ویژگی های کفش ورزشی مناسب

گریپ بر دو نوع است: ماکرو گریپ که فرورفتگیها و برجستگیهای آن بزرگتر هستند و میکرو گریپ که دندانههای کوچکتری دارد. اگر بخواهیم یک کفش را با توجه به نوع طراحی آن به بخشهای مختلفی تقسیم کنیم میتوانیم به رویه، زیره، لایه میانی و تودوزی اشاره کنیم. دویدن یک فعالیت ورزشی است که به سبب یکسان بون سیکل حرکتی (یعنی تکراری بودن نوع حرکت) باعث می شود تا فشاری مستمر روی مفصل ها و عضلات شما وارد شود. در کفش های رانینگ معمولا بخش میانی کف کفش دارای زیرسازی نرم می باشد در حالی که کف میانی کفش های ترینینگ معمولا محکم است تا از طیف وسیعی از حرکات ورزشی پشتیبانی کند. یکی از بهترین کفش های فوتسال، همین کتانی بوده که به نسبت کفش ارزانی به شمار می رود. آدیداس مردانه مدل ریسر لایت ای ام، از جمله کفش های مخصوص دویدن این برند آلمانی بوده که با پاشنه مناسب، ضربه های وارده به پا را در اثر دویدن زیاد، جذب میکند و با پنل های مشبک و جنس رویه از فیبرهای مصنوعی، همباعث تعرق بهتر پا و خشک شدن محیط آن می شود و هم سبکی وزن این کتانی را به ارمغان می آورد.

طوری که فشار ضربه بهطرز مؤثری کاهش مییابد. برخوردار بوده که سبب واکنش نرم زیره به ضربه و شوک می شود. در طراحی رویه آن از چرم مصنوعی استفاده شده و تقریبا هر لنگه آن ۳۰۰ گرم می باشد. با این که مواد اولیه ساخت کفش های ورزشی توانایی تحمل فشار زیاد را دارند اما به هر حال ممکن است در طول زمان حتی بدون آن که استفاده شوند میزان اثر خود را از دست دهند. اگر کمی از هر دو را انجام میدهید، باید یک کفش دویدن هیبریدی را در نظر بگیرید. اگر در کوهستانهای برفی یا پرباران میدوید، از کفش ضدآب دارای گتر استفاده کنید که برف، باران یا گلولای از بالا وارد کفش نشود. اگر به دویدن با کفشهای دارای افت پاشنه زیاد عادت داشته باشید، شاید اولش دویدن با کفشهایی که افت پاشنه کمتری دارند (بین محدوده ۰ تا حدود ۸ میلیمتر) برایتان راحت نباشد. فناوری NONMARKING هم سبب شده تا آدیداس ریسر لایت، استحکام خوبی در برابر زیره آن داشته و در برابر سایش، مقاومت خوبی از خود نشان دهد.

به منظور ارتقا مقاومت این کتانی در برابر سایش، از فناوری ADITUFF استفاده شده است که انعطاف پذیری بالایی را به این مدل بخشیده است. اینستاگردها، مشخصات فنی کفش های پیاده روی و دویدن آدیداس را در نشانی رسمی اینستاگرام آن بررسی نمایند. در ادامه این پست قصد داریم به بررسی این موضوع پرداخته و برای شمایی که به دنبال خرید کفش مخصوص رانینگ و دویدن هستید کمک کنیم که در هنگام خرید کفش برای این منظور باید چه چیزهایی را مورد بررسی قرار دهید. چنین نتایجی بسیاری از محققان را ترغیب کرده است تا وضعیت بروز صدمات ناشی از دویدن را در سطحی جهانی مورد بررسی قرار دهند و اینطور که به نظر میرسد، بین 35 تا 50 درصد دوندگان جهان حداقل یک بار دچار آسیب ناشی از دویدن شدهاند. برای همین انتخاب بهترین کفش برای دویدن که یکی از مهمترین چیزهاست تا آسیبی به بدنمان در دراز مدت وارد نشود اهمیت بالایی دارد.

آدیداس مدل والی تیم ۲، از جمله کفش های پیاده روی و رانینگ آدیداس به شمار می رود که سایز مخصوص آقایان دارد. پا در این مدل ، به خوبی فیت میشود که فاکتور مهمی برای دویدن های مسافت بالا می باشد در کل، کتانی مسابقه ای لایت آدیداس برای استفاده حرفه ای ها، گزینه خوبی است. یعنی پروناسیون پا(pronation) که بهمعنی نحوه چرخش پا در لحظه برخورد با زمین است را بدانید. همواره جدیدترین محصوات آدیداس را در این LINK دنبال کنید. استفاده کنید. بنابراین باید با با ویژگیها و تفاوتهایی که انواع کفش رانینگ دارد آشنا باشید تا خریدی آگاهانه انجام دهید و به فکر قلب دوم بدنتان باشید.