چه کفشی برای دویدن مناسب است؟

این کفش برای دویدن در مسافتهای طولانی، افرادی که پاهای آنها به سمت داخل تمایل دارد و دوندههای حرفهای مناسب است. پیدا کردن بهترین کفش ورزشی دغدغهی همیشگی افرادی است که به دویدن علاقهمند هستند. طراحی این نوع کفش به طور معمول شامل یک ناحیه فوم دور کمان هستند و برای حمایت , ارائه استحکام بالا و برای کنترل کردن حرکت پا وقتی شروع به چرخش بیش از حد میکند چیزی می خواهید که کنترل خوبی برای جلوگیری از فروپاشی کمان پا به شما بدهد , چیزی مثل کفش مخصوص کنترل حرکت که اساسا یک نسخه قوی تر از کفش مقاومتی هست و حمایت بیشتری در ناحیه کمان پا ارائه میدهد. این کفش به پا قدرت تنفس خوبی میدهد و بهخوبی از آن محافظت میکند. همهچیز بستگی به انتخاب شما دارد، اما دویدن روی انگشتان پا باعث فعال شدن تعدادی از عضلات میشود و تغییر کفشها بدون در نظر گرفتن این موضوع میتواند باعث آسیبدیدگی شود.

کفش پیاده روی باید کفی تخت متوسطی داشته باشد. کفشهای رانینگ یا دویدن معمولاً سبک تر هستند و به سبکو کفی قوی تری دارند، مخصوصاً در ناحیه پاشنه و پنجه پا. کفشهای مخصوص دویدن در قسمت پاشنه پا ضربهگیری بیشتری داشته و در قسمت توپی پا کمتر ضربهگیر هستند. منظور از ارتفاع پاشنه در اینجا، تفاوت بین ارتفاع پاشنه و ارتفاع قسمت انگشتان پا در کفش است. منظور از کفشهای پاشنهکوتاه، کفشهایی با ارتفاع بین صفر و ۴ میلیمتر است. بهعنوانمثال این ارتفاع در کفش دوندهها ۱۲ میلیمتر است. ۷ – ارتفاع پاشنه زیاد نباشد : در همه مقالات به این نکته اشاره شده است که ارتفاع پاشنه کفش نباید خیلی زیاد یا کم باشد.

دوندههایی با قوس کف پای کوتاه و کم دارند برای جلوگیری از آسیبدیدگی و مصدومیت در حین راه رفتن و دویدن، نیازمند کفشهایی هستند که کف آنها ثبات و استحکام بیشتری داشته باشد. در غیر این صورت برای تعیین الگوی چرخش پای خود به کمک کفشهایی که به اندازه کافی مستعمل شدهاند، از تصاویر زیر کمک بگیرید. البته کفش های مخصوص دویدن برای حرفه ای ها و غیر حرفه ای ها تفاوت زیادی دارد. بعضی از کفش ها پاشنه بلندی در ظاهر دارند، اما شما باید به داخل آن کفش نیز نگاه کنید تا مطمئن شوید که این تفاوت خیلی زیاد نیست. کفشی که انتخاب می کنید باید مطابق شکل پای شما باشد. یک کفش خوب باید تهویه مناسبی داشته باشد. این اتفاق زمانی می افتد که به درستی پای خود را اندازه نگرفته باشید و همچنین می توانید از لوازم اندازه گیری در فروشگاه تخصصی کفش استفاده کنید اما باید سعی کنید قبل از هر چیزی طول و پهنای پای خود را در منزل با خودکار یادداشت کنید و ممکن است پاهای شما نیز با هم تفاوت داشته باشد که این موضوع کاملاً طبیعی است و باید برای هر کدام از آن ها سایز کاملاً مناسب را انتخاب کنید.

برای پاسخ به این سؤال در این مقاله همراه ما باشید. رانینگهای تِرِیل طوری طراحی شده اند که از پاهای شما در برابر سطوح سنگی و اجسام تیز محافظت می کنند. شاید این کفش از نظر فوق العاده سبک بودن برای دو مناسب باشد اما در ابتدا به عنوان کفش مربی طراحی شد. جدا از مسئلهی برندینگ، مواد عالی بهکار رفته در کفشهای ورزشی مخصوص دویدن و فرایند طولانی طراحی آن، باعث افزایش قیمت اینگونه کفشها میشود. درست است که استفاده از مواد گرانقیمت، مستقیما باعث افزایش کیفیت کفش نمیشود، اما استفاده از مواد ارزانقیمت حتما باعث کاهش کیفیت آن خواهد شد. همچنین استفاده از مواد باکیفیت در قسمت بالایی کفش، آن را بسیار راحت میکند. این کفش از فوم بسیار خوبی استفاده میکند که باعث ایجاد راحتی در آن میشود.