کدام کفش دویدن مناسب تردمیل است ؟

این کفشها از میان صدها نوع مختلف از برندهای گوناگون انتخاب شده است و از سمت دوندههای حرفهای و در گروههای تخصصی بیشترین امتیاز را دریافت کردهاند. کفش مخصوص دویدن مردانه آدیداس: این نوع برند هم مربوط به کمپانی آلمانی است که محصولات آن را بیشتر کشور ویتنام تولید می کند. مطمئنا اگر سری به بازار زده باشید با تنوع زیاد این نوع کفش ها رو برو شده اید، شاید این موضوع انتخاب را برای شما بسیار مشکل کرده باشد. بیشتر تولیدکنندگان، لایه میانی و زیره کفشها را از جنس EVA انتخاب میکنند. اغلب کفشهای رانینگ در قسمت میانی پا منعطفتر هستند در حالی که کفشهای پیادهروی معمولا در قسمت جلوی پا منعطفتر هستند.

مورد بعدی این است که اغلب کفشهای رانینگ در قسمت میانی پا منعطف هستند در حالی که کفشهای پیادهروی معمولا در قسمت جلوی پا منعطفتر هستند. همچین قابلیت تهویه در قسمت جلوی کفش به عبور راحت جریان هوا کمک میکند و مانع از ورم کردن پا در مسابقات دو میشود. هر قسمت از کفش مردانه مناسب برای دویدن باید چگونه باشد؟ هر کفش برای فعالیت خاصی طراحی شده است. بهترین زمان خرید کفش در ساعات عصر است؛ چرا که در این زمان پاها بر اثر فعالیت روزانه معمولا تا نیم شماره بزرگتر از ساعات دیگر روز هستند. کراس ترینینگ با گذشت زمان تغییراتی داشته و زیرشاخههایی مانند کراس فیت نیز از آن به وجود آمده است.

نایکی (Nike): نایکی که در ایران آن را نایک هم میخوانند، یک شرکت آمریکایی چند ملیتی است که در زمینه طراحی، تولید، توسعه و عرضه محصولاتی نظیر کفش، پوشاک، لوازم و ابزار ورزشی فعالیت میکند. آندر آرمور (Under Armour): یکی از محبوب ترین برندهای ورزشی آمریکایی است. این کفش دارای راحتی فوقالعاده زیاد است که آن را به یکی از کفشهای سریع دویدن تبدیل کرده است. این شرکت در سال ۱۹۶۴ توسط بیل بُوِرمن و فیل نایت آغاز به کار نمود و در حال حاضر یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پوشاک، لوازم و ابزار ورزشی محسوب میگردد. حال میرویم سراغ چرخش بیش از حد و این رو میتونید با سایش بیشتر لبه های داخلی کفش شناسایی کنید و اگر شما هم این طور هستید نگران نباشید چون این مورد خیلی رایج هست و اغلب دلیلش جهش رو به داخل کمان پا و در برخی موارد کف پای صاف هست که به مرور این منجر به چرخش در حرکت میشود.

هفدهمین نسخه کفش ورزشی مخصوص دویدن اسیکس دی اس (Asics DS Trainer 17)، به لحاظ ظاهری نسبت به نسخه های قبلی خودنمایی کمتری می کند و در عین حال رنگ اسپرت قوی و زیبایی را به نمایش می گذارد. که می توان گفت اگر همین الان جستجو کنید متوجه خواهید شد که بسیاری از مردم به دنبال خرید بهترین کفش مخصوص دویدن هستند. پس پیش از مد روز به احساس و اندازه کفش توجه کنید. اندازه بیشتر باعث افزایش طول گام، شتاب و سرعت و اندازه کمتر به کاهش این موارد منجر میشود. اندازه زیره و پاشنه کفش باید چه مقدار باشد؟ آیا حتما باید کفش مارک و برند بخرم؟ از دیگر نکات مهمی که حتما به هنگام خرید کفش دویدن مردانه باید به آن توجه داشته باشید، متناسب بودن زیره کفش با گودی کف پای شما است.