کدام کفش ورزشی مناسب برای دویدن است؟

کفشهای تنیس دارای یک طراحی به خصوصی هستند که به حرکات از پهلو و انتقال ناگهانی وزن که بازیکنان در هنگام بازی ناچار به انجام آنها میباشند، کمک میکند. یک کفش تنیس خوب باید استحکام و انعطافپذیری خوبی داشته باشند تا به حرکات عقب و جلو رفتن ناگهانی کمک کند. در حالی که کفش های پیاده روی اغلب از تکنولوژی عقب مانده و در طراحی آن ها راحتی افراد به کارایی بیشتر پیاده روی ترجیح داده می شود. وقتی پایتان را در کفش بردهاید، باید بتوانید همهی انگشتهای پایتان را به راحتی به بالا و پایین حرکت دهید. به خصوص کفش ورزشی مردانه فوتبال که تقریبا در بین تمام جوانان طرفداران زیادی دارد. مشاهده، خرید و قیمت انواع کفش دویدن مردانه نایکی با سایزبندی و گارانتی سلامت و اصالت کالا را می توانید در این مطلب مشاهده کنید. فراموش نکنید که چه یک کتانی انتخاب کنید و چه یک کفش حرفهای برای انواع فعالیت ورزشی بخرید، در هر صورت کفش تنگ باعث تاول زدن و سیاه شدن انگشتان پا یا مشکلاتی از این قبیل میشود.

ولی بهترین کفش برای دویدن استقامتی نمونه ای است که در هر حالت در وضعیت ثابت باقی بمانند و مچ پا را از ضربات متوالی حفظ کند. پس باید هر دو پا را تست کنید. متناسب با فعالیت خود اقدم به خرید کفش رانینگ کنید مثلا اگر فعالیت شما دو سرعتی است یک کتانی معمولی بر عملکرد شما تاثیر منفی می گذارد. در بین انواع برندهای داخلی که در عرصه تولید محصولات ورزشی و پوشاک فعالیت میکنند، کفش ورزشی مردانه نهرین و کفش ورزشی مردانه تن تاک توانستهاند با عرضه کفشهای با کیفیت و در عین حال اقتصادی، اعتماد مشتریان را به دست آورده و رضایتشان را جلب کنند. کفشهای بسکتبال معمولاً بالاترین جذب ضربه را دارند و در مقایسه با انواع دیگر کفشهای ورزشی، نسبتاً انعطافپذیر میباشند. که سبک وزن هستند، این کفشها ضربه را جذب میکنند تا خطر آسیب را به حداقل برسانند.

کفی کفشهای پیادهروی معمولاً محکمترین و انعطافناپذیرترین کفش در بین کفشهای ورزشی میباشند، اما بیشترین جذب ضربهگیری (خاصیت ضربهگیری) را دارند. همچنین این کفشها، باید تمایل کمتری برای ضربهگیری داشته باشند. تورفتگیهای بسیار عمیق در این کفشها، بیشترین حد کششها و انقباضات را میسر میسازند و تورفتگیهای پهن و کمعمقتر سبب گرفتگی کمتر پا خواهند شد. درعوض، شما فقط برای این دلیل این کار را انجام می دهید چون احساس خوبی می دهد و سبب افزایش انگیزه در شما می شود. این بخشی از حرکت طبیعی بدن انسان است اما از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد. این کفشها به خاطر میزان راحتی بیهمتا و کیفیت ضربه گیریشان به کسانی که فعالیت ورزشی دارند توصیه میشوند.

کفشهای مخصوص دوندگی به راحتی در همهی فروشگاههای کفش ورزشی یافت میشوند. یک جفت کفش باشگاهی مناسب میتواند ویژگیهای گوناگونی را با هم داشته باشد که ورزشکار را قادر میسازد تا به انجام فعالیتهای ورزشی و بدنی مختلفی بپردازد. امروزه ورزشکاران، بیشتر و بیشتر به سمت خرید این نوع کفشها رو میآورند زیرا با این کفشها میتوانند در بیش از یک نوع فعالیت ورزشی و تمرین بدنی شرکت کنند. اگر تمایل به انجام چند تمرین بدنی با هم را دارید و میخواهید ورزشهای مختلفی انجام دهید، کفشهای باشگاهی میتوانند بهترین گزینه برای شما باشند. چه چیزی بهتر این که همزمان با وزن کم کردن به زیبایی و سلامت خودتان هم اضافه کنید؟