ویژگی های کفش مناسب برای دویدن و پیاده روی را بشناسید

زبانه کفش مردانه مناسب برای دویدن باید نرم و فومدار باشد تا از فشار وارده از سوی بَند به پا بکاهد. این کفش ها با داشتن کفه ژله ای از فشار های وارده به پا به میزان قابل توجه جلوگیری می کنند. یک جفت کفش دوندگی مناسب همچنین میتواند به کاهش احتمال آسیبدیدگیها، رگ به رگ شدن پا، پارگی یا آسیب به تاندونها، شکستگیها و دیگر علائم خطرناک ناشی از انجام فعالیتهای غلط و مفرط با پا کمک کند. این نوع از پاشنه باعث میشود تا احتمال سرخوردنتان هنگام راه رفتن در سرازیری با شیب بسیار تند کمتر شود. امروزه در دنیای ورزش هر رشته ای از لباس و تجهیزات جانبی و همچنین کفش مخصوص به خود برخوردار است که رشته پرطرفدار دو و میدانی نیز از این قاعده مستثنی نیست! تنوع محصولات و کیفیت ساخت شرکت نایکی منجر به وجه تمایز خاص و ویژه ی محصولات این شرکت در میان سایر مارک ها است.

بالا یا پایین رفتن فقط ۲ میلی متر ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما برای ایجاد تنوع در وضعیت دویدن شما کافی است. ASICS در هنگام ایجاد کفش های جدید دویدن شعار خود را “A Sound Mind In A Sound Body” ( عقل سالم در بدن سالم است) در اولویت قرار می دهد که به معنی محصولات با کیفیت بالا است که برای هر دونده ساخته شده است. کفی میانی این کفش نرم بوده و فیبر کربن به کار رفته در آن شتاب کافی به کفش میدهد، به طوری که مسافتهای طولانی مدت را بدون صرف انرژی زیاد میپیمایید.

تحقیقات نشان دادند که در حالت دویدن بدون کفش پس از برخورد پوست بدن با زمین، عصبهای پا مقدار زیادی اطلاعات گوناگون و ارزشمند را در مورد نوع مسیر پیش رو در اختیار مغز و ستون فقرات قرار میدهند. کفشهای بسکتبال معمولاً بالاترین جذب ضربه را دارند و در مقایسه با انواع دیگر کفشهای ورزشی، نسبتاً انعطافپذیر میباشند. این کفشها به خاطر میزان راحتی بیهمتا و کیفیت ضربه گیریشان به کسانی که فعالیت ورزشی دارند توصیه میشوند. این کفشها کششی نسبتاً بیشتر از کفشهای معمولی فراهم میکنند. و هر دو به دلیل فوایدی که برای سیستم قلبی و عروقی بدن دارند به ضربان هر چه قوی تر قلب کمک میکنند تا شما زندگی شما شاداب تری داشته باشید. همواره یک سایز بزرگ تر از سایز اصلی خود را بپوشید و با آن چند قدم بردارید.

اگر تمایل به انجام چند تمرین بدنی با هم را دارید و میخواهید ورزشهای مختلفی انجام دهید، کفشهای باشگاهی میتوانند بهترین گزینه برای شما باشند. یک جفت کفش باشگاهی مناسب میتواند ویژگیهای گوناگونی را با هم داشته باشد که ورزشکار را قادر میسازد تا به انجام فعالیتهای ورزشی و بدنی مختلفی بپردازد. این تحقیقان نشان داده که نیوزیلندیها به دلیل عادت دویدن خود پاهای قویتری دارند و حتی در مناطق دیگر جهان هم که چنین مدلی از راه رفتن و دویدن شایع بوده، مقاومت بیشتر پاها گزارش شده است. این کفشها برای فعالیتهای ورزشی که بر مبنای دویدن هستند مانند آهسته دویدن، دویدن در مسافت کوتاه و غیره مفید هستند.