کفش دویدن: کامل ترین راهنمای خرید کفش دویدن مردانه (رانینگ)

همانند همه محصولات آدیداس که در این گفتار لوکس تهران معرفی شد، از فیبرهای مصنوعی با ساختارهای نایلونی در رویه آن سود می برد تا هوا به راحتی به درون آن نفوذ کرده و وزنش سبک باشد. همچون همه محصولات کتانی آدیداس ، این کقش نیز از کفی لاستیکی مرغوبی سود می برد که قدم برداشتن آسان را به ارمغان می آورد. آدیداس آدلیاگو اسنیکر، از جمله کفش های مخصوص دویدن این برند نام آشنا کتانی های ورزشی با کیفیت جهان است که با رویه چرم طبیعی ساخته شده و از کف لاستیکی مرغوبی سود می برد. ورق بسیار سبک کربنی در پاشنه این کفش خوش استایل و خوش طرح فناورانه آدیداس تعبیه شده تا در دویدن های مسافت بالا، پا کمتر تحت آسیب و فشار باشد. آدیداس المنت رفرش رانینگ، از جمله مدل های مخصوص دویدن آدیداس است که طرح و استایل ساده داشته و گزینه تقریبا ارزانی به شمار می رود.

کفش های نایک با مدل های طراحی شده برای روز مسابقه از بهترین کفش های جهان است. ضمن تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب امیدواریم که توانسته باشیم در جهت خرید بهترین کفش برای دویدن به شما کمک کرده باشیم. برای خرید بهترین کفش مخصوص دویدن ابتدا باید تشخیص دهید که چه نوع دونده ای (جلوپا، مهاجم پاشنه، میانی) هستید و در حین دویدن به چه قسمتی از پا فشار وارد می سازید. آدیداس مردانه مدل ریسر لایت ای ام، از جمله کفش های مخصوص دویدن این برند آلمانی بوده که با پاشنه مناسب، ضربه های وارده به پا را در اثر دویدن زیاد، جذب میکند و با پنل های مشبک و جنس رویه از فیبرهای مصنوعی، همباعث تعرق بهتر پا و خشک شدن محیط آن می شود و هم سبکی وزن این کتانی را به ارمغان می آورد. کفش آدیداس مردانه مخصوص دویدن مدل بوس ای اس ام، از مدل های ارزان رانینگ مردانه آدیداس بوده که برای طراحی و تولید رویه آن از فیبرهای مصنوعی استفاده کرده اند.

فناوری فورمیشن هم در این مدل استفاده شده تا هنگام دویدن، راحتی بیشتری از این محصول فناورانه حس کنید. کفی لاستیکی داشته و همانطور که قبلا گفتیم، از فناوری بوست (BOOST) بهره می برد که باعث میشود تا انرژی پا هدر نرفته و پا در زمان دویدن های طولانی خسته نشود. مدلی نرم و انعطاف پذیر که سبک وزن است و همچون برخی از محصولات کفش مردانه آدیداس ، لایه میانی آن از پلیمر انعطاف پذیر EVA برخوردار بوده تا تنش های عمودی وارده با پاشنه و کف پا را کاهش دهد. فناوری دیگری که AX2 GTX استفاده می کند، فناوری ADIPRENE می باشد که وقتی پا را بر روی سطوح مختلف میگذارید، فشار عمودی کمتری به پا وارد می شود.

قبل از هرچیزی باید بدانید که هر کفشی مناسب دویدن نیست و برای این منظور باید از کفش مخصوص استفاده کنید که آنها را با نام کفش رانینگ میشناسیم. سعی کنید با تکنیکهای مختلف گره زدن بند کفش و تأثیر هر یک از آنها بر پاها آشنا شده و در صورت لزوم از کفیهای مخصوص و حرفهای برای افزایش کارایی کفش بهره بگیرید. اما نکات بسیار مهم و حیاتی در یک کفش رانینگ مربوط به زیره و لایهی میانی کتانی است. بر اساس برند بودن یا نبود سری کتانی های دویدن به سه دسته تقسیم می شود. در واقع این فناوری ها، فناوری هایی شیمیایی و پتروشیمی بوده که دنیای شیمی را به کمک طراحی و تولید کتانی های با دوام و سبک و منطبق با فیزیک پا و نیازهای مصرف کنندگان اورده است. این نوع علاوه بر این این فناوری ها، از فناوری ADIWEAR بهره می برد که گردش پا داخلش را تسریع می کند.