پایتان را اندازه بگیرید

تورفتگیهای بسیار عمیق در این کفشها، بیشترین حد کششها و انقباضات را میسر میسازند و تورفتگیهای پهن و کمعمقتر سبب گرفتگی کمتر پا خواهند شد. شما از به نکاتی که در بالا به شما توضیح داده شد توجه کنید می توانید یک کفش مخصوص دویدن خوب و باکیفیت با قیمت بسیار مناسب برای خود تهیه نمایید. بخش اعظمی از تحقیقات سال های اخیر در حوزه کفش های ورزشی معطوف به تولید و بهبود کیفیت کفش های مخصوص دویدن بوده است. همانطور که می دانید پا قلب دوم انسان است و بهتر است بدانید که پشت ساق پا دریچه ای و جود دارد که همانند قلب خونی را که به پاها رسیده به اندام های فوقانی پمپاژ می کند ، پس کفش های راحتی یا مخصوص پیاده روی باعث می شوند که خون در پا به جریان بیفتد و از لخته شدن آن جلوگیری میکنند همنطور که می دانید لخته شدن خون در پاها یکی از عوامل اصلی سکته ی قلبی می باشد.

اگر رد پای شما پهن و تخت است، یعنی قوس پای شما کم است (پروناتور) اما اگر ناحیه میانی رد پا خالی است پس کف پای شما قوس دارد(سوپیناتور). برای افرادی که از مشکلات صافی کف پا و گودی بیش از حد رنج میبرند، استفاده از متریال سفتتر در قسمت میانه کفش دویدن مردانه است. اشخاصی که پای نرمال دارند اما بیش از 82 کیلوگرم وزن دارند، باید در نظر داشته باشند که از کفشهایی با ساختار بالشتکی خاص که حمایت بیشتری را ایجاد می کنند، استفاده کنند. این کفش ها می توانند بیشترین میزان پایداری را به همراه داشته باشند و برای افرادی با کف پای صاف یا افرادی که اضافه وزن دارند مناسب هستند. یک گروه از آنها این کفش را در جعبه نگهداری میکنند و تنها در زمانی که هوا خشک بوده و یا صرف نظر از نوع هوا قصد دویدن دارند آن را بیرون میآورند.

اغلب مردم در طول روز مسافت زیادی را طی می کنند و برای اینکه به پاهایشان آسیب نرسد و سریع خسته نشوند از کفش های راحتی و مخصوص راه رفتن و یا پیاده روی استفاده میکنند. زیرا که ضربه هایی که بر اثر دویدن به زانو وارد می شود با زیرسازی درست و مناسب مهار شده و آسیب کمتری را به آن وارد می کند. علاوه بر این، ما لیست خرید 34 مدل کفش کفش دویدن مردانه نایکی، باکیفیت و محبوب در بازار ایران را برای شما آماده کردهایم. در این مقاله، ما در مورد خرید کفش دویدن مردانه نایکی بر اساس بهترین و پرفروشترین ها و همچنین بررسیهای مختلف خریداران صحبت خواهیم کرد. میزان نرمی یک کفش مخصوص دویدن بر اساس جنس و ضخامت بالشتک میانی تعیین میشود.

این کفش مخصوص دویدن از تکنولوژی اسموت راید (smoothride) برخوردار است؛ به این معنا که انتقال نیرو از قسمت پاشنه به پنجه در این کفش بسیار آرام انجام شده و باعث میشود تا انرژی هدر رفته دوباره بازگردد و از ایجاد صدمات جلوگیری شود. زیره پلی اورتانی این کتونی کاملا انعطاف پذیر بوده و دفع فشار های وارده را به خوبی انجام میدهد. از این کفش ها معمولا برای انجام تمرینات شدید در کلاس های ورزشی، اردوگاه های فضای باز ورزشکاران، هنگام بلند کردن وزنه، انجام تمرینات قدرت و چالاکی، ایروبیک و غیره می توان استفاده کرد و به طور کلی می توان گفت برای هر بسیاری از حرکات ورزشی به جز راه رفتن و دویدن مناسب می باشند. از مهمترین تفاوتهای کفش کراس ترینینگ با کفش پیادهروی را میتوان به محافظت از پا در حرکت به طرفین اشاره کرد؛ چون تحرک و حرکات ناگهانی در این رشته ورزشی بیشتر است.