مناسب برای دویدن طولانی مدت هستند

همیشه پاهای افراد در اندازه های کامل نیست، اغلب اوقات پاهای باریک تر و پهن تری به نسبت نورم دارند. پاهای شما با گذشت زمان تغییر میکنند، بنابراین لازم است هر چند وقت یکبار پاهای خود را اندازهگیری کنید. کفش ورزشی باید پس از پیمودن مسافت تقریبی 800 کیلومتر و یا هر شش ماه تعویض شود. بهترین کفش برای دویدن دارای کفی میانی به منظور جذب ضربه است که معمولا از فوم EVA یا پلییورتان میباشد. 1- جنس کفش باید به گونهای باشد که سبک وزن، با دوام و انعطاف پذیری لازم را داشته باشد، به طوری که انگشتان پا در حین دویدن بتوانند به راحتی خم شوند و نیازی به فعالیت و کار بیش از حد عضلات ساق پا نباشد. مثلا” حمایت از مچ پا. حال میرویم سراغ چرخش بیش از حد و این رو میتونید با سایش بیشتر لبه های داخلی کفش شناسایی کنید و اگر شما هم این طور هستید نگران نباشید چون این مورد خیلی رایج هست و اغلب دلیلش جهش رو به داخل کمان پا و در برخی موارد کف پای صاف هست که به مرور این منجر به چرخش در حرکت میشود.

مثلا شخصی که دونده حرفه ای است باید از سری کفش هایی با فناوری روز استفاده کند تا بهترین عملکرد داشته باشد. هرچه افت پاشنه کمتر باشد، بیشتر مناسب دونده هایی است که با قسمت میانی پا به زمین ضربه میزنند. و زمانی که برای خرید یک کفش مناسب دویدن به فروشگاه می روید مدل های متنوعی می بینید و گیج و سردرگم می شوید. بهترین کفش برای دویدن و رانینگ چی بخریم؟ به طور کلی یک کفش ورزشی از 480 تا 640 کیلومتر توانایی و عمر دارند و هر چی کفش سبکتر باشه اغلب این مقدار کمتر میشه. خوب بیایید نگاهی به انواع مختلف کفش مخصوص دویدن داشته باشیم که برای هر نوع از چرخش مناسب هستند. پس به طور کلی برای دویدن با حرکت های خوب و خنثی طراحی شدن و اگر فوق چرخنده هستید این نوع کفش دویدن استحکام و کنترل لازم را برایتان فراهم نمیکند.

هوا به خوبی در آن ها جریان دارد زیره آن ها معمولا پمپی است و از وارد شدن ضربه و فشار به پا جلوگیری می کند. در صورت پروناسیون بیش از حد ، پس از برخورد پاشنه پا با زمین ، پاها بیش از حد به سمت داخل می چرخند. برای پاهایی با پروناسیون خنثی ، بهتر است به دنبال کفش های خنثی باشید. وقتی تصمیم میگیرید در یک مسیر 10 کیلومتری یا بیشتر وزنی معادل 174 گرم اضافه تر برای هر پا را حمل کنید این با عقل جور در نمیاد. پس نباید انتظار داشته باشید که در هر فروشگاهی این کفشها را پیدا کنید، چرا که جزو لوازم ورزشی بوده و باید در فروشگاههای این چنینی بهدنبالش باشید. پس کی باید هر کدوم رو بپوشید ؟ چه نوع کفش دویدن باید بپوشید و کی ؟ در زمان خرید حضوری و انتخاب سایز درست کفش، حتماً جوراب بپوشید. انتخاب یک کفش مناسب در سلامتی شما بسیار حائز اهمیت است.

با کارشناسان اسپرت لند در این مطلب همراه باشید. در هنگام خرید کفش مناسب دویدن این سوالات برای شما پیش می آید که کفش ارزان بخرم یا قیمت بالا؟ پس همینطور بی هدف سراغ خرید یک جفت کفش مخصوص دویدن نروید فقط چون ظاهرش رو دوست دارید یا دوستتون توصیه اش کرده. ۸ – لایه میانی ضد شوک : توصیه می شود کفشی که می خرید لایه میانی ضد شوک داشته باشد تا کمتر خسته شوید. ممکن است مدل کفشی از برند اَسیکس سایز ۴۰ باشد، ولی کفشی از برند کاپــا یا آدیداس سایز ۳۸ باشد. پس پیش از مد روز به احساس و اندازه کفش توجه کنید. اگر اندازه پای شما بین دو سایز کفش بود، سایز بزرگتر را انتخاب کنید. شما باید کفشهای مخصوص دویدن خود را با تجزیه و تحلیل دفعات جلسات دویدن، شدت جلسه دویدن، ساختار پاها (پهن یا باریک) و نوع سطح تمرین خود انتخاب کنید.