راهنمای خرید کفش ورزشی مخصوص دویدن و معرفی مدلهای برتر – چطور

با اینکه کفشهایی که راحتتر هستند عموما سنگینترند، اما این کفش وزن زیادی ندارد (۳۲۰ گرم). علاوهبر راحتی این کفش با وزن ۲۸۵ گرم خیلی هم سبک است. در این مرحله راحتی پا را بسنجید. پنل بهکاررفته در قسمت بالایی این کفش برای پاهایی که به سمت داخل تمایل دارند بسیار مناسب است. مطمئنا اگر سری به بازار زده باشید با تنوع زیاد این نوع کفش ها رو برو شده اید، شاید این موضوع انتخاب را برای شما بسیار مشکل کرده باشد. این کفش به پا قدرت تنفس خوبی میدهد و بهخوبی از آن محافظت میکند. پا در طول دویدن هم متورم میشود بنابراین کفش را زمانی بخرید که پای شما در بزرگترین حالت خود قرار داشته باشد. در ادامهی این مطلب چند مدل از بهترین کفشهایی که مناسب دویدن هستند، معرفی میشود. راحتی و در عین حال پرش خوب این کفش به این معنی است که دیگر نباید نگران آمار عملکرد و بازگشت انرژی باشید.

این کفش برای دوندههایی که بهدنبال راحتی و سرعت هستند، بهترین گزینه است. در آخرین به روز رسانیOn Cloudflow از فناوری کفیHelion در ساخت این کفش استفاده کرده که باعث تجربه نرمی و واکنش گرا بودن کفش میشود و صرف نظر از دما در تمام طول سال پویایی یکسانی را به پاهای شما هدیه میدهد. این مدل کفش برای تمام دوندگان توصیه نمیشود. اما راحتی و تناسب کفش با آناتومی پا اولویت مهم تری است. این کفش از فوم بسیار خوبی استفاده میکند که باعث ایجاد راحتی در آن میشود. Nike Air Zoom Pegasus 34 برای دوندههای مبتدی کفش بسیار مناسبی است.

همچنین این کفش راحت و پایدار، مزیتهای زیادی برای دوندههای جادهای دارد. کفش مخصوص جاده برای مسیرهای ناهموار مناسب است، در حالی که کفش مخصوص تمرین در سالن به استقامت و ثبات نیاز دارد. افتادگی پاشنه در اکثر کفش های کتانی معمولاً حدود 10 میلی متر به بالا است. سه عنصر در طراحی این کفش به کار برده شده: اولین مورد فوم زومکس است که باعث فرود آمدن آرام بر روی زمین بدون اتلاف انرژی می شود. وقتی میخواهید کفش جدید را امتحان کنید، حتما جوراب به پا داشته باشید. بهظاهر درخشان این کفش چندان توجه نکنید، چون میتوانید روی قابلیتهای آن حساب باز کنید. کفش را با توجه به طراحی میتوان به زیره، رویه و دوخت آن تقسیم بندی کرد. این مدل کفش برای مسافتهای طولانی طراحی شده و از این رو از پای شما در هنگام جلسات تمرین پشتیبانی کافی به عمل میآورد و در عین حال از اثرات منفی دویدن طولانی مدت میکاهد.

در عین اینکه کفش ورزشی باید کاملا اندازه پای شما باشد اما انگشتها باید اندکی فضا برای حرکت آزادانه داشته باشند. اما استفاده از فیبر کربن در ساخت کفی به آن شتاب و سرعت زیادی میبخشد. ثبات و حمایت از پاها این کفش را به کفشی بسیار جذاب آن هم در این دستهبندی تبدیل کرده است. مشخص کردن اندازه پا برای انتخاب کفشی راحت بسیار ضروری است. وقتی سنمان بالاتر میرود کمتر پای خود را دوباره اندازه میگیریم و تصور میکنیم که اندازهی آنها را میدانیم. بند کفش را بهاندازهای محکم ببندید که پای شما درون آن تکان نخورد، اما نباید جریان خون را در پا قطع کنید. در چه محیطهایی از کفش مخصوص دویدن استفاده خواهید کرد؟ این کفش با اینکه برای دوندههای تازهوارد مناسب است، اما استفاده شرکت نایک از فناوری Zoom Air باعث شده تا برای دوندههای حرفهای هم مناسب باشد. این مدل کفش از شرکت ASICS، بیست و چهارمین از نسل خودش است که فناوری ساخت آن در طول این سالها خیلی پیشرفت کرده است.