مناسب برای دویدن طولانی مدت هستند

اگر شما قصد دارید که یک فعالیت فیزیکی مرکب از چند ورزش مختلف را انجام دهید، بهتر است کفش ورزشی معمولی خریداری کنید. تا در اسرع وقت بهترین راهنمایی رو در اختیار شما بذاریم و چند گزینه ی خوب رو به شما پیشنهاد بدیم. بهترین کفش برای پیاده روی و رانینگ چی بخریم؟ دونده ها نباید با کفش پیاده روی بدوند، چون اکثر کفش های پیاده روی خیلی سفت هستند و انعطاف پذیری کمی نیز دارند، اما دونده ها به کفش هایی با انعطاف پذیری بالا نیاز دارند. برای پیدا کردن یک کفش سبک وزن و مناسب، بهتر است با یک فرد حرفه ای در یک فروشگاه کفش مشورت کنید.با کمی جستجو ممکن است موفق به پیدا کردن یک زوج، سبک تر از کفشی که در حال حاضر به پا دارید، شوید. کفش های بلندتر و به اصطلاح دنباله دار می تواند راه رفتن را برای شما آسان تر کند.

سطوح چوبی، سنگی و جنگلی: اگر قصد پیاده روی یا دویدن به روی چوب یا سنگ را دارید، کفش دنباله دار بخرید. این بند پاشنه را محکم نگه میدارد تا در هنگام دویدن روی زمین سخت و خشن، پاشنه کفش تغییرشکل ندهد. ممکن است یکی از دلایلی که شما الان وارد این سایت شده اید و این مطلب را مطالعه می کنید، همین موضوع باشد، پس با ما همراه شوید تا به شما نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید کفش مخصوص دویدن باید به آن ها توجه داشته باشید، را با هم بررسی کنیم. حالا که با نکات و راهنمای خرید کفش رانینگ آشنا شده و دانستید که این کفشها در چند مدل هستند، هنگام خرید باید به چه چیزهایی از شرایط جسمی خود بپردازی و اینکه بسته به محیطی که قرار است از آن استفاده کنیم؛ در ادامه به معرفی چند مدل از بهترینهای موجود در بازار بر اساس قیمت و شرایط ذکر شده میپردازیم.

اگر شما یک دونده هستید، ممکن است در هنگام دویدن ابتدا پاشنه پا و سپس سینه پای خود را روی زمین بگذارید. این مسائل هنگام دویدن بسیار آزاردهنده، دردناک و خطرناک هستند. پاشنه کفش باید بسیار مقاوم بوده و دربرابر فشار و جذب شوک، عملکرد بالایی داشته باشد. این کفش ها معمولا در قسمت و پنجه و پاشنه پا آزادی حرکتی بیشتری دارند. کفش رانینگ در قسمت پاشنه و همچنین جلوی پا ضربه گیری بیشتری داشته دارد؛ در حالی که کفشهای پیادهروی معمولا طراحی ضربهگیری کمتری دارند. این لایه بین کفی و زیره کفش قرار دارد و باعث میشود در هنگام راهرفتن حسی داشته باشید که انگار روی بالش نرم راه میروید. بسیاری از افراد هنگام خرید کفش مخصوص دویدن دوست دارند بدانند بهترین کفش ورزشی در بازار متعلق به چه برندی و کدام مدل است. یادآوری میکنیم در هنگام خرید بهترین کفش برای دویدن صرفا از روی قشنگی تصمیم نگیرید.

اگر عاشق جنگل گردی و طبیعتگردی هستید، یا ورزش مورد علاقهتان دویدن در مسیرهای کوهستانی و سخت اس، یا حتی کوهنورد هستید، کفشهای همهکاره مخصوص طبیعتگردی ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد. کفش رانینگ مدل تِرِیل (trail-running shoe): این نوع کفش رانینگ مخصوص مکانهای اصطلاحا آفرود و مسیرهای ناصاف میدوند. این کفشها برای دویدن در کوهستان طراحی شدهاند و برای دویدن در پارک یا مسیرهای جادهای مناسب نیستند؛ زیرا کفشهایی که با آنها روی سنگفرش میدوید، تعادل و قدرت کمتری به شما ارائه میکنند. بلکه راحتی و تناسب کفش با آناتومی پا اولویت مهمتری است. کفش اِستِیبیلیتی (Stability): این نوع کفشها بهطور خاص برای افزایش ثبات پا طراحی شدهاند.