36 مدل بهترین کفش مخصوص دویدن مردانه و زنانه با قیمت مناسب

برخی شاید بخواهند 5 کیلومتر رو با کفش پاشنه دار تری طی کنند نسبت به کفش ماراتن. فرقی نمیکند برای تفریح میدوید یا برای یک ماراتن تمرین میکنید، کفش های مخصوص دویدن پایه و اساس مناسبی را برای کل بدن شما فراهم میکنند، میتوانند به جلوگیری از آسیب دیدگی کمک کنند و طی کردن کیلومترها لذتبخشتر شوند. این کفش گزینه مناسبی برای استفاده روی آسفالت است. کفش های با کنترل حرکتی و ثبات بیشتر، انعطاف پذیری کمتری خواهند داشت، چون در ساخت آنها از موادی استفاده شده است که از چرخش بیشتر پا هنگام گام برداری جلوگیری می کند. اگر هنگام راه رفتن و دویدن پاهایتان بیش از اندازه به داخل یا به بیرون انحراف دارند میتوانید با انتخاب کفش رانینگ مخصوص این موضوع، مشکلتان را تا حد زیادی مرتفع سازید.

یکی از نکات جالبی که در مورد این مدل کفش نایک وجود دارد این است که سازندگان آن در هنگام طراحی همه چیز را پشت در گذاشتند و یک کفش با شکل و ظاهر متفاوت و کمی عجیب و غریب ایجاد کردند. وقتی نوبت به خرید یک جفت کفش مخصوص دویدن میرسه گاهی میتونه به اندازه خریدن یک چیز بزرگتر مثل دوچرخه پیچیده باشه. پس یه چیزی مثل کتانی مسابقه تقریبا حدود یک فصل مسابقات سه گانه را ساپورت میکند. کفش ورزشی باید پس از پیمودن مسافت تقریبی 800 کیلومتر و یا هر شش ماه تعویض شود. پس بیش از این شما را منتظر نمیگذاریم و بیمقدمه به سراغ معرفی مهمترین فاکتورها جهت انتخاب یک کفش مناسب برای دویدن میپردازیم. والکرها باید دنبال چه کفشی باشند: والکرها باید دنبال کفش سبکی باشند که هنوز هم به اندازه کافی قابلیت ضربه گیری داشته باشد، تا پا و پنجه شان بعد از پیاده روی طولانی احساس درد نکند.

زیره آن ها مقاومت زیادی در برابر سایش، از خود نشان می دهد همچنین از لیز خوردن و وارد شدن ضربه به پا جلوی گیری می کند. چرم مقاومت زیادی در برابر سایش دارد. 4- عرض کفش به اندازه طول آن برای اندازه و مناسب بودن از اهمیت زیادی برخوردار است. استفاده از الیاف ارگانیک در کفش مخصوص دویدن Asics Gel-Nimbus 23باعث حفظ شکل و فرم کفش بعد از هر بار دویدن میشود. 1. کفش مخصوص دویدن از نوع Road-running shoes: این نوع کفشها همانگونه که از نامشان برمیآید به منظور استفاده بر روی سطوح صاف و سخت مانند آسفالت، سنگفرش، بتن، پیادهرو، و البته تردمیل طراحی شدهاند.

این نوع کفش فوق العاده است ولی اگر تا به حال سعی کرده باشید باهاشون از جاده خارج بشید احتمالا متوجه شدید که کنترل خیلی کمی دارند. کفشهای مناسب برای دویدن در این نوع فضاها برای ایجاد حداکثر میزان درگیری با زمین، وزن بیشتری داشته و دارای گلمیخها و لبههای بزرگتری نسبت به سایر کفشهای ورزشی هستند. با کفش های خنثی شروع میکنیم که به طور حتم برای دونده های خنثی درست شدن که ضربه گیر داره و دارای یک مقدار حمایت میانی هست. رویه این کفش دارای لایه توری شکل 3 بعدی بوده که فیت دینامیک و حالت حمایتی دارد.