کفش دویدن • راهنمای انتخاب کفش دویدن • موج کوه پایگاه ورزشهای کوهستانی موج کوه

کفش پیاده روی یا دویدن دارای ساختار و المان هایی ست که کفش رانینگ را از دیگر کفش ها متمایز می کند. کفش پایدار از چرخش زیادی و فشار به مچ پا جلوگیری می کند تا افراد فشار کمتری را هنگام راه رفتن محمتل شوند. یعنی پای آن ها هنگام فرود زیادی به سمت داخل می رود و چرخش زیادی دارد. است. ولی ویژگی ها و امتیازهای کفشتان متناسب با اینکه هدفتان از خرید تهیه بهترین کفش برای دویدن روی آسفالت است یا اینکه به بهترین کفش برای دویدن روی تردمیل نیاز دارید، دارای تفاوتهایی چشمگیری است. وقتی میدوید اگر دیدید لبه بیرونی کفش بیشتر دچار فرسایش شده به احتمال زیاد شما جزو فوق چرخنده ها هستید.

طراحی کلی: انتخاب یک کفش با طراحی مناسب توسط شما، باعث احساس راحتی بیشتر در هنگام پیادهروی یا ورزش خواهد شد. ضمن تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب امیدواریم که توانسته باشیم در جهت خرید بهترین کفش برای دویدن به شما کمک کرده باشیم. بهترین کفش برای دویدن باید کاملا نرم بوده و از سایز استانداری بهره مند باشد. ممکن است این گزاره را ابتدایی یا ساده بدانید اما مهم ترین بخش خرید کفش سایز درست آن است. فرقی نمی کند بهترین کفش مخصوص پیاده روی یا دویدن یا روزمره را انتخاب می کنید، این کفش ها باید بتوانند بهترین مراقبت را از پاها به ارمغان آورده و شما را در ساعتهای طولانی فعالیت از آسیب به انگشتها، مفاصل زانو و ماهیچه های کمر محافظت نمایند. کفش پایدار یا supportive برای افرادی طراحی شده که نوع گام هایشان اُور پرونیشن است.

فرقی ندارد که برای اولین بار است که شروع به دویدن می کنید یا یکی از حرفه ای های مسابقات ماراتن هستید، شما باید کفش درستی را برای پاهایتان بخرید. حال که نکات خرید کفش مخصوص دویدن را بیان کردیم، به سراغ انواع کفش دویدن به ترتیب ارجحیت برویم. شما ممکن است در پیاده رو راه بروید، روی آسفالت یا جاده خاکی بدوید یا تمریناتتان را از روی تردمیل پیگیری کنید. اگر نمی دانید چه کفشی مناسب است، با راهنمای خرید کفش دویدن و پیاده روی لیون تک همراه باشید تا بهترین کفش ممکن را خریداری کنید. سایز برند های مختلف ممکن است با هم فرق بکند. به عنوان مثال یکی از تحقیقاتی نسبتا آماتور که به بحث دویدن بدون کفش پرداخته، کودکان بین 9 تا 12 ساله نیوزیلند که اکثرا به راه رفتن و دویدن با پای برهنه عادت دارند را مورد بررسی قرار داده و فرم بدن و میزان بروز آسیبهای گوناگون پاهای این کودکان را با سایر کودکان جهان مقایسه کرده است.

زیرا این نوع کفش با دیگر مدل ها فرق دارد و حتی سایز برندها نیز متفاوت هستند. هر فردی هنگام گام برداشتن، قرار گیری پایش فرق دارد. بهصورت کلی میتوان گفت قیمت کفشی با جنس خوب و انعطافپذیری بالا از 200 هزار تومان تا مبالغ بالاتر در بازار موجود است و قبل از هر خرید باید بدن خود را به خوبی بشناسید. بدین ترتیب انتخاب بهتری را برای خود رقم می زنید. گاهی دویدن بر روی آسفالت با هدف تمرین است، اما گاهی قصد مسابقه دارید، البته بسیاری نیز با هدف ریکاوری به تهیه کفش دوین مناسب بر روی آسفالت می پردازند. چه در حال تمرین برای ماراتن باشید یا اینکه برای تفریح دویدن را انتخاب کنید، کفش دویدن مناسب یک پایه درست برای بدنتان ایجاد خواهد کرد و می تواند از آسیب دیدگی جلوگیری کرده و لذت بیشتری برایتان به ارمغان بیاورد. پس از درک درست از نحوه راه رفتن خود، متوجه می شوید که کفش ها بر اساس نوع راه رفتن یا دویدن افراد طراحی می شوند.