کفش دویدن • راهنمای انتخاب کفش دویدن • موج کوه پایگاه ورزشهای کوهستانی موج کوه

پوشیدن کفش مناسب مهمترین اصل برای سالم نگه داشتن مفاصل و عضلات در هنگام دویدن، پیاده روی یا گردش در طبیعت است. سطوح چوبی، سنگی و جنگلی: اگر قصد پیاده روی یا دویدن به روی چوب یا سنگ را دارید، کفش دنباله دار بخرید. کفش های دنباله دار در قسمت های جلویی، پاشنه و روی پا محافظت و مقاومت بیشتری دارند و مناسب محیط های سنگی و چوبی هستند. کفش های دویدن برای حرکاتی که پاشنه تا پنجه پا را درگیر می کند طراحی شده و با توجه به شیوه دویدن فرد و برای ایجاد زیرسازی و تکیه گاه مورد نیاز، ممکن است دارای پاشنه باشد.

شما عزیزان می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این مطلب با بخش پشتیبانی سایت بهترین یاب در میان بگذارید. مهم ترین چیزی که قبل از خرید کفش دویدن و پیاده روی باید در نظر بگیرید، این است که چه نوع کفشی مناسب نوع دویدن یا نیاز شماست. و ممکن است شما به کفشی نیاز داشته باشید که از سطح چرخشتان پشتیبانی کند. بالعکس، برای دوندگان دوی ماراتون که نیاز به سرعت و شتاب گرفتن ندارند و به اصطلاح نرم میدوند، کفش باید منعطف و اندازه پاشنه نسبت به پنجه نیز کم باشد. بدین ترتیب فشار عمودی بر روی پاشنه برداشته شده و ورزشکار راحتی بیشتری را روی تردمیل احساس می کند. البته این که در چه گروهی از دونده ها مانند سرعتی، استقامتی و دویدن بر روی سطوح سخت قرار می گیرید، نیز بر انتخاب شما تاثیر می گذارد. لایه میانی به همراه کفی نرم و راحت این محصول با جذب فشار وارده از سطح از نقاط حساس پای شما مانند پاشنه و پنجه محافظت خواهد کرد تا شما بتوانید با خیالی آسوده از این محصول استفاده کنید.

بهترین کفش رانینگ 2022 دارای ویژگی های شاخصی مانند مواد با کیفیت، انعطاف پذیری خوب، قابلیت تنفس و … همواره یک سایز بزرگ تر از سایز اصلی خود را بپوشید و با آن چند قدم بردارید. از دیگر مدل های اصلی کفش، natural running shoes هستند. با اینحال دو نوع اصلی کفش وجود دارد که باید بشناسید. سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان بگذارید. و هم می توانید آن را به پا کرده و با فشار دادن نوک کفش توسط پنجه های خود، از میزان انعطاف محصول انتخابی خود اطمینان حاصل نمایید. با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید کفش مخصوص دویدن مردانه مورد نظر خود را خریداری نمایید.

پیشنهاد می کنیم مطالب بهترین کفش ورزشی زنانه و بهترین مارک کفش ورزشی ایرانی را نیز مطالعه نمایید. به دلیل حالت عمودی پا بر روی تردمیل بهترین کفش ورزشی برای دویدن در اینحالت نمونه ای است که دارای پاشنه هایی مقاومتر باشد. افرادی که به منظور تناسب اندام پیاده روی می کنند نباید از کفش های پاشنه پهن استفاده کنند زیرا هنگام پیاده روی معمولا با پاشنه پا به زمین ضربه زده و پاشنه پهن باعث ایجاد مشکل در قدم زدن می شود. زیرا همه ما می دانیم که پا قلب دوم ماست. امروزه بهترین کفش ورزشی برای دویدن به گونه ای طراحی شده است که با پوشش کامل پاشنه مانع آسیب به تاندون های پا شده و احساس فشار و ناراحتی را از پاها دفع می سازد. با این حال، ممکن است به عنوان کفش کتانی خیلی شیک نباشد.