مناسب برای دویدن طولانی مدت هستند

اگر شما هم جزو آن دسته از اشخاصی هستید که می خواهید این ورزش را شروع کنید نیاز به یک جفت کفش مخصوص دویدن مردانه دارید. اولین مشکل این است که هنگام دویدن باید به بدن خود نگاه کنید و ببینید جزء کدام یک از سه دسته افراد زیر هستید. هیچ کدام از دو مورد قبل نباید در طراحی کفش لحاظ شود. کفش مخصوص دویدن باید به گونه ای باشد که هنگام پوشیدن کوچکترین ناراحتی در آن حس نکنید. بنابراین، قسمت تکیهگاه پنجه در عین حال که باید به شما در پریدن سریع و راحت کمک کند، باید در زمان فرود آمدن نیز فشار وارده از کفش به پنجه پا را نیز جذب کند. در زمان پریدن از پنجه پا استفاده میکنید، همچنین در هنگام بازگشت از پرش نیز بر روی پنجه پا فرود میآیید.

بهطورکلی، سَبک بودن کفش در عین حال که بسیار لذتبخش است، به پیشرفت برنامه تمرینی فرد نیز کمک میکند. در بین انواع برندهای داخلی که در عرصه تولید محصولات ورزشی و پوشاک فعالیت میکنند، کفش ورزشی مردانه نهرین و کفش ورزشی مردانه تن تاک توانستهاند با عرضه کفشهای با کیفیت و در عین حال اقتصادی، اعتماد مشتریان را به دست آورده و رضایتشان را جلب کنند. یقه کفش در بالا باید به خوبی پاها را نگه داشته و با داشتن بالتشکهای نرم از پاها محافظت کند. تحقیقات نشان میدهد که اندازه پاشنه در عین حال کنترل حرکت را در اختیار ورزشکار قرار میدهد، بلکه مسئول پشتیبانی و حفظ ثبات پاها در زمان دویدن است.

نوک کفش نیز معمولاً با استفاده از پلاستیک قوی مقاومسازی میشود تا در اثر برخورد با محیط پیرامون، مشکلی برای نوک انگشتان پا ایجاد نشود. پاشنه سفت برای دوندگان استقامتی و پاشنه نرم برای ورزشکارانی است که معمولاً ترکیبی از تمرینهای جهشی، پرش و دویدن را دارند، مناسب است. جعبه پنجه در جلوی کفش باید دارای متریالی نرم و منعطف باشد و تا در زمان دویدن باعث ناراحتی و درد در این ناحیه نشود. با در نظر گرفتن موارد بالا متوجه شدیم که انتخاب کفش از دونده به دونده دیگر متفاوت است. این قسمت از کفش باید حداکثر مقاومت را در برابر سایش، ضربه، فرورفتگی و مشکلات دیگر داشته باشد. اول از همه چیزی که برای یک دونده نتیجه میده قرار نیست برای یک دونده دیگر هم نتیجه بده.

این مورد زیاد رایج نیست و به طور معمول دلیلش زیاد بودن کمان پا هست که یعنی پا سفت و سختی دارید و باعث میشه روی لبه بیرونی کفشتون گام بگذارید و بردارید. در مقابل کفش نایکی (سفید) یک کفش سبک مسابقه ای هست. منظورم اینکه من شما رو سرزنش نمیکنم به هر حال قرار هست مدت زیادی پاتون باشه, پس مهم هست که براتون مناسب باشه. راحتی بیشتر نیز از جمله مزایای استفاده از کفش سَبک است، به این معنا که شما در زمان دویدن احساس میکنید که در حال پرواز هستید. برای اینکه کفش در زمان دویدن در ناحیه پنجه به راحتی خم شود و به افزایش دامنه حرکت و سرعت ورزشکار کمک کند، معمولاٌ زیره آن دارای شیارهای منظمی است. همچنین عرض جعبه کفش باید به اندازه باشد که ورزشکار بتواند به راحتی انگشتان پای خود را در داخل کفش حرکت دهد.