مهم ترین نکته برای خرید کفش مناسب دویدن

لاغری با پیاده روی؛ برای کاهش وزن چقدر باید راه رفت؟ درست است که استفاده از مواد گرانقیمت، مستقیما باعث افزایش کیفیت کفش نمیشود، اما استفاده از مواد ارزانقیمت حتما باعث کاهش کیفیت آن خواهد شد. سعی کنید با تکنیکهای مختلف گره زدن بند کفش و تأثیر هر یک از آنها بر پاها آشنا شده و در صورت لزوم از کفیهای مخصوص و حرفهای برای افزایش کارایی کفش بهره بگیرید. این بدان معنی است که آنها در پاشنه نرم تر هستند. اول از همه ، باید بدانید که هر کفشی برای دویدن مناسب نیست و برای این منظور باید از کفش های خاصی که ما آنها را به عنوان کفش رانینگ می شناسیم ، استفاده کنید. 4. می توانید از دو جفت کفش مخصوص فوتبال استفاده کنید، مخصوصا اگر خواهان سرعت بالا هستید. اگر به دنبال پیاده روی نرم در یک روز آفتابی هستید این کفش مناسب شما است.

آیا شما یک دونده معمولی هستید یا حرفهای؟ آیا قسمت بیرونی پاشنه بیشتر با زمین تماس پیدا میکند یا قسمت جلویی کف پا؟ آیا به این قابلیتها نیاز دارید؟ این ورزش هم مانند سایر ورزش های هوازی باعث سوختن مقدار زیادی کالری می شود. وقتی که هر نوع کفش ورزشی را می خرید در ابتدا باید نوع پرونیشن پای خود را بدانید. کفش Carbon X یکی از سبکترین کفش مخصوص دویدن است که آن را به یک رقیب سرسخت تبدیل کرده است. از ویژگیهای دیگر این کفش مقرون به صرفه بودن آن است. کلمبیا، یکی دیگر از برندهای شناخته شده در زمینه کفشهای کوهنوردی و طبیعتگردی است. اما باید بدانید تقریبا تمامی کفشهای استاندارد که توسط برندهای سرشناس خارجی و داخلی طراحی و تولید شدهاند بهترین هستند.

کفش های مخصوص دویدن این کمپانی از جنس پارچه مصنوعی تولید می شوند، کفه این کفش ها قابلیت ارتجاعی و گردش راحت هوا را دارند. این شرکت در زمینه تولید لوازم ورزشی من جمله کفش ورزشی فعالیت می کند. این نوع کفش ها معمولاً شکل قوسی دارند و بیشتر مناسب کسانی است که قوس پا بلند دارند و در هر مرحله پاهای خود را به سمت بیرون کج می کنند. برای افراد عادی و حتی ورزشکارانی که میخواهند دویدن را شروع کنند، انتخاب کفش ورزشی مناسب همیشه چالش بزرگی بوده است. درادامه ویژگیهایی که باید برای انتخاب یک کفش ورزشی مناسب درنظر گرفت، به شما معرفی خواهد شد تا بتوانید مناسبترین کفشها را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. کفی باکیفیت نیز پاشنهی پا را داخل کفش ثابت نگه میدارد. طول و عرض آن کاملا متناسب با پای شما باشد تا پا درون آن احساس راحتی کند.

این کفش باید به پای شما اجازهی تنفس بدهد و در مسافتهای طولانی هم مفید باشد. کف بیرونی باید بادوام باشد، پشتی و قسمت میانی باید سفت و محکم باشند و خود کفش باید تا حد امکان سبک و انعطافپذیر باشد. کفشهای با پاشنهی بلندتر عموما موقع دویدن روی پاشنهی پا فشار وارد میکنند، اما کفشهای با پاشنهی صفر یا کم، بیشتر روی قسمت میانی یا انگشتان پا فشار وارد میکنند. منظور از ارتفاع پاشنه در اینجا، تفاوت بین ارتفاع پاشنه و ارتفاع قسمت انگشتان پا در کفش است. والکرها باید دنبال چه کفشی باشند: والکرها نباید دنبال کفشی با پاشنه فشرده باشند. یک کفش خوب باید تهویه مناسبی داشته باشد.