چگونه کفش مناسب دویدن را انتخاب کنیم؟

در یک تعریف کلی برای کفش مناسب دویدن باید گفت: جنس کفش باید به گونهای باشد که سبک وزن، با دوام و انعطاف پذیری لازم را داشته باشد، به طوری که انگشتان پا در حین دویدن بتوانند به راحتی خم شوند و نیازی به فعالیت و کار بیش از حد عضلات ساق پا نباشد. اگر در حال خرید آنلاین هستید، حتماً مرور هایی در مورد این محصول و مطالعه کنید تا نظرات افراد در مورد سایز و اندازه پای شان بعد از تحویل گرفتن محصول را ببینید و همچنین می توانید با یک فروشگاه مرکزی تماس بگیرید و ببینید آیا می توانید کفش ها را در منزل امتحان کنید یا خیر. می توانید نوع پرونیشن خود را بوسیله آنالیز راه رفتن که توسط متخصص انجام می شود، متوجه شوید. وقتی که هر نوع کفش ورزشی را می خرید در ابتدا باید نوع پرونیشن پای خود را بدانید. اینکه میگن کفشی بپوشید که در قسمت پنجه و پاشنه انعطاف کافی داشته باشه و چرخش پاشنه صورت بگیره!

برای تعیین میزان انعطافپذیری کفش، بخش پاشنه آن را در دستتان نگه دارید و بخش پنجهاش را به زمین فشار دهید. بنابراین ، آنها بیشتر برای دونده هایی مناسب هستند که روی پاشنه پا فرود می آیند. از آنجا که زمانی زیادی برای تهیه یک جفت کفش صرف می کنید، پس مهم است، تلاش کنید تا روش انتخاب کفش مناسب دویدن را بیابید. به هر صورت کفش ادیداس SL2 یک نوع کفش مسابقه نیست. دونده ها به ضربه گیری بیشتری احتیاج دارند: دونده ها در هر قدمی که بر روی زمین می گذارند، ۳ بار با وزن بدنشان روی زمین تاثیر می گذارند، در حالیکه این مقدار برای کسانی که پیاده روی می کنند، ۱.۵ بار می باشد.

علاوه بر آن فناوری Rapid Roll در ساختار کفش موجب چرخش سریع در هنگام حرکت می شود. همچنین زیره آنها با کفیهای مخصوصی جهت افزایش مقاومت و جلوگیری از وارد شدن ضربه به پا هنگام برخورد با سنگ و … در این حالت ضربه ای که به بدن وارد میشود کمتر بوده و بدن ضربهای معادل یک ونیم برابر وزن را دریافت میکند. اما در مورد اندازه کفش به خصوص کفش کتانی و اسپرت یک اصطلاح مهم وجود دارد، “با انگشتان پایتان پیانو بزنید” یعنی داخل کفش باید اندازه کافی برای تکان دادن انگشتان پا را داشته باشید، اما کفش نباید بیش از اندازه آزاد باشد. اگر هم در خصوص موضوعی سوال دارید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم در طی 48 ساعت (سعی می کنیم) پاسخ خواهیم داد. در ادامه این مظلب ما این مشکل را بررسی می کنیم و به شما که قصد خرید بهترین کفش مخصوص دویدن را دارید کمک می کنیم ، هنگام خرید کفش برای این منظور باید به چه نکاتی توجه داشته باشید.

چگونه کفش دویدن را انتخاب کنیم؟ 4. کفشی را انتخاب کنید که جنس آن ها از تنفس پای شما جلوگیری نکنند و بیش از حد گرما را به خود جذب نکند. چنین کفشی به انگشتان پای شما اجازه تنفس می دهند و باعث می شود احساس بهتری پیدا کنید. همچنین هنگام پوشیدن کفش، انگشتان پای شما باید به راحتی به سمت بالا و پایین حرکت کند، این فضای جلوی کفش برای حرکت دادن انگشتان پا از ایجاد ناراحتیها در این بخش جلوگیری میکند. 1- جنس کفش باید به گونهای باشد که سبک وزن، با دوام و انعطاف پذیری لازم را داشته باشد، به طوری که انگشتان پا در حین دویدن بتوانند به راحتی خم شوند و نیازی به فعالیت و کار بیش از حد عضلات ساق پا نباشد. اگر مسافتهای کمتر مانند ۵ الی ۱۰ کیلومتر را تمرین میدهید لازم نیست به دنبال کفشی باشید که بالشتک صنعتی داشته باشد.