مهم ترین نکته برای خرید کفش مناسب دویدن

کفش پیادهروی چه تفاوتی با کفش رانینگ دارد؟ در بازار، مدلهای بسیار متنوعی از کفشهای ورزشی وجود دارد و همین باعث شده تا انتخاب مشکل شود. برای ورزشکارانی که تمرینهایی سبک دارند و اغلب در داخل باشگاه ورزش میکنند، کفش نرم با انعطاف پذیری بالا انتخاب بهتری است. استفاده از این پارچه به محصول قابلیت جذب رطوبت را داده تا هنگام تعرق رطوبت ناشی از آن به پارچه این کفش جذب شود و با جریان داشتن هوا داخل کفش پای شما در کمترین زمان خشک و خنک شود. شما میتوانید با مراجعه به سایت دیجی استایل کالای مورد نیازتان را انتخاب کرده و خیالتان بابت اصالت محصول آسوده باشد. همچنین در همان مقاله از نوع قوس پایتان با خبر شوید که برای انتخاب کتانی دویدن مردانه بسیار مهم است. ویژگیهایی نظیر سبک بودن وزن کفش، مناسب بودن گردش هوا در آن، زیره و لایه میانی و همچنین ضربهپذیری متناسب با فعالیت ما، طراحی و سایز مناسب را باید به عنوان معیار های اصلی در انتخاب کفش مناسب در نظر گرفت.

در صورتی که فرصت یا شرایط خرید حضوری را ندارید و یا تمایل دارید کفش خود را از میان تنوع زیاد برندها و با کمک گرفتن از نظرات دیگر خریداران اینترنتی انتخاب کنید، بهترین کار خرید آنلاین کفش از فروشگاههای اینترنتی معتبر است. در صورتی که شما در طول روز فعالیت معمولیای دارید و یا برای مقاصد عادی مثل پیادهروی روزانهی کوتاهمدت قصد خرید کفش دارید، برندهای ارزان و تولید ایران برای شما کارایی لازم را خواهند داشت. اندازه بیشتر باعث افزایش طول گام، شتاب و سرعت و اندازه کمتر به کاهش این موارد منجر میشود. یک محقق آزمایشگاهی کفش می گوید: محاسبه کردم که کم کردن حدود 100 گرم از وزن یک کفش، به معنی ۳ دقیقه کاهش زمان در دوی ماراتن است. سپس به بهترین مغازه کفش فروشی در شهرتان رفته و یک کفش مناسب را خریداری نمایید. از مهمترین تفاوتهای کفش کراس ترینینگ با کفش پیادهروی را میتوان به محافظت از پا در حرکت به طرفین اشاره کرد؛ چون تحرک و حرکات ناگهانی در این رشته ورزشی بیشتر است.

کفشهای پیادهروی بهطور عمده روی محافظت از پا در حرکات جلو به عقب متمرکز هستند در حالی که کفشهای کراس ترینینگ بهگونهای طراحی میشوند که مچ پا تا حد امکان در حرکت به طرفین پیچ نخورد. پاشنهی آن ۱۰ میلیمتر کوتاهتر شده تا ظاهر شیکتری به آن بدهد. زبانه یکپارچه به همراه سیستم بند بسته آن کمک کرده تا این کفش شکل پا را تا جای ممکن دنبال کند. کفشهای کتانی دویدن شما را سریعتر می کند و این موضوع به دلیل آن است که کتانیها اغلب وزن کمتری نسبت به سایر کفشها دارند. در سال 1917اولین کفش ها با کفی لاستیک ساخته شده و وارد بازار گردیدند..این کفش ها را اسنیکر می نامیدند.(در حال حاضر در کشور های غربی کفش های پیاده روی و ورزشی را اسنیکر SNEAKER می نامند).اسنیکر به این دلیل که صاحب آنها این توانایی را داشت که بدون ایجاد سروصدا و یا در اصطلاح عوام دزدکی رفت و آمد نماید.این نوع کفش ها توسط برند KEDS طراحی و سریعا محبوبیت خود را در بین دوندگان و ورزشکاران بدست آورد.

چنانچه اگر اطلاعات کمی درباره انواع و دسته بندی کفش های مناسب دویدن و یا پیاده روی های روزمره داشته باشید دیگر انتخاب کفش مناسب یک چالش نخواهد بود. مسلما در این انتخاب با انبوهی از مدل و نمونه ای متنوع مواجه گردیده و حتما پیشنهاداتی نیز از طرف دوستانتان خواهید داشت. کفش ورزشی مناسب ضمن اینکه راحتی و آسایش را برای شما فراهم می نماید مسلما علاقه و انگیزه شما را برای ادمه روند فعالیت هایتان افزایش خواهد داده و همچنین باعث کاهش احساس درد دربخش های مختلف پا ، بدن و جلوگیری از خستگی های زود رس خواهد گردید. همچنین اسکچرز در کنار تولید کفش، محصولاتی همچون کلاه، عینک، لباس، کیف و جوراب نیز برای بانوان، آقایان و کودکان تولید میکند.