چه کفشی برای دویدن مناسب است؟

برای اینکه پا در زمان دویدن های طولانی، اصطکاک کمتری را احساس کند، با استفاده از فناوری PRIME KNIT (پرایم نیت)، این مشکل مرتفع شده است. ۴٫ فشردگی پاشنه: اگر دونده وسط و پنجه پا را برای شروع حرکت استفاده می کند، باید کفشی تهیه کند که دارای پاشنه های فشرده باشد. در طراحی و تولید رویه این محصول از فیبرهای مصنوعی استفاده شده و تنها ۲۰۰ گرم وزن دارد. وزن هر لنگه این کتانی حدود ۲۹۰ گرم بوده و جنس کفی آن بر خلاف فناوری GEL نایک، از لاستیک می باشد. کفش رانینگ مردانه مشکی رنگ ریسپانس آدیداس ، از جمله گران ترین و جدید ترین محصولات ورزشی این برند آلمانی بوده که همچون نمونه بالا، از فیبرهای مصنوعی در طراحی و تولید رویه آن استفاده شده است. بخش رویه کفش های رانینگ اغلب سبک وزن و دارای منافذ ورود هوا هستند در حالی که کفش های ترینینگ رویه ضخیم، مستحکم و با کیفیت بالا دارند.

قسمتی از کتانی که با سطح زمین برخورد میکند و اغلب از انواع ترکیبات لاستیکی یا فومی ساخته میشود زیره نام دارد. زیره این کتانی نیز از فناوری استرچ وب (STRETCH WEB) برخوردار بوده تا دوام و استقامت ان ارتقا یابد. زیره لاستیکی این کفش، مرغوب و مقاومت خوبی در برابر سایش دارد. مشاهده، خرید و قیمت انواع کفش دویدن مردانه نایکی با سایزبندی و گارانتی سلامت و اصالت کالا را می توانید در این مطلب مشاهده کنید. در این مطلب شما را برای خرید بهترین کفش پیادهروی و دویدن، راهنمایی خواهیم کرد. از این کالکشن، میتوان PURE BOOST را هم انتخاب کرد که طرفداران بسیاری دارد. از طریق لایه میانی به کار رفته در ریسپانس آدیداس ، میتوان از هدر رفت انرژی جلوگیری کرد. 1- جنس کفش باید به گونهای باشد که سبک وزن، با دوام و انعطاف پذیری لازم را داشته باشد، به طوری که انگشتان پا در حین دویدن بتوانند به راحتی خم شوند و نیازی به فعالیت و کار بیش از حد عضلات ساق پا نباشد.

نوع دویدن که با کفش ایجاد می شود به دو مشخصه لایه زیرین بستگی دارد: نرمی فوم و ضخامت آن که بین پا و زمین فاصله ایجاد می کند. چرا که در صورت انعطاف پذیر نبودن کفش در ناحیه قوس و وسط کفش و حتی در ناحیه پنجه برای پیاده روی سریع و دو مناسب نمی باشد. کفی باکیفیت نیز پاشنهی پا را داخل کفش ثابت نگه میدارد. کفشهای با پاشنهی بلندتر عموما موقع دویدن روی پاشنهی پا فشار وارد میکنند، اما کفشهای با پاشنهی صفر یا کم، بیشتر روی قسمت میانی یا انگشتان پا فشار وارد میکنند. اگر بخواهیم یک کفش را با توجه به نوع طراحی آن به بخشهای مختلفی تقسیم کنیم میتوانیم به رویه، زیره، لایه میانی و تودوزی اشاره کنیم. ۱٫ انعطاف پذیری: برای انتخاب کفش دویدن مناسب باید به انعطاف پذیر بودن آن توجه داشت. البته ناگفته نماند که افرادی که برای دویدن به دنبال کفش مناسب هستند باید به این نکته توجه کنند که اگرچه هرچه ضربه گیر کمتر باشد وزن آن کم می شود، اما به علت اینکه در دویدن فشار زیادی به پاها وارد می شود، پس بهتر است به ضربه گیر کفشی توجه ویژه ای داشته باشند.

نایک با استفاده از دادههای هزاران دونده تلاش کرده تا از فوم در محلهایی استفاده کند که به آن نیاز وجود دارد. در کتانی آدیداس ریسپانس، به جهت حرکت آسان پنجه و پاشنه در کفش، از فناوری تورشن (TORSION) استفاده شده تا پا احساس راحتی کند. مدلهای خاصی هم هستند که دونده ها از آنها استفاده می کنند. کفش مخصوص دویدن HOKA یکی از بهترین کفش های دویدن است که آنها را برای مسافت های طولانی و مشاغلی که به ایستادن یا راه رفتن زیادی نیاز دارند، عالی می کند. در مقاله بالا سعی شد همه نکات لازم گفته شود در لیست زیر سعی کردیم بهترین مدل های کفش موجود در ایران با کیفیت بالا ، قیمت معقول و ضمانت اصالت کالا به شما معرفی کنیم. شما باید کفشهای مخصوص دویدن خود را با تجزیه و تحلیل دفعات جلسات دویدن، شدت جلسه دویدن، ساختار پاها (پهن یا باریک) و نوع سطح تمرین خود انتخاب کنید.