ویژگی های کفش مناسب برای دویدن و پیاده روی را بشناسید

ممکن است بسیاری از شرکتها ادعا کنند که بهترین کفش را برای پیاده روی و دویدن تولید میکنند. چنین نتایجی بسیاری از محققان را ترغیب کرده است تا وضعیت بروز صدمات ناشی از دویدن را در سطحی جهانی مورد بررسی قرار دهند و اینطور که به نظر میرسد، بین 35 تا 50 درصد دوندگان جهان حداقل یک بار دچار آسیب ناشی از دویدن شدهاند. پرونیشن، به معنای وضعیت و چرخش پاهای شما هنگام دویدن یا پیاده روی است، اینکه پاهایتان در هنگام دویدن و پیاده روی در چه شرایطی قرار میگیرند. همچنین بهتر است با جورابی که برای دویدن یا پیاده روی انتخاب می کنید، به خرید بروید. دانشمندان دانشگاه مک مستر (McMaster University) در شهر همیلتون، ایالت انتاریو در کانادا برای این که این موضوع را روشن کنند دست به تحقیقات جالبی روی 25 نفر از کسانی که قصد داشتند دویدن را به عنوان یک فعالیت ورزشی برای کاهش وزن انتخاب کنند زدند.

در این کفی کفش ۳۲ حسگر ردیاب “جی پیاس”(GPS) قرار گرفته است و به همراه اپلیکیشنهای موبایل عرضه میگردد. مسترنکست برای این مطلب تحقیقات زیادی کرده تا توانسته به یک راهنمای مناسب برای انتخاب کفش برسد و آن را در اختیار شما قرار بدهد. انگشتان شما هیچ وقت نباید در یک کفش ورزشی تحت فشار زیاد قرار داشته باشند. معمولا پس از پیمودن ۵۰۰ مایل (۸۰۰ کیلومتر) دیگر وقت آن است که کفش نو بخرید. پس همیشه حواستان به تاریخ انقضای کفشهایتان باشد و زمان خرید آنها را ثبت کنید. به این ترتیب کاربر میتواند آمارهای استانداردی راجع به شیوه دویدن خود پیدا کند. با این وجود کاربر همچنین میتواند پس از دویدن به اپلیکیشن مخصوص محصول نگاهی بیاندازد و کیفیت دویدن خود را دریابد. پس بدون هیچ شکی هزینهی انتخاب کفش مناسب را کنار بگذارید.

ممکن است انتخاب کفش مناسب نیازمند هزینهی زیادی باشد اما از آنجایی که پاهایتان برای دویدن یا پیاده روی بسیار ارزشمندند، پس خرج کردن برای آن نوعی سرمایه گذاری است. کفشهای متفاوتی را انتخاب کنید که هم در آنها راحت بوده و هم سلامت پاهایتان را حفظ میکنند. کفشهای گلف بدون میخ دارای برآمدگیهای لاستیکی داخلی و توکار میباشند که جدا نشدنی هستند. برای اطمینان بیشتر هر دو جفت کفش را در مغازه بپوشید و با آن راه بروید و بدون هیچ عجلهای خرید کنید. میتوانید این کار را در یک فروشگاه انجام دهید و یا آن را به کمک انجام یک تست ساده اجرا کنید. اگر بیشتر از طول عمرشون باهاشون بدوید ممکنه عملکردتان را محدود کند و یا حتی ریسک مصدومیت وجود داشته باشه. اما اگر چنین چیزی امکان پذیر نیست، قبل از هر چیز کمی در مورد بهترین کفش مناسب پای خود تحقیق کنید و سپس به مغازه لوازم ورزشی مراجعه نمایید.

کفشی که انعطاف پذیر نباشد، قابل قبول نیست. چنین کفشی به انگشتان پای شما اجازه تنفس می دهند و باعث می شود احساس بهتری پیدا کنید. برای ساخت آن از مایع فوق کف هلیون استفاده شده که باعث سبکی و راحتی آن می شود. همچنین زیبایی در طراحی برند کلمبیا، باعث میشود که در عین حفظ ظاهر زیبا به خوبی از پاهایتان در برابر راه رفتن طولانی در مسیرهای ناهموار محافظت کنید. 2. کفشهای رانینگ از نوع Trail-running shoes: در صورت علاقه به دویدن در طبیعت با زمینهای خاکی، سنگلاخ، شنی و ناهموار مواجه خواهید بود. این جریان به حدی بزرگ بود که به سرعت پای کفشهای ضربهگیردار به تحقیقات علمی باز شد و حتی محققان گوناگون بروز مشکلاتی مانند آسیب دیدن تاندون آشیل و شکستگی استخوان را به پوشیدن کفش مناسب ارتباط دادند.