مهم ترین نکته برای خرید کفش مناسب دویدن

خرید یک کفش خوب گاهی ممکنه مثل یک سرمایه گذاری بزرگ بنظر بیاد ولی مرتکب این اشتباه نشید و اونقدر صبر نکنید تا انگشتانتان از کفش فعلی تون بزنه بیرون. مسئله دیگر در انتخاب سایز کفش آن است که گاهی اندازه مناسب پای شما مابین دو سایز مدل انتخابی قرار دارد. این قسمت از کفش باید حداکثر مقاومت را در برابر سایش، ضربه، فرورفتگی و مشکلات دیگر داشته باشد. هرچه افت پاشنه کمتر باشد، بیشتر مناسب دوندههایی است که با قسمت میانی پا به زمین ضربه میزنند. این نوع کفش را کارشناسان بیشتر مناسب کسانی میدانند که قوس کف پای نرمالی دارند و پاها را در هر گام تنها اندکی به داخل میچرخانند. برای ورزشکاران دو استقامتی که نیاز به سرعت بالا دارند، کتانی مناسب باید ترکیبی از سفت بودن بدنه (نرم نباشد) و اندازه ضخامت بیشتر پاشنه نسبت به پنجه باشد.

باید با نحوهی دویدن خود آشنا باشید. اجزای مختلف کفش تریل رانینگ، ویژگیهای آن با توجه به نوع فعالیت و نوع مسیرتان در انتخاب یک کفش مناسب تأثیر زیادی دارد. علاوه بر اینها طراحی ظاهری این کفش رانینگ باعث میشه تا دویدن و قدم زدن برای شما یک حس لذت بخش داشته باشه. بهترین کاری که میتونید انجام بدید این هست که اگر یک جفت کفش مخصوص دویدن دارید که ازش راضی هستید میتونید الگوی ساییدگی کفی رو بررسی کنید تا ببنید چطور راه میروید و چه کفشی براتون مناسبه. حالا که با نکات و راهنمای خرید کفش رانینگ آشنا شده و دانستید که این کفشها در چند مدل هستند، هنگام خرید باید به چه چیزهایی از شرایط جسمی خود بپردازی و اینکه بسته به محیطی که قرار است از آن استفاده کنیم؛ در ادامه به معرفی چند مدل از بهترینهای موجود در بازار بر اساس قیمت و شرایط ذکر شده میپردازیم.

چه پیادهروی میکنید و چه دونده هستید، داشتن کفش مناسب برای سالم نگه داشتن بدن مهم است. کفش مخصوص دویدن ساکونی با داشتن رویه مشبک قابل تهویه مناسب ورزشکارانی است که به دنبال سرعت بوده و خواستار ایمنی و عملکرد در روز هنگام دویدن هستند. چراکه پاها در طول روز اندکی متورم میشوند و در اواخر روز بزرگترند. رانینگهای تِرِیل بهنحوی طراحی میشوند که از پا در برابر سطوح صخرهای و اجسام تیز محافظت کنند. همچنین زیبایی در طراحی برند کلمبیا، باعث میشود که در عین حفظ ظاهر زیبا به خوبی از پاهایتان در برابر راه رفتن طولانی در مسیرهای ناهموار محافظت کنید. دلیل این اتفاق فشار کاری بیشتری بوده که به هنگام راه رفتن و دویدن بدون کفش به تاندونها، رباطها و عضلات وارد شده است؛ در نتیجه، پای افراد شرکت کننده در آزمایش به واسطه نبود کفی که پاشنه بلندتری دارد و یا در قسمت انحنای پا به ضربهگیر مجهز شده، برای تحمل این فشارها و رساندن بدن به کارایی لازم، قویتر و بزرگتر شد.

بنابراین، قسمت تکیهگاه پنجه در عین حال که باید به شما در پریدن سریع و راحت کمک کند، باید در زمان فرود آمدن نیز فشار وارده از کفش به پنجه پا را نیز جذب کند. بههمیندلیل باید کفش مخصوص تریل رانینگ (دویدن در کوهستان) را خریداری کنید. همانطور که نمیتوان با توپ بسکتبال فوتبال بازی کرد، با کفش معمولی هم نمیتوان در کوهستان دوید. این کفشها برای دویدن در کوهستان طراحی شدهاند و برای دویدن در پارک یا مسیرهای جادهای مناسب نیستند؛ زیرا کفشهایی که با آنها روی سنگفرش میدوید، تعادل و قدرت کمتری به شما ارائه میکنند. اول از همه ، باید بدانید که هر کفشی برای دویدن مناسب نیست و برای این منظور باید از کفش های خاصی که ما آنها را به عنوان کفش رانینگ می شناسیم ، استفاده کنید. چرا باید برای تریل رانینگ کفش مخصوص داشته باشید؟ افت پاشنه در عمده کفشهای رانینگ معمولا حدود ۱۰ میلیمتر به بالاست.