راهنمای خرید کفش ورزشی مخصوص دویدن و معرفی مدلهای برتر – چطور

این مکانیسمها بر نوع متریال و شکل طراحی زیره کفش پایهریزی شده است. جنس زیره کفش های دویدن بایستی به گونه ای باشد که مانع از انتقال فشار ضربات ناشی از گام برداشتن ورزشکاران بر روی زمین شود. اگر شما نیز جزو کسانی هستید که بخشی از ساعات روز را به تمرینات، پیاده روی های منظم و طولانی مدت یا دویدن اختصاص می دهید لازم است با ویژگی های کفش های ورزشی آشنا شده و درباره انواع کفش های پیاده روی، کفش دویدن (رانینگ) و کفش تمرین (ترینینگ) بیشتر بدانید تا بتوانید با انتخاب کفش مناسب از مزایای فعالیت های ورزشی بهره مند شوید.

اگر معمولا هنگام انتخاب و خرید کفش مناسب برای تمرینات ورزشی دچار سردرگمی می شوید در ادامه مطلب با کوکا همراه شوید تا به مقایسه کفش پیاده روی و دویدن و تفاوت های کفش رانینگ و ترینیگ پرداخته و درباره ویژگی های آن ها بیشتر بدانیم. اگرچه افرادی که به منظور تناسب اندام پیاده روی می کنند باید از کفش های سبک تر که در عین حال زیرسازی مناسب برای پیاده روی داشته باشد استفاده کنند تا بعد از پیاده روی های طولانی دچار درد و ناراحتی در ناحیه پا نشوند. یکی از نکات منفی زیرسازی بیشتر، افزایش وزن کفش می باشد و این مقدار وزن اضافه که اثر مثبت آن چندان هم برای پیاده روی های معمولی ضروری نمی باشد باعث کند شدن حرکت می شود. برای انتخاب کفش مناسب پیاده روی و دویدن ابتدا با برندهای مختلف کفش آشنا شوید و قبل از خرید به معیارهایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم دقت لازم را داشته و در صورت نیاز با متخصصین در این زمینه مشورت کنید.

ضمنا اگر برای خرید کفش پیاده روی یا هر کفش و محصول ورزشی دیگری نیاز به کمک دارید اون رو در بخش نظرات بنویسید. بخش رویه کفش های رانینگ اغلب سبک وزن و دارای منافذ ورود هوا هستند در حالی که کفش های ترینینگ رویه ضخیم، مستحکم و با کیفیت بالا دارند. تا هوا به خوبی در آن جریان داشته باشد و از تعریق بیش از حد پا و خستگی جلوگیری کند. برای شروع کار، درک هدف از تولید هر نوع کتونی ورزشی و شناخت کوچکترین تفاوتهای آن بسیار مهم است. کفش مخصوص دویدن Asics Novablast قطعاً یکی از هیجان انگیزترین کفش مخصوص دویدن است که در ژاپن تولید شده است. کفش های تریل رانینگ (دویدن در طبیعت، کوهستان و مکان های غیر از جاده و زمین مسطح) نیز معمولا پاشنه های پهن دارند. در حالی که کفش های تمرین یا ترینینگ برای حرکات چند جهته طراحی شده است، کف این کفش ها مسطح تر است تا انعطاف لازم برای انجام حرکات مختلف ورزشی به فرد داده شود و معمولا سبک وزن هستند تا انجام حرکات راحت تر باشد.

از آن جا که در تمرینات شدید ورزشی نیاز به حرکات پا به جهات مختلف می باشد در طراحی کفش های ترینینگ تمرکز اصلی روی دو طرف کفش می باشد تا حرکات افقی و عرضی به راحتی قابل انجام شود. یکی از بهترین ورزش های دنیا دویدن می باشد. این کفش پیاده روی اسکچرز یکی از کفش ها خوب از لحاظ سبکی است. یک کفش خوب کفشی است که هنگام ایستادن و قدم زدن حس خوب و راحتی به شما بدهد. پای هر فرد نیازهای خاص خودش را دارد و لازم است هنگام خرید به این نیازها توجه شود. خرید این نوع کفش ها در هیچ شرایطی و به هیچ وجه توصیه نمی شود. توجه داشته باشید هیچ کفشی وجود ندارد که برای همه دوندگان و واکرها بهترین کفش باشد. کفش ترینیگ چه نوع کفشی است؟ کفش دویدن نیاز به زمان شکسته شدن(نرم شدن کفش) ندارد. پس به طور کلی برای دویدن با حرکت های خوب و خنثی طراحی شدن و اگر فوق چرخنده هستید این نوع کفش دویدن استحکام و کنترل لازم را برایتان فراهم نمیکند.