راهنمای خرید کفش ورزشی مخصوص دویدن و معرفی مدلهای برتر – چطور

آکادمی آمریکایی Podiatric Sports Medicine خاطر نشان میکند که هم کفش پیادهروی خوب و هم کفش دویدن خوب هردو ثبات بیشتر، کفی مناسب و گام هموارتری برای فرد به همراه میآورد. برند های مختلف برای راحتی هرچه بیشتر کفش های پیاده روی از تکنولوژی هایی خاص در آنها استفاده کرده اند. بیشتر دونده هایی که در کشورهای مختلف مسابقه می دهند، برای زمان های سرعتی از این کفش های فوتبالی استفاده می کنند. البته بعضی از مدلها ممکن است بهگونهای طراحی شده باشند که انعطاف پذیری کمتری داشته باشند تا از چرخش بیش از حد پا در هر گام جلوگیری کنند. این نکته نشان میدهد که اهمیت انعطاف پذیری حتی از قابلیت تنفس نیز بیشتر است.

انعطاف پذیری یک کفش بیشتر از ناحیه ای که پنجه پا در آن قرار میگیرد سنجیده میشود. دویدن شامل یک سری حرکات تکراری در عضلات پا است که از پاشنه تا نوک انگشتان پا ادامه پیدا میکند و باعث میشود که وزن بدن به سمت بالا و پایین حرکت کند. زیره این کتونی اسکچرز به شکلی خاص طراحی شده تا بیشترین فشار های وارده را به خوبی با حالت ارتجاعی خود دفع کند. انتخاب کتونی رانینگ مناسب، نیاز به توجه بیشتری دارد تا به مچ پا، زانو، کمر و چشم هایتان آسیب نرسد. اما امروزه برای هر ورزش یک کفش ورزشی مخصوص با انواع مختلف وجود دارد؛ اما چطور میتوان کفش ورزشی مخصوص دویدن را انتخاب کرد؟ در حین فعالیت ها ورزشی سوخت و ساز و گردش خون بالا میرود و این باعث میشود دما در پا نیز بالا برود.

در این حالت توصیه میشود کفش با مشخصات مشابه از برند دیگری را امتحان نمایید؛ چرا که هر برندی قالب خاص خود را دارد و ممکن است قالبهای یک برند به سادگی برای شما مناسب نبوده و برند دیگر بهتر باشد. راحتی بیشتر نیز از جمله مزایای استفاده از کفش سَبک است، به این معنا که شما در زمان دویدن احساس میکنید که در حال پرواز هستید. Saucony سابقه غنی در ایجاد کفش دارد و آنها این تاریخچه را در هر جفت کفش مخصوص دویدن تولید می کنند. کافیست یک جفت کفش پیاده روی بخرید. در حالی که برخی از مارک های کفش مخصوص دویدن کفش هایی را تولید می کنند که باریک تر از سمت انگشت شست شوند، کفش های دویدن Altra دارای یک نوک مربع تر هستند که اجازه می دهد پای دونده فرود آمده و به طور طبیعی فشار دهد.

کفش های مخصوص جاده با کفش هایی که مخصوص روی تردمیل می باشند، متفاوت هستند و باعث می شود که به راحتی از موانع جاده عبور کنید. کفش هایی مانند Wave Rider و Wave Inspire برای چندین دهه قدرت دوندگان را فراهم کرده اند، در حالی که فناوری جدید Mizuno را به سمت موارد بعدی سوق می دهد. بسته بندی شده با فناوری و دقیقاً تنظیم شده برای ویژگی های مختلف، هر جفت کفش مخصوص دویدن ASICS تجربه فوق العاده تقاضای دوندگان را فراهم می کند. به طور معمول یک جفت کفش دو باید بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ کیلومتر دوام داشته باشد.(حدود ۳ تا ۴ ماه برای کسانی که به طور منظم می دوند.) به تخته و پاشنه کفشتان نگاه کنید. بهترین کفش برای دویدن و رانینگ چی بخریم؟