هستند. دویدن در جاده در یک مسیر هدفمند یا شاید در مسیر جنگل یا سطوح دیگر به نوع متفاوتی از کفش نیاز دارند. سطوح جاده ای: همانطور که از نامش پیداست، آسفالت و جاده ها نیاز به کفش جاده ای برای دویدن و پیاده روی دارند.

اینگونه نیز می توان یک کفش خوب و استاندارد برای دویدن را به راحتی انتخاب کرده و از ورزش و پیاده روی نیز لذت ببرید. Nike Air Zoom Pegasus 34 برای دوندههای مبتدی کفش بسیار مناسبی است. بیشتر دونده های تفاوت بین کفش های دویدن و کفش های پیاده روی را متوجه نمی شوند، اما واقعیت این است که مشخصات کفش دویدن با کفش پیاده روی متفاوت می باشد. این اطلاعات برای استفاده صحیح و دقیق از رباطها، تاندونها، مفاصل و عضلات به کار گرفته میشوند و مغز با اندازهگیری فشارها، کششها و تنشهای وارده و بررسی نوع مسیر پیش روی دونده، دقیقا مشخص میکند که چه قسمتی از بدن باید در چه لحظهای به کار گرفته شود تا با داشتن حداکثر کنترل بر روی اعضا، فشارهای وارده به بهترین شکل ممکن خنثی شده و کمترین میزان آسیبدیدگی در فرد به وجود بیاید.

مدل های برند ریباک نیز دارای ویژگی های خاصی برای فعالیت های ورزشی متفاوت از جمله پیاده روی های طولانی و مناسب برای دویدن می باشد. علاوه بر این، ما لیست خرید 34 مدل کفش کفش دویدن مردانه نایکی، باکیفیت و محبوب در بازار ایران را برای شما آماده کردهایم. نایکی همیشه یک برند معروف برای خرید انواع کفشهای زنانه و مردانه بوده و هست. کفش های دویدن زنانه انواع مختلفی دارد، و برندهای معتبر در این زمینه مدل های بسیار متنوعی را با توجه به استاندارهای موجود در بازار ارائه کرده اند. این مدل کفش مخصوص دویدن با فناوری پیشرفته مخصوص تمرین و دویدنهای گاه به گاه است و چندان مناسب دوندگان دوی ماراتون و دو سنگین نیست. همهی افراد تصور میکنند که سایز پایشان هیچوقت تغییر نمیکند، اما همیشه اینگونه نیست. یک کفش از بخشهای مختلفی تشکیل شده است که مهمترین بخشها عبارتند از رویه، زیره، لایه میانی و تودوزی.

اگر رد پای شما پهن و تخت است، یعنی قوس پای شما کم است (پروناتور) اما اگر ناحیه میانی رد پا خالی است پس کف پای شما قوس دارد(سوپیناتور). 5- وزن کفش به دو چیز مربوط می شود: 1- وزن دونده: اگر شما یک دونده سنگین وزن یا بزرگ پا هستید، به کفشی با حمایت کننده های زیادی نیازمندید. کفش های پایدار کننده برای افرادی که قوس کف پای آن ها در هنگام دویدن از بین می رود پایداری سبک تا متوسطی ایجاد می کند. وزن کفش به دو چیز مربوط می شود: 1- وزن دونده: اگر شما یک دونده سنگین وزن یا بزرگ پا هستید، به کفشی با حمایت کننده های زیادی نیازمندید. در واقع شما باید در وهله اول مشخص کنید که آیا یک دونده حرفه ای هستید و یا تنها بصورت تفریحی و صرفا برای سلامت جسمانی خودتان است که در طول هفته اقدام به دویدن می کنید!