36 مدل بهترین کفش مخصوص دویدن مردانه و زنانه با قیمت مناسب

چرم مصنوعی یک ماده انعطاف پذیر ، با دوام و مقاوم در برابر سایش و که به طور عمده از نایلون و پلی استر ساخته می شود. 1- جنس کفش باید به گونهای باشد که سبک وزن، با دوام و انعطاف پذیری لازم را داشته باشد، به طوری که انگشتان پا در حین دویدن بتوانند به راحتی خم شوند و نیازی به فعالیت و کار بیش از حد عضلات ساق پا نباشد. این کفش ها معمولاً در پا احساس راحتی به فرد می دهند اما برای پیاده روی های معمولی مناسب نیستند و باید کمی واقع بین باشید و کمی از موضوع زیبایی فاصله بگیرید و به دنبال کفش راحت تر باشید. از تکنولوژی کتانی های پیاده روی و رانینگ می توان به تکنولوژی ADIPRENE در کفش های آدیداس که در کفی کفش وجود دارد و قابلیت ضربه گیری دارد و از اسیب رسیدن به کف و مچ پا جلوگیری می کند اشاره کرد.

این غشاء باعث می شود از ورود رطوبت به داخل کفش جلوگیری شود ، در حالی که امکان تنفس پاها را فراهم می کند. پنبه رطوبت را حفظ می کند، گرما و اصطکاک ناشی از دویدن را به آن اضافه کنید و احتمالاً با تاول، پینه و نقاط داغ مواجه خواهید شد.همیشه مطمئن شوید که جورابهایتان بالاتر از پشت کفشهای مخصوص دویدنتان است، در غیر این صورت در حین دویدن به پایین میلغزند و باعث ایجاد نقاط داغ اصطکاک در پشت پاشنه پا میشوند. بعضی ورزشکاران شاید بیش از حد به فشن و ظاهر کفش توجه میکنند، اما بهتر است کمی از ظواهر فاصله بگیرید. مثلا تکنولوژی Boost در کفش آدیداس ( در ساختار لایه میانی از ماده ای استفاده شده که با فشرده شدن به هم، افزایش فشار را تا حد زیادی دفع میکند).

البته بعضی از مدلها ممکن است بهگونهای طراحی شده باشند که انعطاف پذیری کمتری داشته باشند تا از چرخش بیش از حد پا در هر گام جلوگیری کنند. افرادی که به منظور تناسب اندام پیاده روی می کنند نباید از کفش های پاشنه پهن استفاده کنند زیرا هنگام پیاده روی معمولا با پاشنه پا به زمین ضربه زده و پاشنه پهن باعث ایجاد مشکل در قدم زدن می شود. لایه ی میانی خوب میتواند فشارها را به طور کامل از روی کمر و ستون فقرات شما بردارد تا شما پس از پیاده روی های طولانی حس درد یا گرفتگی در کمر و زانو های خود نداشته باشید. زیرهی یک کفش اسپرت دویدن و رانینگ مناسب ضرباتی که زمین به کف پای شما وارد میکند را خنثی میکند تا شما هنگام دویدن در کف پاهای خودتان احساس درد و کوفتگی نکنید.

معمولا خانمها سراغ خرید کفش دخترانه یا یک کفش زنانه کوچکتر از سایز واقعی پایشان میروند، چراکه مدام درباره ظاهر پای خودشان احساس ناراحتی و نگرانی میکنند. دوری از مصدومیت، یک برنامه تمرینی مناسب برای ساختن عضله، یک سری حرکات کششی هدفمند برای تقویت عضله ها، برنامه تصاعدی و مستمر برای دویدن و البته داشتن کتانی و لباس مناسب. بروکس امروزه محبوب ترین کفش دویدن را در بازار است. اگر بیشتر تمرینات شما روی پیاده روها است، کفش رد یا جاده برای شما مناسب هستند. اما چون بحث امروز در مورد پیاده روی و دویدن بوده و معیار اصلی سنجش ما راحتی در استفاده طولانی مدت از یک کتانی برای پیاده روی است، به سرغ کتانی های اسپرت مخصوص دویدن و پیاده روی میرویم. نام تجاری مهم است، اما فقط برای اطمینان از راحتی. اما نکات بسیار مهم و حیاتی در یک کفش رانینگ مربوط به زیره و لایهی میانی کتانی است.