مهم ترین نکته برای خرید کفش مناسب دویدن

و یا اینکه اصلا یک کفش مناسب برای دویدن طولانی مدت باید چه ویژگی هایی داشته باشد. این ویژگی های خنثی باعث می شود که بیشترین میزان تعادل را به شما ببخشد و باعث می شود که ساق پای شما هنگام دو ثبات بیشتری داشته باشد. در زمان پریدن از پنجه پا استفاده میکنید، همچنین در هنگام بازگشت از پرش نیز بر روی پنجه پا فرود میآیید. ” را نیز مطالعه کنید. برای افرادی که گودی بیش از حد کف پا دارند، انتخاب کفشی که به طور کامل این نقص را برطرف کند، حیاتی است. اگر بهدنبال کفشی هستید که از پاهای شما بهتر محافظت کند، این کفش انتخاب خیلی خوبی است.

کفش مخصوص دویدن Asics Metaride یکی از برندهای کفش ورزشی مطمئن برای علاقه مندان و ورزشکاران حرفهای است. در این مجموعه ما انواع مختلف کفش مخصوص دویدن را گرد آوری کردهایم تا کمی تصمیم گیری را برای شما آسانتر کنیم. با این حال نسبت به انواع کفشهای دیگری مانند Nike ZoomX Vaporfly NEXT% برتری دارد. کفش ورزشی مردانه انواع گوناگونی دارد از جمله: کفش پیادهروی و دویدن، کتانی روزمره، کفش تمرین، کفش کوهنوردی، کفش فوتسال و طبی که جزو متداولترین مدلهای کفشهای ورزشی مردانه محسوب میشوند. این برند ژاپنی به استفاده از کفیهای نرم و انعطافپذیر برای بهبود ثبات پا شهرت دارد.

برای این منظور در وهله اول پیشنهاد می کنیم خرید کفش خود را در ساعات پایانی روز که پا در متورم ترین حالت خود قرار گرفته است، انجام دهید. پا در طول دویدن هم متورم میشود بنابراین کفش را زمانی بخرید که پای شما در بزرگترین حالت خود قرار داشته باشد. پای شما در حین تمرین کردن باد میکند و باید فضا در اختیار داشته باشد. برای مسافتهای طولانی باید کفشی انتخاب کنید که در عین حال سبک و واکنش گرا بوده و بیشترین بازده انرژی را داشته باشد. ثبات و حمایت از پاها این کفش را به کفشی بسیار جذاب آن هم در این دستهبندی تبدیل کرده است. این کفش ممکن است کمی در اطراف پا تنگ به نظر برسد اما کانتر پاشنه و رویه آن به اندازه کافی نرم و سبک است. طول عمر یک کفش ورزشی چقدر است؟

یک جفت کفش سبک با پاشنه کوتاه که برای مسافتهای کوتاه و دوهای سرعتی طراحی شدهاند. علاوهبر راحتی این کفش با وزن ۲۸۵ گرم خیلی هم سبک است. این کفش بهخصوص برای افرادی که پاهای آنها به سمت داخل تمایل داشته باشد، خیلی مناسب است. قسمت جعبه پنجه به قدر کافی دارای فضای مناسب برای نگهداری انگشتان بوده و همینطور کانتر پاشنه آنرا کاملاً در جای خود محکم نگه میدارد. در قسمت انگشتان پا باید بهاندازهی نیم سانتیمتر فضای خالی باشد. پاشنهی کفش باید در جای خود ثابت باشد. اگر کف پای شما صاف است نیازمند کفشی با زیرهی ثابت و ضخیم هستید که قوس زیادی داشته باشید. مشخص کردن اندازه پا برای انتخاب کفشی راحت بسیار ضروری است. صحیحتر است بگوییم همان چیزهایی را بپوشید که روز دویدن هم آنها را میپوشید.